Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Wt paź 15, 2019 1:44 pm

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4146 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 259, 260, 261, 262, 263, 264, 265 ... 277  Następna strona
 Ring "katolika"! Tu kłapiemy dziobem...i nie tylko 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Post Re: Ring "katolika"! Tu kłapiemy dziobem...i nie tylko
Yarpen napiszę tutaj żeby nie zaśmiecać tamtego wątku.Jeżeli uważasz, że zlosliwosciami, wyśmiewaniem się ze mnie zmusisz mnie do dyskusji to się mylisz. Masz temat dyskutuj z innymi jeśli masz ochotę. Cóż to tylko ja jestem w tamtym temacie? A udowadniać, że nie jestem wielblądem nie zamierzam.

Pt cze 14, 2019 10:25 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: katolik w pełnej łączności z papieżem
Odpowiedz z cytatem
Ależ nie musisz udowodniać, że nie jesteś wielbłądem. Po prostu wskaż to, o co Cię prosiłem. No, chyba, że jedyne na co Cię stać, to krytykanctwo, ale to akurat każdy widzi... :D

Pt cze 14, 2019 10:27 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Prosiłeś a ja odpowiedziałam, że nie. No i ok.
Każdy widzi. Zakończmy to, bo to nie ma sensu. Jedyne co mam to krytykanctwo rozszyfrowales mnie . Zadowolony.

Pt cze 14, 2019 10:34 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
Arwena napisał(a):
Prosiłeś a ja odpowiedziałam, że nie. No i ok.
Każdy widzi. Zakończmy to, bo to nie ma sensu. Jedyne co mam to krytykanctwo rozszyfrowales mnie . Zadowolony.

Masz racje. Każdy widzi ze podkulilas ogon i uciekasz bo argumentów nie masz. Potrafiłas tylko rzucić jakaś kwestie ale już na polemikę nie masz ochoty. Rozumiem to takie tradycyjne u naszych rodaków. Krytykować każdy potrafi ale już merytorycznie bronić swojego stanowiska już nie. Po prostu wpisujesz się w linie krytykanctwa.
Dostałaś pytanie proste. Co w zamian. Jeśli nie PiS to kto ma wizje dla Polski. Najpierw uciekałam ze to offtop chociaż moim zdaniem mieściło się w temacie ale ok. A jak Yarpen założył nowy temat specjalnie żebyś mogła w temacie wypowiedzieć się i żebyś nie uciekała w hasła o offtopie to znalazłaś inny argument żeby uciec od odpowiedzi.

N cze 16, 2019 1:26 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Bez komentarza

N cze 16, 2019 2:31 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
Jasne ze bez komentarza. W końcu cóż mogłabyś powiedzieć na twarde fakty.

N cze 16, 2019 3:18 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
j.w.

N cze 16, 2019 3:36 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Jak czytam wpisy niejakiej "pogody" aka "Krysi" to nachodzi mnie refleksja, że najlepszy sposób zarządzania kobietami ma chyba islam.

Pt lip 19, 2019 11:05 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Wespecjan napisał(a):
Jak czytam wpisy niejakiej "pogody" aka "Krysi" to nachodzi mnie refleksja, że najlepszy sposób zarządzania kobietami ma chyba islam.

No tak nie ma to jak uwazac sie za katolika i popierac rozwiazania zupelnie sprzeczne z wyznawana wiara.
"Ten lud czci mnie wargami a sercem jest daleko odemnie"

Pt lip 19, 2019 11:21 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: chrześcijanin, inne (trynitarny i biblijny)
Odpowiedz z cytatem
sachol napisał(a):
Wespecjan napisał(a):

No tak nie ma to jak uwazac sie za katolika i popierac rozwiazania zupelnie sprzeczne z wyznawana wiara.
"Ten lud czci mnie wargami a sercem jest daleko odemnie"

Z jednej strony masz rację, że to nie po chrześcijańsku reagować jak Wespecjan, a z drugiej, jako okoliczność łagodzącą można przyjąć trudne czasy, w jakich żyjemy. Dawniej łatwo było o wyrozumiałość i miłość wobec osób płci odmiennej, ponieważ ten obszar koedukacyjny był mocno ograniczony, gł. skupiony wokół życia rodzinnego i powierzchownych kontaktów. Łatwiej było człowiekowi odciąć się od irytujących zachowań istot "z innej planety", natomiast dzisiaj mamy tendencję, żeby ten obszar maksymalnie rozszerzać. Nawet ta gdzie "baby się nie pchają" wciska się baby, w jakimś stopniu to samo się czyni z chłopami. Oczekuje się, że będziemy się wzajemnie tolerować i pokojowo współpracować w każdych okolicznościach, powściągać swoje naturalne zapędy w imię międzypłciowego kompromisu.

Reakcję W. odczytuję jako wyraz wewnętrznego konfliktu pomiędzy zinternalizowanym oczekiwaniem społecznym, żeby kobietę traktować jako równą sobie, a wewnętrznym (płynącym z natury) przeświadczeniem, że między kobietą a mężczyzną jest przepaść. W. wyraża pretensje do kobiet, że są jakie są, a tak naprawdę tylko odreagowuje na kobietach pretensje do tego społecznego oczekiwania. Jedynym wyjściem godnym chrześcijanina jest jednak zdystansować się do tego oczekiwania i w swojej głowie na powrót ograniczyć ten obszar koedukacyjny, tak by zapewniał satysfakcjonujące relacje z płcią przeciwną. Innymi słowy, trzeba przestać wymagać od siebie, żeby zawsze, w każdej sytuacji poważnie traktować osobników płci przeciwnej. Trzeba nauczyć się ignorować, ironizować, obracać w żart te irytujące zachowania. Dzięki temu możemy zapobiec wypiętrzeniu się uczucia nienawiści czy pogardy i przy całej przepaści podtrzymać serdeczne relacje.

Pt lip 19, 2019 2:31 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
towarzyski.pelikan napisał(a):

Reakcję W. odczytuję jako wyraz wewnętrznego konfliktu pomiędzy zinternalizowanym oczekiwaniem społecznym, żeby kobietę traktować jako równą sobie, a wewnętrznym (płynącym z natury) przeświadczeniem, że między kobietą a mężczyzną jest przepaść. W. wyraża pretensje do kobiet, że są jakie są, a tak naprawdę tylko odreagowuje na kobietach pretensje do tego społecznego oczekiwania. Jedynym wyjściem godnym chrześcijanina jest jednak zdystansować się do tego oczekiwania i w swojej głowie na powrót ograniczyć ten obszar koedukacyjny, tak by zapewniał satysfakcjonujące relacje z płcią przeciwną. Innymi słowy, trzeba przestać wymagać od siebie, żeby zawsze, w każdej sytuacji poważnie traktować osobników płci przeciwnej. Trzeba nauczyć się ignorować, ironizować, obracać w żart te irytujące zachowania. Dzięki temu możemy zapobiec wypiętrzeniu się uczucia nienawiści czy pogardy i przy całej przepaści podtrzymać serdeczne relacje.

Wg mnie to.wrazenie "przepasci" nir wynika z natury bo wszak Biblia mowi ze Adam powiedzial "Ta jest koscia z moich kosci i cialem z mojego.ciala" to wrazenie przepasci wynika z grzechu pierworodnego ktory wprowadzil ten konflikt i nieporzadek.
A dla mezczyzny wzorem powinnien byc Chrystus a on nigdzie wobec zadnej kobiety nie okazywal pogardy czy nienawisci a wrecz bronil jej wowczas przed mezczyznami ktorzy wlasnie ta ich nizszosc w owczesnej kulturze powszechnie uznawali.

Pt lip 19, 2019 2:38 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
sachol napisał(a):
A dla mezczyzny wzorem powinnien byc Chrystus a on nigdzie wobec zadnej kobiety nie okazywal pogardy czy nienawisci a wrecz bronil jej wowczas przed mezczyznami ktorzy wlasnie ta ich nizszosc w owczesnej kulturze powszechnie uznawali.

Chrystus był też celibatariuszem i nie powołał żadnej kobiety do grona Apostołów, więc radzę uważać z tym entuzjazmem.

Pt lip 19, 2019 3:13 pm
Dyskutant
Dyskutant

Odpowiedz z cytatem
Rdz 3,16 Do niewiasty powiedział: «Obarczę cię niezmiernie wielkim trudem twej brzemienności, w bólu będziesz rodziła dzieci, ku twemu mężowi będziesz kierowała swe pragnienia, on zaś będzie panował nad tobą».

Pt lip 19, 2019 3:22 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Jockey napisał(a):
Wespecjan napisał(a):
Gdybyś ty czy ktokolwiek zapytał się mnie czy jestem pedałem, bo zabieram głos w dyskusjach o homo, to bym odpowiedział zgodnie z prawdą, że nie i po sprawie, ale najwyraźniej nie widzicie różnicy pomiedzy zwykłym pytaniem a kategorycznym stwierdzeniem.

I kolejny wyskok wypowiadanie się w sposób pogardliwy o osobach dotkniętych homoseksualizmem.

O ho, ho, mamy tu pierwszego propagandystę pro-homo pod pozorem "uprzejmości" dla homoseksualistów. Dopiero Krysia vulgo pogoda cytowała w ramach autorytetu wściekle prohomoseksualnego ojca Martina, który notorycznie stręczy zboczenia w Kościele, no i stadko się powiększa.

Widzę że jak przystało na forum dyskusyjne na którym panują potulni posoborowcy, postęp ekumeniczno-lewicowy musi być.

Pt lip 19, 2019 3:43 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Wespecjan napisał(a):
Jockey napisał(a):
Wespecjan napisał(a):
Gdybyś ty czy ktokolwiek zapytał się mnie czy jestem pedałem, bo zabieram głos w dyskusjach o homo, to bym odpowiedział zgodnie z prawdą, że nie i po sprawie, ale najwyraźniej nie widzicie różnicy pomiedzy zwykłym pytaniem a kategorycznym stwierdzeniem.

I kolejny wyskok wypowiadanie się w sposób pogardliwy o osobach dotkniętych homoseksualizmem.

O ho, ho, mamy tu pierwszego propagandystę pro-homo pod pozorem "uprzejmości" dla homoseksualistów. Dopiero Krysia vulgo pogoda cytowała w ramach autorytetu wściekle prohomoseksualnego ojca Martina, który notorycznie stręczy zboczenia w Kościele, no i stadko się powiększa.

Widzę że jak przystało na forum dyskusyjne na którym panują potulni posoborowcy, postęp ekumeniczno-lewicowy musi być.
Mylenie własnego chamstwa z gorliwością chrześcijańską jest słabe.

Pt lip 19, 2019 8:29 pm
Zobacz profil WWW
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4146 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 259, 260, 261, 262, 263, 264, 265 ... 277  Następna strona