Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Śr lip 17, 2019 5:18 am

Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 5645 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 366, 367, 368, 369, 370, 371, 372 ... 377  Następna strona
 Pytania do Świadków Jehowy 
Autor Wiadomość
Post Re: Pytania do Świadków Jehowy
Problem tkwi również w tym, że Jacek.J nie potrafi, albo co gorsza nie chcę zrozumieć tego, że nakaz powstrzymywania się od krwi, został dany chrześcijanom nawracającym się z pogaństwa, ze względu na Żydów, obecnych w każdym mieście, którzy mogą się tym zgorszyć.Zamiast przyjąć do wiadomości ten prosty fakt, o którym wyraźnie napisano w Dz 15,21, wymyśla on jakieś niedorzeczności, na temat tego, o czym mówi wspomniany przeze mnie werset, które są oczywiście sprzeczne z tym, co tam zapisano.

Wt cze 04, 2019 11:12 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: katolik w pełnej łączności z papieżem
Błąd. Nie rozumiesz specyfiki myślenia świadków Jehowy. Jacek J. nie przyjmuje do wiadomości tego, co chcesz mu przekazać nie z powodu niezrozumienia, ale z racji na to, iż Ciało Kierownicze przekazało mu, iż absolutnie nie wolno, pod żadnym pozorem i okolicznościach, spożywać krwi (nawet jeżeli de facto nie jest to konsumpcja, tylko przeszczep). Nauczanie CK jest "ponad wszystko" i jeżeli oni stwierdzą, że spożywanie krwi jest "ok", to Jacek natychmiast zmieni zdanie o 180 stopni i będzie równie zaciekle bronił możliwości przyjmowania przeszczepów, jedzenia kaszanki itp., jak teraz broni zakazu.

Wt cze 04, 2019 11:26 am
Zobacz profil WWW
Czyli wychodzi na to, że jakakolwiek dyskusja z nim i wykazywanie faktów jest pozbawiona sensu, ponieważ nie przyjmie on do wiadomości niczego, co nie zgadza się z nauką, jaką przekazało mu Ciało Kierownicze.

Wt cze 04, 2019 11:44 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dokładnie tak. Z tej przyczyny zasadniczo rozmowa z śJ jest jak trening w prowadzeniu rozmów mających na celu obronę wiary i sposób na wyłapanie miejsc we własnej wiedzy, gdzie brakuje nam jakichś informacji.

Wt cze 04, 2019 11:49 am
Zobacz profil WWW
Gaduła
Gaduła

Sahcim pisze
Cytuj:
Cytuj:
Chcę powiedzieć że Biblijne odniesienie wyrażone słowami «jeden Bóg« odnosi się wyłącznie do jedynego Boga Ojca Jehowy.
Ok...zatem jeszcze raz czy dla ciebie Jezus jest jedynym Panem i Zbawicielem czy poza Jezusem wyznajesz jedynym Panem i Zbawicielem jeszcze kogoś wiecej...?

Nie będzie "jeszcze raz" wyjaśniłem ci wystarczająco dokładnie jak rozumiano w czasach Jezusa pojęcie "Jeden Bóg". Skrzętnie ominąłeś te wyjaśnienia i zaczynasz od nowa stawiać pytania na które już ci udzieliłem odpowiedzi. Moim zdaniem robisz sobie jaja. Chyba że …. Jesteś ograniczony umysłowo. Stawiam raczej na jaja.

Cytuj:
WOW...byt – istota duchowa z natury Boski(Słowo Boże), przez którego(jak mówi Pismo „wszystko się stało” czyli czas także „i dzięki któremu także my jesteśmy”) i „podróże” w czasie...czy to może być dla Jacka godne wiary? 

Nie. Natomiast z twojego komentarza wynika ze ty dopuszczasz taką ewentualność?

Cytuj:
Apropo twoich domniemań iż „Pan Jezus Chrystus który nie może być jednocześnie własnym Ojcem” zajrzyj sobie do proroctwa Izajasza 9:6...dla niego niego Jezus może być nazywany: Bóg Mocny, Ojciec Odwieczny...jak myślisz dlaczego?

Nie rozumiem co to ma do wątku na który rozmawiamy?
1.To jest proroctwo i wyraźnie w nim pisze że dopiero jak się [Jezus] narodzi będzie się nazywał Ojcem odwiecznym.
2.Jest tam też mowa o Bogu Mocnym. Dlaczego Izajasz nie użył słowa wszechmocny?... Bo Wszechmocny jest tylko "jeden Bóg" Ojciec Jehowa
3.Tytuł „Wiekuisty Ojciec” nawiązuje do władzy mesjańskiego Króla, umożliwiającej mu otworzenie przed człowiekiem perspektywy życia wiecznego na ziemi (Jana 11:25, 26)

25 Wtedy Jezus jej wyjaśnił: „Ja jestem zmartwychwstaniem i życiem. Kto we mnie wierzy, to nawet gdyby umarł, ożyje, 26 a każdy, kto żyje i we mnie wierzy, w ogóle nie umrze. Czy w to wierzysz?”.

Stał się on naszym Ojcem duchowym dzięki któremu mamy życie . Pierwszy ojciec, Adam, przekazał nam w spuściźnie śmierć. Jezus, ostatni Adam, „stał się duchem życiodajnym” (1 Koryntian 15:22, 45

1Kor 15: . 22 Jak przez Adama wszyscy umierają, tak dzięki Chrystusowi wszyscy powrócą do życia. […]45 Tak jak napisano: „Pierwszy człowiek, Adam, stał się istotą żywą”. Ostatni Adam stał się duchem życiodajnym.

Cytuj:
Cytuj:
Jezus dla Dawida stał się Panam dopiero «Po Chrystusie« natomiast Dawid nazwał Jezusa swoim Panem proroczo - z wyprzedzeniem.
Nie zmyślaj...

To jest proroctwo, nie opis stanu faktycznego.

Podsumowując. Określenie "Jeden Bóg" w rozumieniu pisarzy Biblii odnosi się tylko i wyłącznie do jedynego Boga Ojca Jehowy.

1Kor 8;Bo chociaż są tak zwani bogowie, czy to w niebie, czy na ziemi — a jest wielu takich „bogów” i wielu „panów” — 6 dla nas jest tylko jeden Bóg, Ojciec, od którego wszystko pochodzi i dla którego żyjemy. I jeden jest Pan, Jezus Chrystus, przez którego wszystko powstało i dzięki któremu żyjemy

ta wypowiedź Jezusa nie pozostawia najmniejszej możliwości kombinacji w odniesieniu do rozumienia kto to jest "Jeden Bóg". Nie należy rozumieć że w związku z tą wypowiedzią nie ma żadnych innych bogów. O czym tłumaczył Jezus że nawet Jego Ojciec Jehowa użył takiego określenia.

Jan 10;33 Żydzi odparli: „Nie chcemy cię ukamienować za coś dobrego, ale za bluźnierstwo. Bo jesteś człowiekiem, a robisz z siebie boga”. 34 Jezus im odrzekł: „Czy w waszych Pismach nie napisano: ‚Powiedziałem: „Jesteście bogami”’? 35 Bóg więc nazwał ‚bogami’ tych, przeciw którym sam się wypowiadał — a przecież Pism nie można unieważnić. 36 Jak w takim razie mnie — którego Ojciec uświęcił i posłał na świat — możecie posądzać o bluźnierstwo, bo powiedziałem, że jestem Synem Bożym?

Osobę Jezusa można nazywać Bogiem i Ojcem w sensie przenośnym lub z uwielbienia i nie ma w tym nic złego. Jak pisał Izajasz miał On być nazwany dopiero w przyszłości Bogiem Mocnym ale nie wszechmocnym i Ojcem wieczności dzięki swojej Ofiarnej śmierć dał ludziom możliwość wiecznego życia. W tym znaczeniu jest Ojcem wieczności.

Jana 3: 13 Ponadto nikt nie wstąpił do nieba oprócz tego, który z nieba zstąpił — Syna Człowieczego. 14 I jak Mojżesz uniósł w górę węża na pustkowiu, tak musi być uniesiony w górę Syn Człowieczy, 15 żeby każdy, kto w niego wierzy, mógł żyć wiecznie.

So cze 08, 2019 1:51 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Z kim Ty chłopie polemizujesz?
Przecież pierwszą prawdą wiary Kościoła jest "jest Jeden Bóg".

So cze 08, 2019 2:02 pm
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Jacek.J napisał(a):
Nie będzie "jeszcze raz" wyjaśniłem ci wystarczająco dokładnie jak rozumiano w czasach Jezusa pojęcie "Jeden Bóg".
Skrzętnie ominąłeś te wyjaśnienia i zaczynasz od nowa stawiać pytania na które już ci udzieliłem odpowiedzi.
Nie kłam, bo gdybym ominał te twoje wyjaśnia, to nie byłoby pod nim tych pytań o osobę Boską będącą Ojcem Jezusa przed którymi uciekłeś pomijając je...
Cytuj:
Nie. Natomiast z twojego komentarza wynika ze ty dopuszczasz taką ewentualność?
Hmm...To jak to jest, że tobie logika podpowiada że Jezus nie mógł być Panem w okresie "przed Chrystusem" czyli w tym okresie istnienia Jezusa Chrystusa o którym sam pisałeś, że(cytat): "Istniał wówczas jak byt – istota duchowa z natury Boski" skoro z Pisma(słów Chrystusa zapisanych przez Ewangelistę) wynika, że wówczas posiadał tą samą chwałę, którą ma obecnie(po powrocie do nieba)...?
Cytuj:
Nie rozumiem co to ma do wątku na który rozmawiamy?
1.To jest proroctwo i wyraźnie w nim pisze że dopiero jak się [Jezus] narodzi będzie się nazywał Ojcem odwiecznym.
2.Jest tam też mowa o Bogu Mocnym. Dlaczego Izajasz nie użył słowa wszechmocny?... Bo Wszechmocny jest tylko "jeden Bóg" Ojciec Jehowa
3.Tytuł „Wiekuisty Ojciec” nawiązuje do władzy mesjańskiego Króla, umożliwiającej mu otworzenie przed człowiekiem perspektywy życia wiecznego na ziemi (Jana 11:25, 26)
Czyli co...wg ciebie to osoba narodzona w ciele ludzkim/człowiek "będzie się nazywał Ojcem odwiecznym" a nie osoba o której pisałeś, że istniał wówczas jako byt – istota duchowa z natury Boski, a o której z Pisma wiemy, że w Nim, przez Niego i dla Niego wszystko zostało stworzone i że bez Niego nic się nie stało/zostało stworzone z tegi co się stało/zostało stworzone...??
Cytuj:
Stał się on naszym Ojcem duchowym dzięki któremu mamy życie .
Ale Prorok nic nie mówił o ojcostwie duchowym ale, że nazwą Go Odwieczny Ojciec[/quote] zatem przymiotnik [b]odwieczny wskazuje na odwieczność Jego ojcostwa, a nie tylko teraźniejszość...
Cytuj:
Pierwszy ojciec, Adam, przekazał nam w spuściźnie śmierć. Jezus, ostatni Adam, „stał się duchem życiodajnym”
Chciałeś powiedzieć odwiecznym duchem życiodajnym ?
Cytuj:
To jest proroctwo, nie opis stanu faktycznego.
Jeżeli słowa Dawida wg ciebie nie dotyczyły stanu faktycznego, to dlaczego ów autor pisząc to zdanie w tym czasie gdy tylko Jahwe był jego jedynym Panem używał określenia Pana mego wobec osoby Boskiej nie będącej wg ciebie dla Dawida osobą Boga Jahwe...?
Cytuj:
Podsumowując. Określenie "Jeden Bóg" w rozumieniu pisarzy Biblii odnosi się tylko i wyłącznie do jedynego Boga Ojca Jehowy.
To twój wymysł nie mający oparcia w Biblii gdyż pisarze Biblii wyznający Bogiem wyłącznie Jahwe nie nazywaliby Bogiem kogoś nie będącego osobą Boga Jahwe, a jak widać w Piśmie nazywają...
Cytuj:
Osobę Jezusa można nazywać Bogiem i Ojcem w sensie przenośnym lub z uwielbienia i nie ma w tym nic złego. Jak pisał Izajasz miał On być nazwany dopiero w przyszłości Bogiem Mocnym ale nie wszechmocnym i Ojcem wieczności dzięki swojej Ofiarnej śmierć dał ludziom możliwość wiecznego życia. W tym znaczeniu jest Ojcem wieczności.
Hmm...no to po pierwsze, kto wg ciebie ma przyjść powtórnie na ziemie: Bóg Ojciec czy Bóg Syn skoro Apokalipsa mówi o Jego powtórnym przyjściu i nazywa Go Wszechmogącym "Oto nadchodzi z obłokami, i ujrzy Go wszelkie oko i wszyscy, którzy Go przebili. I będą Go opłakiwać wszystkie pokolenia ziemi. Tak: Amen. (8) Jam jest Alfa i Omega, mówi Pan Bóg, Który jest, Który był i Który przychodzi, Wszechmogący." (Ap.1:7-8)
Po drugie, jeśli sam Jezus "ustami/piórem" Ewangelisty mówi iż "Dana Mi jest wszelka władza na niebie i na ziemi’ (Mt 28:18), to jakiego aspektu władzy wg ciebie brakuje mówiącej powyższe słowa osobie Boskiej, że nie może Ona być nazywana wszechmocną/wszechwładną...? ?

N cze 09, 2019 7:50 pm
Gaduła
Gaduła

Jacob pisz

Cytuj:
Jak widać, dalej nie zrozumiałeś.

Nie, nie zrozumiałem tylko nie myślę tak pokrętnie tak ja ty

Nakaz powstrzymywania się od krwi, został dany nawróconym z chrześcijaństwa poganom a nie Żydom (por.Dz 15,19-20).

To jest oczywiste. ale widzę pozytyw naszej rozmowy bo już zrozumiałeś że to jest nakaz.

Cytuj:
Nakaz ten, został im dany ze względu na Żydów obecnych w każdym mieście, którzy spożywaniem krwi przez chrześcijan pochodzenia pogańskiego mogli się zgorszyć.

1. widzę że to nie przejęzyczenie z twojej strony w rozumieniu iż jest to nakaz. Przynajmniej tyle dobrego z naszej rozmowy.... Może jeszcze zmądrzejesz i będą z ciebie ludzie:)

2. A gdzie ty wyczytałeś " ze względu na Żydów… "? Informacja zawarta w Dzi 15:19-20 jest przejrzysta jak źródlana woda. Nakaz powstrzymywania się od krwi został dany chrześcijanom pochodzenia pogańskiego p o n i e w a ż Żydzi dobrze wiedzą o tym zakazie p o n i e a ż mają Mojżesza czyli prawo Mojżeszowe czytane w każdy sabat w synagogach i chrześcijanom pochodzenia Żydowskiego nie trzeba tego nakazu przypominać.

Cytuj:
1 Kor 10,25-33
"(25) Tak więc wszystko, cokolwiek w jatce sprzedają, spożywajcie, niczego nie dociekając - dla spokoju sumienia. (26) Pańska bowiem jest ziemia i wszystko, co ją napełnia. (27) Jeżeli zaprosi was ktoś z niewierzących a wy zgodzicie się przyjść, jedzcie wszystko, co wam podadzą, nie pytając o nic - dla spokoju sumienia. (28) A gdyby ktoś powiedział: «To było złożone na ofiarę» - nie jedzcie przez wzgląd na tego, który was ostrzegł, i z uwagi na sumienie. (29) Mam na myśli sumienie nie twoje, lecz bliźniego. Bo dlaczego by czyjeś sumienie miało wyrokować o mojej wolności? (30) Jeśli ja coś spożywam dzięki czyniąc, to czemu mam być spotwarzany z powodu tego, za co dzięki czynię? (31) Przeto czy jecie, czy pijecie, czy cokolwiek innego czynicie, wszystko na chwałę Bożą czyńcie (32) Nie bądźcie zgorszeniem ani dla Żydów, ani dla Greków, ani dla Kościoła Bożego, (33) podobnie jak ja, który się staram przypodobać wszystkim pod każdym względem nie szukając własnej korzyści, lecz dobra wielu, aby byli zbawieni."

Kontekst tego fragmentu mówi dokładnie to, o czym pisałem wcześniej.Chrześcijanin ma się powstrzymać od tych pokarmów wyłącznie wtedy, gdy ktoś z boku stojący poczuje się tym zgorszony.

Przykład który podajesz odnosi się do mięsa kupowanego w jatkach w których sprzedawano m.in. Mięso z ofiar składanych bożkom. Nie ma tu odniesienia do spożywania krwi. Kwestia spożywania krwi jest poruszona pięć rozdziałów dalej i to jest już odrębny temat. A cały twój wywód to zwykła manipulacja wersetami by wcisnąć nieprawdę w ludzki umysł.

Cytuj:
Taka jest nauka św.Pawła, zawarta w 1 Liście do Koryntian.Chrześcijanin może spożywać wszystko, co sprzedają masarze i nie musi się powstrzymywać od żadnego pokarmu, który można u nich kupić:

1 Kor 10,25-26 
"(25) Tak więc wszystko, cokolwiek w jatce sprzedają, spożywajcie, niczego nie dociekając - dla spokoju sumienia. (26) Pańska bowiem jest ziemia i wszystko, co ją napełnia."

Oczywiście że tak. I dlatego w Dzi 15:19-20 apostołowie przypominają nakaz powstrzymywania się od krwi ponieważ chrześcijanie pogodzenia pogańskiego mogli o nim nie słyszeć. To znaczy wszelkie mięso z jatek można jeść uprzednio je dobrze wykrwawiając. Semici dobrze o tym wiedzą czy to Żydzi czy Muzułmanie dlatego zawsze uboju dokonają w sposób rytualny by zwierze zdechło z powodu wykrwawienia się, więc żydom nie trzeba tego przypominać bo mówi o tym Mojżesz.Jest to prawda jasna i oczywista bez manipulacji wnioskami i nadinterpretacjami.

Cytuj:
I w jaki sposób mam prowadzić z Tobą dyskusję, skoro nie rozumiesz tekstu pisanego, oraz tego, co się do Ciebie piszę ? Werset 21, jest uzasadnieniem dania nakazu powstrzymywania się od krwi. Chrześcijanie, nawracający się z pogaństwa, mają powstrzymać się od krwi, ponieważ w każdym mieście są Żydzi, przywiązani do Prawa Mojżeszowego, którzy mogą się zgorszyć na widok chrześcijan pochodzenia pogańskiego, spożywających krew:

Dz 15,18-20
"(19) Dlatego ja sądzę, że nie należy niepokoić tych, którzy nawracają się z pogan do Boga. (20) Ale powiadomić ich listem, aby wstrzymywali się od tego, co skażone przez bożki, od nierządu, od tego, co uduszone, i od krwi. (21) Albowiem Mojżesz od dawnych pokoleń ma w każdym mieście tych, którzy go głoszą w synagogach, bo czyta się go w każdy sabat."

Ja cię rozumiem . Wymyśliłeś sobie bajeczkę o zgorszeniu się Żydów postawą chrześcijan z pogan jedzących krew. To jest twoje ideologia dlatego będziesz jej bronił do upadłego bo to twoje dzieło tak bajeczka. Dodajesz sobie wniosek o gorszeniu się Żydów i na jego podstawie budujesz całą tę bajeczkę głęboko w nią wierząc bo zakładam że dowartościowujesz się iż jesteś mądry bo tak to sprytnie ułożyłeś - tego nie komentuj:). A jednocześnie nie dopuszczasz prawdy która jest nieinterpretowana tylko wypisana czarno na białym bez wniosków i nadinterpretacji.

Cytuj:
I nie, nakaz powstrzymywania się od krwi, nie jest bezwzględnym nakazem, co również wyjaśniałem w poprzednich postach, i co widać w zacytowanym powyżej wersecie.

Ooooo?! a miało być tak pięknie;)
Pamiętam ale to brednia. To jest nakaz i to bezwzględny ponieważ jego źródłem jest prawo Mojżeszowe gdzie jest to bezwzględny nakaz. A że do twojej ideologii to nie pasuje to już twój problem…. Może zmień ideologię, a nie zmieniasz sens treści Biblii by pasował do twojej ideologii.

Cytuj:
Dopóki nie nauczysz się czytać ze zrozumieniem tego, co się do Ciebie piszę, dopóty dyskusja z Tobą jest pozbawiona sensu,

Jak zwykle buta i arogancja katolika! 'Do póki nie nauczę się czytać ze zrozumieniem' ? Bo jedyne właściwe rozumienie to twoje czyli Katolickie? weź się ogarnij chłopie;)

Cytuj:
gdyż zwyczajnie nie rozumiesz tekstu pisanego, co skutkuje wyciąganiem przez Ciebie błędnych wniosków, zarówno z wypowiedzi rozmówcy, jak i tekstu biblijnego.

Gdy właśnie ja unikam wyciągania wniosków i biorę tekst Biblii takim jaki jest. To ty imputujesz do tekstu Biblii poprzez własne wnioski i nadinterpretacje rozumienie odpowiadające twojej ideologii. Technika znana i opisana w Biblii od sześciu tysięcy lat wywodząca się w linii prostej od szatana diabła. Krócej! Czyli takimi wnioskami i nadinterpretacjami stajesz - mniej lub bardziej świadomie-poplecznikiem szatana.

Podsumowując. Wierzę że ludzie dobrej woli na których oddziałuję święty duch Boga Jehowy sami ocenią co jest prawdą, a co zręczną manipulacją tekstami Biblii.

N cze 16, 2019 8:37 pm
Zagadywacz
Zagadywacz

Jacku J.
Z twoich wypowiedzi wynika że tylko Twoja religia jest tą jedną jedyną, szkoda tylko że Nowy testament Biblii istnieje już ponad 2000 lat a odłam religijny jaki powstał z katolicyzmu, czyli Świadkowie Jehowy istnieje niespełna 159 lat.
Mówisz że Twoja religia interpretuje słowa Biblii tak jak są one napisane, pytanie do Ciebie? Jaką Biblią się posługujecie Katolicką?, czy też jakąś inną?
Mówicie że tylko wasza Biblia jest tą jedyną, ale jeśli wyciągacie fragmenty z Pisma Świętego, tylko te które Wam pasują, bo np. pomijacie i nie uznajecie Maryi, Matki Jezusa Chrystusa a na Jej imię uciekacie gdzie pieprz rośnie, a tylko Ona w Naszej wierze Katolickiej Gromi szatana, więc pytanie do ciebie, jak możesz nazywać kogoś diabłem skoro boisz się pogromczyni Diabła Maryi?

N cze 16, 2019 9:52 pm
Zobacz profil WWW
Gaduła
Gaduła

Myślenie, że kobieta która urodziła Syna Bożego zwyczajnie umarła i do tej pory nie istnieje, nie ma świadomości - jest straszne.

Według tego założenia Jezus w tym Niebie jest półsierotą.

(Ap 12, 1)

Śr cze 19, 2019 7:49 pm
Zagadywacz
Zagadywacz

Jacek.J napisał(a):

Podsumowując. Wierzę że ludzie dobrej woli na których oddziałuję święty duch Boga Jehowy sami ocenią co jest prawdą, a co zręczną manipulacją tekstami Biblii.

1.Jakie Imię głosił św.Paweł poganom?
2. Jakie masz dowody ( nie przypuszczenia!), że Imię Jehowa zostało usunięte z rękopisów N.T.?

Śr cze 19, 2019 8:01 pm
Zagadywacz
Zagadywacz

Podejrzewam że nie znajdzie żadnych dowodów na usuwanie czegokolwiek z N.T, ale nie chodzi tutaj o to by kogoś wykluczać bo on jest innej wiary, to trzeba się pastwić na nim, nie o to chodzi, chodzi o to żeby zrozumiał w czym siedzi, i podjął decyzję czy nadal chce w tym być czy też nie. Gdyby chociaż raz był na spotkaniu np. grupy Mamre w Częstochowie i nie tylko tam, to zrozumiał by, że w N.T jest zapis kiedy to Jezus wyrzuca złe duchy, z opętanych, kiedy te złe duchy, krzyczą, oczywiście nie jest napisane co krzyczą, ale własnie na takim spotkaniu Mamre, można się dowiedzieć. Ja byłem na takich spotkaniach razem z grupą wsparcia Pomoc2002.pl i tam tak naprawdę dowiedziałem się, jak to było naprawdę kiedy Jezus chodził po ziemi, On żyje, bo jeśli istnieje zło to musi istnieć Dobro, które zwalcza zło, a że w duchowości, nie zmienia się prawie nic przez tysiące lat, to i teraz na takim spotkaniu, mamy możliwość dotknąć tamtych czasów.

Śr cze 19, 2019 8:47 pm
Zobacz profil WWW
Zagadywacz
Zagadywacz

stanley30 napisał(a):
Podejrzewam że nie znajdzie żadnych dowodów na usuwanie czegokolwiek z N.T, ale nie chodzi tutaj o to by kogoś wykluczać bo on jest innej wiary, to trzeba się pastwić na nim, nie o to chodzi, chodzi o to żeby zrozumiał w czym siedzi, i podjął decyzję czy nadal chce w tym być czy też nie. Gdyby chociaż raz był na spotkaniu np. grupy Mamre w Częstochowie i nie tylko tam, to zrozumiał by, że w N.T jest zapis kiedy to Jezus wyrzuca złe duchy, z opętanych, kiedy te złe duchy, krzyczą, oczywiście nie jest napisane co krzyczą, ale własnie na takim spotkaniu Mamre, można się dowiedzieć. Ja byłem na takich spotkaniach razem z grupą wsparcia Pomoc2002.pl i tam tak naprawdę dowiedziałem się, jak to było naprawdę kiedy Jezus chodził po ziemi, On żyje, bo jeśli istnieje zło to musi istnieć Dobro, które zwalcza zło, a że w duchowości, nie zmienia się prawie nic przez tysiące lat, to i teraz na takim spotkaniu, mamy możliwość dotknąć tamtych czasów.

ŚJ na spotkaniu katolickiej grupy? Tu chyba musiałby być cud! Na ile ich znam, to raczej cierpią na katolickie fobie.

Śr cze 19, 2019 9:14 pm
Gaduła
Gaduła

Sahcim pisze;
Cytuj:
Nie kłam, bo gdybym ominał te twoje wyjaśnia, to nie byłoby pod nim tych pytań o osobę Boską będącą Ojcem Jezusa

To gdzie jest twój komentarz do wersetu 1 Koryntian 8:6?

Cytuj:
przed którymi uciekłeś pomijając je…

Proszę bardzo.

Cytuj:
No właśnie...pisze jeden pośrednik człowiek zatem dlaczegóż to dla ciebie jest takie logiczne i oczywiste, że Jezus nie może być jednocześnie i Bogiem jedynym i pośrednikiem tegoż Boga(ducha) 

Bo to brednia żeby Bóg był jednocześnie pośrednikiem samego siebie. Skoro Jezus jest Bogiem po co miałby być sam dla siebie pośrednikiem? Może ty nie rozumiesz pojęcia "pośrednik"

Cytuj:
Hmm...To jak to jest, że tobie logika podpowiada że Jezus nie mógł być Panem w okresie "przed Chrystusem" czyli w tym okresie istnienia Jezusa Chrystusa o którym sam pisałeś, że(cytat): "Istniał wówczas jak byt – istota duchowa z natury Boski" skoro z Pisma(słów Chrystusa zapisanych przez Ewangelistę) wynika, że wówczas posiadał tą samą chwałę, którą ma obecnie(po powrocie do nieba)...?

Co to za tajemniczy ewangelista. Cytat proszę.

Cytuj:
Czyli co...wg ciebie to osoba narodzona w ciele ludzkim/człowiek "będzie się nazywał Ojcem odwiecznym" a nie osoba o której pisałeś, że istniał wówczas jako byt – istota duchowa z natury Boski, a o której z Pisma wiemy, że w Nim, przez Niego i dla Niego wszystko zostało stworzone i że bez Niego nic się nie stało/zostało stworzone z tegi co się stało/zostało stworzone...??

?? :))) z tak zbudowanym zdaniem to nie na forum dyskusyjne tylko do kabaretu.

Cytuj:
Ale Prorok nic nie mówił o ojcostwie duchowym ale, że nazwą Go Odwieczny Ojciec
zatem przymiotnik odwieczny wskazuje na odwieczność Jego ojcostwa, a nie tylko teraźniejszość…
[/quote]
Przymiotnik "odwieczny" jest zaledwie sugestią tłumacza BT. Dlaczego nie zacytowałeś tego wersetu z Biblii Wujka? Też katolicki przekład i ma mniej zafałszowań

< Biblia Wujka
9:6 Abowiem MALUCZKI NARODZIŁ się nam, i syn jest nam dany, i stało się panowanie na ramieniu jego: i nazową imię jego, przedziwny, radny. Bóg, mocny, ociec przyszłego wieku, książę pokoju.

Cytuj:
Chciałeś powiedzieć odwiecznym duchem życiodajnym ?

Jeśli już to "ojciec przyszłego wieku"

Cytuj:
Jeżeli słowa Dawida wg ciebie nie dotyczyły stanu faktycznego, to dlaczego ów autor pisząc to zdanie w tym czasie gdy tylko Jahwe był jego jedynym Panem używał określenia Pana mego wobec osoby Boskiej nie będącej wg ciebie dla Dawida osobą Boga Jahwe...?

Dawid jak każdy Izraelita znał proroctwo dotyczące Szilo czyli pomazańca który ma przyjść i wyzwolić Izraelitów od śmierci. W tych słowach wykazuje wiarę w Szilo który ma przyjść i z wyprzedzeniem nazywa go swoim panem.

Cytuj:
To twój wymysł nie mający oparcia w Biblii gdyż pisarze Biblii wyznający Bogiem wyłącznie Jahwe nie nazywaliby Bogiem kogoś nie będącego osobą Boga Jahwe, a jak widać w Piśmie nazywają…

W Biblii pisze wyraźnie i jednoznacznie;

1 Kor 8:6  dla nas jest tylko jeden Bóg, Ojciec, od którego wszystko pochodzi i dla którego żyjemy. I jeden jest Pan, Jezus Chrystus, przez którego wszystko powstało i dzięki któremu żyjemy.

Czyli jest jednoznacznie zdefiniowanie kto to jest [b]Jeden Bóg to Ojciec!!!
Jehowa. Kolejna odrębna osoba to jeden pośrednik między Ojcem a ludźmi Jezus Chrystus. to ślepy szybciej zobaczy tą prawdę niż ty zaślepiony błędnymi naukami KrK

Cytuj:
Hmm...no to po pierwsze, kto wg ciebie ma przyjść powtórnie na ziemie: Bóg Ojciec czy Bóg Syn skoro Apokalipsa mówi o Jego powtórnym przyjściu i nazywa Go Wszechmogącym "Oto nadchodzi z obłokami, i ujrzy Go wszelkie oko i wszyscy, którzy Go przebili. I będą Go opłakiwać wszystkie pokolenia ziemi. Tak: Amen. (8) Jam jest Alfa i Omega, mówi Pan Bóg, Który jest, Który był i Który przychodzi, Wszechmogący." (Ap.1:7-8)

Werset 7 opisuje osobę Jezusa Chrystusa co do tego nie ma wątpliwości. Werset 8 to "podpis" osoby, autora tych słów czyli Boga Ojca Jehowy. W wersecie 1 pierwszego rozdziału jest wyraźnie napisane kto jest autorem Objawienia

Obj 1:1Objawienie od Jezusa Chrystusa, które dał mu Bóg

Czyli objawienie jest od Jezusa, ale Jezus otrzymał je od Boga czyli autorem jest Bóg. Notabene, po co Bóg przekazywał to Objawienie Jezusowi skoro Jezus wg. Ciebie jest tymże Bogiem? Żebyś nie miał wątpliwości werset 7 jest definitywnie zakończony słowem "Amen". Zatem łączenie go w całość jak sugerujesz z wersetem 8 jest nadinterpretacją.

Cytuj:
Po drugie, jeśli sam Jezus "ustami/piórem" Ewangelisty mówi iż "Dana Mi jest wszelka władza na niebie i na ziemi’ (Mt 28:18), to jakiego aspektu władzy wg ciebie brakuje mówiącej powyższe słowa osobie Boskiej, że nie może Ona być nazywana wszechmocną/wszechwładną...? ?

To wynika z twojego prymitywnego myślenia. To że dano Jezusowi wszelką władzę nie musi jednocześnie znaczyć że jest wszechmocnym Bogiem tylko Mocnym Bogiem

Podsumowując! Nie przedstawiłeś żadnych dowodów ani faktów w Biblii na to że Jezus jest Bogiem Wszechmocnym, że Bóg jest jedynym Bogiem ale w trzech osobach. Natomiast przedstawione przez ciebie dowody są argumentami na to że w taki sposób wierzysz tj iż Jezus Jest Bogiem Wszechmocnym i Bóg jest w trzech osobach. Do tego masz prawo i ja z tym nie polemizuję

So cze 29, 2019 12:32 pm
Zagadywacz
Zagadywacz

Jacek.J napisał(a):
To że dano Jezusowi wszelką władzę nie musi jednocześnie znaczyć że jest wszechmocnym Bogiem tylko Mocnym Bogiem

Taką definicję słowa "wszechmocny" podaje Towarzystwo Strażnica:

"Grecki wyraz przetłumaczony na »Wszechmocny« znaczy dosłownie »panujący nad wszystkim; posiadający wszelką moc i władzę«." ("Zbliż się do Jehowy" 2002 str. 40).

A Jezus panuje nad wszystkim (J 3,31) oraz posiada wszelką moc i władzę (Mt 28,18).

So cze 29, 2019 1:54 pm
Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 5645 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 366, 367, 368, 369, 370, 371, 372 ... 377  Następna strona