Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Wt wrz 17, 2019 3:27 pm

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 717 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48  Następna strona
 Grupa modlitewna - Żywy Różaniec Katolika 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: katolik w pełnej łączności z papieżem
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Grupa modlitewna - Żywy Różaniec Katolika
Jaśminowa napisał(a):
Poza tym uważam, wiem że zapewne się powtarzam, że problem dotyczy księży na całym świecie, nie tylko w Polsce.

Bliższa koszula ciału ;) Sęk w tym, że o ile media podają prawdę, to w świecie nie ma oporów przed rozliczaniem, przynajmniej nie w takim wymiarze jak w Polsce.
Poza tym intencja była ogólna, co zacytowałam poprzednio i wyjaśniłam dlaczego wspomniałam o Gądeckim, więc proszę, nie wciskaj mi, że intencja miała być imienna

Pt cze 28, 2019 8:00 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Kiedys mieliśmy w intencjach ogólnych intencje o nawrócenie księdza wskazanego z nazwiska. Kiedyś - kiedy poruszyłam potrzebę uporządkowania intencji ogólnych -proponowałam zastąpić ją bardziej ogolną uwzględniającą innych księży którzy nie są medialnie znani. Kiedy przy prządkach wyleciała ona w ogóle z intencji ogólnych wstawiłam w swoich intencje o nawrócenie księży, sióstr i braci zakonnych którzy sprzeniewierzają się powołaniu.
I ogólnie nadal uważam że intencja tego rodzaju powinna być w ogolnych, zamiast imiennych za tego czy tamtego czy kształtowanych przez nastroje po takim czy innym filmie.

Pt cze 28, 2019 8:56 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Zatem mamy do rozważenia dwie intencje i propozycję umieszczenia ich w intencjach ogólnych:

1. o pokorę, rzetelność, i mądrość dla Duchowieństwa przy rozpatrywaniu i załatwianiu spraw oskarżeń o przestępstwa w Kościele względem dzieci i młodzieży - rozumiem, że za umieszczeniem jej w ogólnych są Małgosia, Jaśminowa i Brandeisbluesky (czyli ja);

2. o łaskę nawrócenia dla księży, braci i sióstr zakonnych, którzy sprzeniewierzają się swojemu powołaniu - za umieszczeniem jej w ogólnych jest bergamotka i Brandeisbluesky (czyli ja).

Proszę zgłaszajcie w czerwcu i w lipcu Wasze głosy za umieszczeniem ich w intencjach ogólnych lub głosy sprzeciwu. Nie bardzo wiem jak zrobić ankietę, a chyba ona znacząco ułatwiłaby zbieranie głosów.

Pt cze 28, 2019 9:16 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Małgosiu po co się kłócić w wątku różańcowym. Zrozumiałam tak jak zrozumiałam. Wystarczy wyjaśnić o co chodzi i sprawa jasna, bez oskarżania kogoś, że coś wciska. Nie jesteśmy na portalu społecznościowym, ani na ploteczkach przy kawie.
Jestem zarówno za opcją nr. 1 i 2. Obie potrzebne!

Pt cze 28, 2019 11:09 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Brandeisbluesky napisał(a):
o łaskę nawrócenia dla księży, braci i sióstr zakonnych, którzy sprzeniewierzają się swojemu powołaniu - za umieszczeniem jej w ogólnych jest bergamotka i Brandeisbluesky (czyli ja).

Nie do końca mnie zrozumiałaś. Uważam że intencja - jeśli w ogóle powinna mieć ogólny charakter. Ja mojej intencji nie proponuje przenieść do ogolnych bo nie uważam że to jakoś Pana Boga obliguje czy nobilituje tą intencję. Kiedyś nasze bolączki z wątkiem ogólnym skwitował Admin. I proponował by intencji ogólnych nie tykać w przysxlosci. Niestety zanosi się na powtórkę z rozrywki.

So cze 29, 2019 10:29 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Jeszcze wypowiem się co do proponowanej intencji oznaczonej jako jeden. Rozumiem ważkość problemu ale nie rozumiem czemu tylko nadużycia wobec młodzieży i dzieci mają budzić nasza troskę. A wobec dorosłych już nie? To jest właśnie wynik kierowania się medialnymi burzami - teraz jak rozumiem w Polsce w kręgu zainteresowania szczególnego jest pedofilia i jakiś ks. Misiak.

So cze 29, 2019 10:38 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Po zastanowieniu stwierdzam że niezależnie od treści ewentualnej intencji jestem przeciwna umieszczaniu jej w intencjach ogólnych. Jak również umieszczaniu w przyszlosci jakiejkolwiek innej, bez wzgledu na treść - czasem moje przerwy w bytności na forum są dłuższe stąd niewykluczone że nie będę mógła wówczas wyrazić swojego zdania.
W pełni akceptowałam i akceptuję propozycję Admina, który tak życzliwie pomógl nam w przeszłości w naszych trudnosciach, co do kształtu intencji ogólnych i ich niezmienności. Od czasu gdy się wypowiedział nie uważam by coś się zmieniło stąd za samowolną i niewłaściwą uważam próbę zmiany przez zeoatorki ponownie praktyki w zakresie intencji ogólnych i uwazam że powinniśmy zaczekać na głos Robura.

So cze 29, 2019 11:32 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
bergamotka napisał(a):
Po zastanowieniu stwierdzam że niezależnie od treści ewentualnej intencji jestem przeciwna umieszczaniu jej w intencjach ogólnych. Jak również umieszczaniu w przyszlosci jakiejkolwiek innej, bez wzgledu na treść - czasem moje przerwy w bytności na forum są dłuższe stąd niewykluczone że nie będę mógła wówczas wyrazić swojego zdania.

Wyraziłaś swoje zdanie i ok. Poczekajmy na innych. Jak na razie jest 3:1. Nie może być tak, że jedna osoba decyduje o wszystkim. Liberum veto nie ma ani w państwie, ani w Kościele.
Propozycja Admina dotyczyła intencji ogólnych w czasie, kiedy nie było intencji stałych, które kompromisowo zostały wydzielone z ogólnych. Intencje stałe są nienaruszalne, a ogólne, jak nazwa wskazuje, dotyczą ogólnych spraw, czyli dotyczących całego Koscioła.

So cze 29, 2019 11:54 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Czekamy na meldunek:
1. margeritka
2. zuska
3. corolla

So cze 29, 2019 12:27 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Małgosia napisał(a):
Propozycja Admina dotyczyła intencji ogólnych w czasie, kiedy nie było intencji stałych, które kompromisowo zostały wydzielone z ogólnych. Intencje stałe są nienaruszalne, a ogólne, jak nazwa wskazuje, dotyczą ogólnych spraw, czyli dotyczących całego Koscioła.

Tere -fere. Nie chcę podejmować decyzji pod wpływem emocji ale serio z waszymi
praktykami zelatorskimi najwyraźniej mi nie po drodze. Oczywiście masz rację że tu nie ma liberum veto ale ja nie muszę tolerować waszych pomysłów. Bawcie się dobrze z Brandeisbluesky, ja mam czas do sierpnia
Pa.

N cze 30, 2019 10:43 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Szantaż - zabieram zabawki....
Masz prawo do każdej decyzji. Wypowiedziałaś swoje zdanie, ale takie samo prawo do własnego zdania ma każdy członek róży. Decyzję pozostawiłyśmy wszystkim członkom i większość zadecyduje, a nie jednoosobowo ja, Benadeisbluesky, czy Ty. Czekamy do końca lipca.
Modlitwa jest skuteczna, jeśli towarzyszy jej pokora, a nie stawianie na swoim.
Powiedziałam wszystko, co mam do powiedzenia w tej sprawie. Z mojej strony EOT.

N cze 30, 2019 12:26 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Jaki niby szantaż. Czemu niby mam być posłuszna w waszemu nieposłuszeństwi. Adminowi? To nie nie jest cnota ale głupota. I kto pisze o pokorze - ktoś kto nie jest w stanie zrezygnowac że swoich pomysłów i zaaprzestać produkcji kolejnych intencji ogólnych nawet kiedy napisał on bez większych ogródek co o tym sądzi. Bałamutna jesteś do kwadratu.

N cze 30, 2019 1:16 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
bergamotka,
Gdzie Admin albo Robur napisali, że Małgosia jako zelatorka nie ma kompetencji modyfikowania intencji ogólnych?

N cze 30, 2019 1:30 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
W tej wypowiedzi:
https://www.dyskusje.katolik.pl/viewtopic.php?p=1071225#p1071225

napisałam,
Cytuj:
Bardzo dziękuję Adminowi i Roburowi za odniesienie się do zagadnienia 'Intencji ogólnych' i związanej z tym odpowiedzialności zelatorek. Jeśli dobrze zrozumiałam, Admin zgadza się z opinią Robura, że Małgosia sprawuje odpowiedzialność za meteora (w tym za sformułowania i ilość intencji ogólnych), gdyż Admin temu nie zaprzecza. Jeśli moje zrozumienie spraw jest błędne, bardzo proszę Admina o skorygowanie mnie. Serdecznie dziękuję za pomoc.

Widać, że bergamotka też zgadza się z Roburem, za co jej dziękuję.

Nie przypominam sobie, by Admin lub Robur skorygowali mnie. Jeśli mylę się, zapomniałam, lub nie zauważyłam ich korekty proszę o jej wskazanie. Jeśli tej korekty nie ma na forum, uważam, że powinnaś przeprosić Małgosię.

N cze 30, 2019 1:42 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Brandeisbluesky napisał(a):
W tej wypowiedzi:
https://www.dyskusje.katolik.pl/viewtopic.php?p=1071225#p1071225

napisałam,
Cytuj:
Bardzo dziękuję Adminowi i Roburowi za odniesienie się do zagadnienia 'Intencji ogólnych' i związanej z tym odpowiedzialności zelatorek. Jeśli dobrze zrozumiałam, Admin zgadza się z opinią Robura, że Małgosia sprawuje odpowiedzialność za meteora (w tym za sformułowania i ilość intencji ogólnych), gdyż Admin temu nie zaprzecza. Jeśli moje zrozumienie spraw jest błędne, bardzo proszę Admina o skorygowanie mnie. Serdecznie dziękuję za pomoc.

Widać, że bergamotka też zgadza się z Roburem, za co jej dziękuję.

Nie przypominam sobie, by Admin lub Robur skorygowali mnie. Jeśli mylę się, zapomniałam, lub nie zauważyłam ich korekty proszę o jej wskazanie. Jeśli tej korekty nie ma na forum, uważam, że powinnaś przeprosić Małgosię.

Sorry Brandeisbluesky ale Admin dostatecznie wyraźnie napisał to co napisał. W tym "Jakie jest moje zdanie jak to poprawić? Ano takie by te tzw. intencje ogólne były ograniczone max. do 3-4 i nie podlegały żadnym zmianom. Jedna z nich była by o treści: "i we wszystkich innych intencjach polecanych przez osoby należące do Róży". Natomiast te wszystkie inne intencje każdy wpisuje sobie sam na "meteora" tyle ile chce i takie jakie chce - może w nich dopisywać od kogo, za kogo, dla kogo itd. Pan Bóg je sobie odnajdzie, kto będzie chciał poczytać też a wszyscy inni którzy chcą się modlić a nie tracić czasu na spory która intencja jest ważniejsza i kto jest ważniejszy by decydować o tym, w końcu zajmą się tym co najważniejsze".
Gdzieś ty tam się dopatrzyła tego co napisalas to już twój problem. Nie byłyście nawet w stanie przyjąć propozycji Admina a niedługo trwało i wróciliście do swoich starych praktyk. Jak już pisaam baw się dobrze z Małgosią, kto wam broni.

N cze 30, 2019 2:56 pm
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 717 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48  Następna strona