Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz sie 06, 2020 12:45 am

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1953 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24 ... 131  Następna strona
 Polityka. 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Polityka.
Ja też jestem przeciwny demonizowaniu Rosji. I uważam, że PiS niepotrzebnie macha szabelką właśnie w tych kwestiach ideologicznych. Na Majdanie Ukraińcy wychwalający Banderę mieli roszczenia terytorialne wobec Polski, a jeździli tam Kwaśniewski, Kaczyński, Komorowski itd.

Taki podział na bardzo zła Rosja i święta Ukraina jest dla mnie nie do przyjęcia, sorry. A w czym ta cała UE jest dla nas lepsza? Co rusz nas straszą karami za brak praworządności, biurokracja i wroga Kościołowi ideologia gender, środowiska LGBT na piedestale, pełno komunistów i socjalistów.

Kiedyś przeczytałem, że tak jak żaden porządny Rosjanin nie był zwolennikiem ZSRR, tak żaden porządny Europejczyk nie kocha UE w takiej formie jak teraz.
Zresztą z tą prorosyjkością to jakiś kabaret się zrobił... Ktoś zauważa takie a nie inne nastroje na Ukrainie, powie coś o ustawie 447, zauważy absurdalność niektórych decyzji włodarzy UE, to natychmiast jest "ruskim agentem" "trollem", pożytecznym idiotą itd.

Tym bardziej dziwi mnie, że PiS podejrzewa się o jakieś sympatie w stosunku do Rosji, bo nikt tak jak oni w polskiej polityce nie cierpi na rusofobię.

A jak ktoś uważa, że oni tak tylko grają, żeby zmylić otumaniony za 500+ lud, to jego sprawa.

So lip 27, 2019 8:57 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Jestem przeciw gloryfikacji Ukrainy, ale jesli idzie o Rosję - jest to nadal "imperium zła" (R.Reagan).
Jesli idzie o UE (czytaj: Niemcy) to wiemy jak jest - w chwili próby dogadają się z Niemcami.

So lip 27, 2019 9:09 pm
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Barney napisał(a):
Jestem przeciw gloryfikacji Ukrainy, ale jesli idzie o Rosję - jest to nadal "imperium zła" (R.Reagan).
Widać żyjesz jezcze w czasach zimnej wojny a tymczasem gdyby nie Rosja to Państwo Islamskie nadal by rżneło etnicznych chrześciajan w Syrii a tutaj Stany zapewne "imperium dobra" sprowokowały wojnę w Iraku bezpośrednio, Libii bombardując i w Syrii uzbrajając rebeliantów. Na tym chaosie chrześcijanie tak ucierpieli, że prawie znikneli z Bliskiego Wschodu a Europę zalały miliony uciekinierów i imigrantów nie widząc perspektyw ekonomicznych w zrujnowanych państwach.

Tak, imperia zła wywołały te wojny, ale akurat to nie była Rosja. Jak byś nie zauważył czasy się zmieniły.

So lip 27, 2019 9:20 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
No to zostawiając Rosję (może na chwilę lub dwie) zobaczmy co na naszym "podwórku się wyrabia"

https://www.rmf24.pl/raporty/raport-wybory-parlamentarne-2019-fakty/najnowsze/news-nie-bedzie-wyborczej-koalicji-psl-z-kukiz-15,nId,3117458

Chyba to wisiało w powietrzu. W sumie, to jak przeczytałem newsa, to doszedłem do wniosku, że to jest raczej a może i na pewno polityczny koniec tych dwóch ugrupowań. Być może trudno nam sobie wyobrazić sejm bez PSL-u, ale wiele na to wskazuje. O tym, że Kukiz15 się kończy pisałem już przed wyborami w maju - dostali dla przypomnienia trochę ponad 3%. Idą oddzielnie, to powodzenia, serio.

Partie w mediach są przedstawiane jako raczej "konserwatywne", "umiarkowane centrum". Sorry Batory, ale ten środek już jest chyba zagospodarowany przez PiS - wieś też stoi za Kaczyńskim. Kukiz nie ma żadnego pomysłu na politykę, ludzie stamtąd uciekają gdzie pieprz rośnie, z tonącej szalupy wspinają się na wielki okręt.

Zresztą ich pójście razem też nie było wiarygodne.

To do wyborów jesiennych naliczyłem już sporo komitetów: PiS, PO z Nowoczesną, Kukiz15, SLD&Wiosna&Razem, PSL, Konfederacja i jakaś Zgoda (AgroUnia), a ile partii wejdzie do sejmu?

Obawiam się, że tylko PiS jako samodzielny zwycięzca, Koalicja Europejska no i czerwoni z SLD z tęczowymi z Wiosny i Razem - myślę, że to 8% jest w ich zasięgu...

So lip 27, 2019 9:50 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Mniszeku, modlę się modlitwą św.Bernarda. A tak z innej beczki:
Cenzura YouTube'a. Serwis zablokował wRealu24
https://www.fronda.pl/a/cenzura-youtube ... 30725.html
Za krytykę LGBT.
Z Bogiem

Pn lip 29, 2019 5:34 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
No cóż, czas zmierzyć się z niebezpiecznymi tematami.
Na przykład wiara a wybory.

Są następujące partie polityczne w tym względzie:
  1. partie, które są jawnie za aborcją (Biedroniowisko, Razem, trochę mniej wprost SLD, lewicowy plankton)
  2. partie, które migają sie od stanowiska, ale wiadomo że w swoim czasie popierały aborcję, są mocno przeciwne zakazaniu aborcji eugenicznej, wielokrotnie miewały w swoim programie jej dopuszczenie (tu głównie PO, ale i trochę drobnych jest)
  3. partie, które - niezależnie od wygłaszanych od czasu do czasu deklaracji, stwierdzają, iż głosowanie w tej sprawie jest rzeczą każdego posła, wg jego uważania (tu głównie PSL, częściowo Kukiz)
  4. partie, które są werbalnie (a chyba i rzeczywiście) za zakazem aborcji, ale jeśli im to miałoby popsuć sondaże, to sprawą się nie zajmują - wolą jej nie ruszać. Tu PiS i jego koalicjanci
  5. partie, które uważają, że jeśli w państwie zabija się legalnie dzieci, to nie ma nic ważniejszego od tego, by przestać to robić - nawet gospodarka jest mniej ważna. Uważają, że dla "arytmetyki wyborczej" nie wolno tej sprawy przemilczać. Tu partia.... ooouuupss, takiej partii chyba nie ma.
W powyższym nie uwzględniłem partii skupionych wokół Korwina Mikke, bo nie wiem co o nich myśleć, a nadto i tak nie wejdą raczej do Sejmu.

Stanowiska wobec głosowania są następujące (piszę o katolikach):
  1. na partie rodzaju (1) i (2) nie mamy (my katolicy) moralnego prawa głosować. Reszta wg osobistego rozeznania
  2. katolik nie powinien się kierować swoją wiarą przy wyborach
  3. katolik powinien sie kierować wiarą, ale "aborcja nie jest najważniejsza"
  4. sporą grupę stanowią osoby, które zamierzają głosować na partię z grup (1) i (2) i racjonalizują sobie ów wybór. Bowiem dysonans wynikający z faktu, iż chce się głosować na partię skłaniającą się np. do dopuszczalności prawnej zabijania dzieci nienarodzonych można rozwiązać na dwa sposoby:
    • głosować zgodnie z wiarą
    • zmodyfikować swoją wiarę tak, by głosowanie na taką partię było z nia zgodne
    Jedni wybierają tak, inni tak...
    Ci drudzy usiłują sobie tłumaczyć, że wprawdzie "są przeciw aborcji", ALE... np. uważają, że zabijanie akurat bezbronnych dzieci nie powinno być w systemie karnym (poważnie, tak mówią!).
    Oczywiście u części z nich nie jest to pierwotny pogląd, lecz próba dopasowania tego, co się chce zrobić (głosowanie na partię proaborcyjną) do tego, co się formalnie wyznaje (katolicyzm, szacunek dla życia).

Wt lip 30, 2019 8:55 am
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Głosuj na :

Barney napisał(a):

[*]partie, które są werbalnie (a chyba i rzeczywiście) za zakazem aborcji, ale jeśli im to miałoby popsuć sondaże, to sprawą się nie zajmują - wolą jej nie ruszać. Tu PiS i jego koalicjanci(...)

[*]katolik powinien sie kierować wiarą, ale "aborcja nie jest najważniejsza"

potem zracjonalizuj sobie tak jak jest powyżej po wielokropku, spójrz w lustro, uśmiechnij się do siebie, że dobrze dokonaleś obywatelskiego obowiązku i śpij spkojnie :roll:

Wt lip 30, 2019 11:12 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Widzę że interesuje Cię atak, a nie rozmowa na - skądinąd ważny - temat. Nie ma jak wierność "plemieniu politycznemu", co?

Wt lip 30, 2019 11:54 am
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Wierność uber alles. Nawet jak widać, że ukochana partia demoluje Polskę tworząc z Ojczyzny państwo teoretyczne, pozwala na kradzieże w majestacie prawa, okłamuje wyborców itd.

Wt lip 30, 2019 12:04 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
@ Barney

Żaden atak, po prostu tak sobie zrelacjonalizujesz.

@Yarpen

To chyba nie do mnie . Nie głosuję na POPIS.

Wt lip 30, 2019 12:11 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
Barney napisał dość obszernego posta a Arwena wyskoczyła jak Filip z konopii z atakiem personalnym.
Arwena a coś na temat tez masz?

Wt lip 30, 2019 12:15 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Barney napisał(a):
No cóż, czas zmierzyć się z niebezpiecznymi tematami.
Na przykład wiara a wybory.

Odnośnie kryterium aborcji mozna spokojnie głosować na PO lub PiS, to te partie w praktyce nie różnią się podejściem.

W PO jest to im obojetne czy jest aborcja czy nie, byle by nie robić z tego powodu szumu na ulicy i w mediach bo jeszcze Kościół by wygonił ludzi na demonstracje jeśli by prawo miało być liberalizowane, więc PO po prostu zostawia staus quo, bo chce w spokoju konsumować frukty władzy.

PiS przedstawia sie jako partia konserwatywna, ale Kaczyński jest ideowym lewicowcem udającym koniunkturalnie idee prawicowe (utożsamianie się z piłsudczyzną, ideami rewolucji francuskiej oraz głosowanie przeciw wpisaniu ochrony życia do konstytucji 13 kwietnia 2007, wychowywanie w rodzinie z masonem Janem Lipskim) więc popiera aborcję, ale przeciętni (ci głupsi) PiSowcy myślą, że Kaczyński "myśli strategicznie" pozwalając na aborcje eugeniczną.

Konfederacja nie jest bytem skupionym wokół pajaca capa Korwina, który sam jest zwolennikiem aborcji jako darwinista społeczny, ale jest tam więcej bytów, wielu zwykłych korwinistów jest przeciwnych aborcji, cały Ruch Narodowy, R. Braun i K. Godek.

Podsumowując, z partii można sobie tylko wybrać osobę szczerze przeciw aborcji, bo całe partie są: albo na dzień dzisiejszy za słabe na wprowadzenie takiej zmiany (Konfederacja) albo przychylne aborcji lub status quo.

Wt lip 30, 2019 12:45 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Ok. Mogę się nie odzywać. Ciekawe , ktory punkt podany przez Barneya będzie wybrany by móc spać spokojnie z poczuciem dobrze spelnionego obowiązku. Stawiam na ten po wielokropku.

Wt lip 30, 2019 1:16 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
Arwena napisał(a):
Ok. Mogę się nie odzywać. Ciekawe , ktory punkt podany przez Barneya będzie wybrany by móc spać spokojnie z poczuciem dobrze spelnionego obowiązku. Stawiam na ten po wielokropku.

Nie wiem jaki ty wybierzesz. Każdy sam będzie podejmował decyzje. A ty nie jesteś sędzia sumienia swoich braci w wierze.

Wt lip 30, 2019 1:18 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Jakim sędzią.

To Barney podał w punktach jakie partie i jakie uzasadnienia. Wyborcy PIS głosują na tę partię z różnych powodów: od Jarosław Polskę zbaw, przez żeby totalniacy nie wrócili, bo jak będzie ktoś inny to 500 plus zabierze, po to by nie marnować głosu i głosować na mniejsze zło i.t.d. Ich sumienia ich sprawa, niejednokrotnie wyborca PIS - u nie mysli nawet o aborcji decydując.

Barney w kryterium wpisuje aborcję. To wybieram spośród podanych.Co mam nawet nie obstawić, jak sobie Barney czy inni biorący aborcję pod uwagę wybiorą, bo osądzam sumienia. No wybacz.

Wt lip 30, 2019 2:10 pm
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1953 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24 ... 131  Następna strona