Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz lip 09, 2020 9:18 pm

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 126 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 9  Następna strona
 Niż demograficzny, przyczyny rezygnowania z rodzicielstwa. 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Niż demograficzny, przyczyny rezygnowania z rodzicielstw
Stwierdziłem prosty fakt na Twój temat, trollu: Nakłamałeś o rzekomym narzuceniu niekatolikom (domyślam się, że właśnie takie osoby miałeś na myśli pisząc "nam") lekcji religii w szkołach, a teraz idziesz w zaparte i odwracasz kota ogonem aby tylko tego nie przyznać i nie przeprosić za łgarstwa.

Pn sie 05, 2019 9:44 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Viridiana napisał(a):
Niż demograficzny, przyczyny rezygnowania z rodzicielstwa.

Jak plotka gminna głosi, wszystko co złe, przychodzi z zachodu. Wydaje się, że tak może być i w przypadku spadku dzietności. Przyczyny można dopatrywać się w wypowiedziach amerykańskiej demokratki dotyczących zmian klimatu. https://www.rp.pl/Ekologia/190229527-Ocasio-Cortez-Czy-posiadanie-dzieci-wciaz-jest-w-porzadku.html 8O :?

Pn sie 05, 2019 11:33 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Brandeisbluesky,

jest jeszcze inaczej, wiele kobiet, w tym Polki, nie chce sprowadzać dzieci na świat, który nie ma przyszłości, albo, którego przyszłość rysuje się w ciemnych barwach.

Wt sie 06, 2019 6:03 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Zirgin,

zanim coś napiszesz, przeczytaj, koniecznie kilka razy i ze zrozumieniem.
Napisałem, że narzuciliście(hierarchowie KRK+prawica) społeczeństwu "naukę" religii w szkołach publicznych a potem zrównaliście ją z innymi przedmiotami, bez żadnych konsultacji, dekretem ministra.
Te stwierdzenia są całkowicie zgodne z rzeczywistym przebiegiem wydarzeń wobec czego uprzejmie proszę o zaprzestanie nazywania mnie kłamcą.

Twoje dywagacje, jakoby wierząca część społeczeństwa była w tej kwestii innego zdania, są tylko niczym nie popartymi spekulacjami. Wtedy, ani Kościół, ani rządzący, nikogo nie pytali o zdanie - potraktowali społeczeństwo jak chłopów pańszczyźnianych, w czym jak się zdaje mieli wielowiekowe doświadczenia.

Wt sie 06, 2019 6:13 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Kłamstwo na forum ma wyjątkowo krótkie nogi:

Oryginał.
Oryginał z komentarzem.

Koniec z karmieniem trolla plus wezwanie do innych:

Obrazek

Wt sie 06, 2019 8:26 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
exeter napisał(a):
Zirgin,

zanim coś napiszesz, przeczytaj, koniecznie kilka razy i ze zrozumieniem.
Napisałem, że narzuciliście(hierarchowie KRK+prawica) społeczeństwu "naukę" religii w szkołach publicznych a potem zrównaliście ją z innymi przedmiotami, bez żadnych konsultacji, dekretem ministra.
Te stwierdzenia są całkowicie zgodne z rzeczywistym przebiegiem wydarzeń wobec czego uprzejmie proszę o zaprzestanie nazywania mnie kłamcą.

Twoje dywagacje, jakoby wierząca część społeczeństwa była w tej kwestii innego zdania, są tylko niczym nie popartymi spekulacjami. Wtedy, ani Kościół, ani rządzący, nikogo nie pytali o zdanie - potraktowali społeczeństwo jak chłopów pańszczyźnianych, w czym jak się zdaje mieli wielowiekowe doświadczenia.

Exeter, przedmiot religii w szkolach to raczej robota EU, a celem jest to by spoleczenstwo rozumialo roznice miedzy religiami, czy religia a ateizmem.
To jest po prostu skutek multi kulti. A ze w Polsce jest wielu Katolikow a niewiele innych religii to glownym tematem na takich lekcjach jest wiara katolicka.
Zwyczajna i prosta kolej rzeczy.

Wt sie 06, 2019 12:48 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
I kolejne bzdury napisane przez sama2... Ręce opadają jak się czyta to, co tworzysz.

Wt sie 06, 2019 1:03 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
Yarpen Zirgin napisał(a):
I kolejne bzdury napisane przez sama2... Ręce opadają jak się czyta to, co tworzysz.

Co chcesz. To rozmowa trolla z trollem. Jeden pisał bzdury i kłamstwa a drugi odpowiada mu bzdurami i kłamstwami. Jeszcze chwila i wyczyścimy ten temat z ich trollingu.

Wt sie 06, 2019 1:17 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
exeter napisał(a):
Brandeisbluesky,

jest jeszcze inaczej, wiele kobiet, w tym Polki, nie chce sprowadzać dzieci na świat, który nie ma przyszłości, albo, którego przyszłość rysuje się w ciemnych barwach.

Jak się nie narodzą dzieci, których mamy uważają, że nie ma dla nich przyszłości, to możliwe, że na świecie pozostaną ludzie i będą się rodzić, którzy widzą przyszłość w jasnych barwach i pełni nadziei. :idea:

Wt sie 06, 2019 1:18 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Brandeisbluesky,

Cytuj:
Jak się nie narodzą dzieci, których mamy uważają, że nie ma dla nich przyszłości, to możliwe, że na świecie pozostaną ludzie i będą się rodzić, którzy widzą przyszłość w jasnych barwach i pełni nadziei. :idea:

Bez wątpienia. :)
To będą mamy optymistki z gatunku tych, które mówią swoim dzieciom - idź śmiało dziecino przez ruchliwą szosę, albo przez rzekę pełną krokodyli - na pewno ci się uda. W mojej ocenie mają one ogromną szansę na doczekanie się wnuków.;)
Poza tym oczywiste jest, że naszym jedynym problemem jest czarnowidztwo niektórych ludzi i gdyby je wyeliminować, żylibyśmy długo i szczęśliwie bez żadnych zmartwień i kłopotów.

Miło było Cię poznać i pogadać. :)

Wt sie 06, 2019 4:48 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
sam2,

Cytuj:
Exeter, przedmiot religii w szkolach to raczej robota EU, a celem jest to by spoleczenstwo rozumialo roznice miedzy religiami, czy religia a ateizmem.
To jest po prostu skutek multi kulti. A ze w Polsce jest wielu Katolikow a niewiele innych religii to glownym tematem na takich lekcjach jest wiara katolicka.
Zwyczajna i prosta kolej rzeczy.

Przyznaję, że nie dostrzegam związku o którym piszesz, a raczej nie będę miał okazji by szczegółowo wypytać o niego.
Zwracam jedynie uwagę na fakt, że religię do szkół wprowadzono dekretem z 30. 08. 1990(żeby zdążyć przed rozpoczęciem roku szkolnego), gdy wraża Unia nie mogła niczego nam narzucić, a nam samym jeszcze nie śniło się członkostwo.

Zrobiono to z zupełnie innego powodu - biskupi wiedzieli, gdyż to wiedzieli już Jezuici kilka wieków wcześniej monopolizując wychowanie i oświatę młodzieży, że dziecko jest podatne na każdą manipulację i każdą indoktrynację, będąc wobec nich zupełnie bezbronne.
Tę prawdę przekazują znane ludowe powiedzenia: "czym skorupka za młodu....", "czego Jaś się nie nauczy...." i inne podobne, dlatego Kościół za wszelką cenę chciał mieć wpływ na edukację dzieci i młodzieży a także robić to w taki sposób, by młody człowiek nie widział różnicy pomiędzy Prawem Boyla i Mariotta, II zasadą termodynamiki, a przekazem o niepokalanym poczęciu i zmartwychwstaniu.
Kościół zadbał w ten sposób o swój przyszły "elektorat", inna sprawa czy zrobił to mądrze i skutecznie? Skala laicyzacji polskiej młodzieży raczej temu przeczy, ale co zyskaliśmy na tym my, społeczeństwo?

Bywaj.

Wt sie 06, 2019 5:09 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Exeter, mam nadzieje, że lib-lew pokaża w co wierzą i nie będą się rozmnażali ze względu na dobro matki Ziemi, powietrze, glebę i ślad węglowy.

Wt sie 06, 2019 5:21 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
exeter napisał(a):
Zrobiono to z zupełnie innego powodu - biskupi wiedzieli, gdyż to wiedzieli już Jezuici kilka wieków wcześniej monopolizując wychowanie i oświatę młodzieży, że dziecko jest podatne na każdą manipulację i każdą indoktrynację, będąc wobec nich zupełnie bezbronne.
Tę prawdę przekazują znane ludowe powiedzenia: "czym skorupka za młodu....", "czego Jaś się nie nauczy...." i inne podobne, dlatego Kościół za wszelką cenę chciał mieć wpływ na edukację dzieci i młodzieży a także robić to w taki sposób, by młody człowiek nie widział różnicy pomiędzy Prawem Boyla i Mariotta, II zasadą termodynamiki, a przekazem o niepokalanym poczęciu i zmartwychwstaniu.

Przykro mi, ale bredzisz. To prawda, ze "czym skorupka za młodu...", ale na pewno lekcje religii w szkołach nie grają w tym przesiąkaniu znaczącej roli. Jeśli dziecko przesiąka katolicyzmem, to dzięki wychowaniu w domu rodzinnym. Jeśli tam nie przesiąknie, to lekcje religii spłyną po nim jak po kaczce.
Ja widzę taki plus katechez w szkołach, który powinien dostrzec uczciwy ateista, że uczeń może trochę liznąć Biblii i takich podstaw chrześcijańskich fundamentów kultury. Tak naprawdę, to jedyna okazja, żeby się z tym zetknąć na wczesnym etapie szkolnym, bo Biblia z tego co kojarzę z moich czasów (co mogło się zmienić) wchodzi dopiero w szkole średniej, kiedy człowiek jest u progu dorosłości. Oczywiście, można tutaj wysunąć tezę, że przecież to można załatwić inaczej, wprowadzając odpowiedni przedmiot zamiast religii, ale jak się nie ma co się lubi, to się lubi co się ma.
Ten komentarz o rzekomym myleniu faktów naukowych z prawdami wiary, też chybiony. Istny chochoł.

Wt sie 06, 2019 5:31 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
towarzyski.pelikan,

Cytuj:
Ja widzę taki plus katechez w szkołach, który powinien dostrzec uczciwy ateista, że uczeń może trochę liznąć Biblii i takich podstaw chrześcijańskich fundamentów kultury. Tak naprawdę, to jedyna okazja, żeby się z tym zetknąć na wczesnym etapie szkolnym, bo Biblia z tego co kojarzę z moich czasów (co mogło się zmienić) wchodzi dopiero w szkole średniej, kiedy człowiek jest u progu dorosłości. Oczywiście, można tutaj wysunąć tezę, że przecież to można załatwić inaczej, wprowadzając odpowiedni przedmiot zamiast religii, ale jak się nie ma co się lubi, to się lubi co się ma.

Naprawdę nie mam nic przeciwko temu, czytałem całą Biblię jako młody chłopak z własnej inicjatywy.
Ale za to nie powinniśmy płacić 1,6 mld PLNów rocznie i rozdawać wszystkich przywilejów wynikających z Karty Nauczyciela. Z tym jednym zastrzeżeniem takie zajęcia mogłyby mieć miejsce w szkołach publicznych jako zajęcia dodatkowe.

Rzecz w tym Pelikanie, że strona kościelna nie chce o tym słyszeć, jak myślisz, dlaczego?

Poza tym...miło było Cię poznać. :-)

Wt sie 06, 2019 5:56 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
exeter napisał(a):
Naprawdę nie mam nic przeciwko temu, czytałem całą Biblię jako młody chłopak z własnej inicjatywy.
Ale za to nie powinniśmy płacić 1,6 mld PLNów rocznie i rozdawać wszystkich przywilejów wynikających z Karty Nauczyciela. Z tym jednym zastrzeżeniem takie zajęcia mogłyby mieć miejsce w szkołach publicznych jako zajęcia dodatkowe.

Taki sam argument mógłby wysunąć zwolennik wywalenia ze spisu przedmiotów języka polskiego w szkole średniej bądź wiedzy o kulturze (bodajże w dawnym gimnazjum/podstawówce). O lekcjach plastyki czy muzyki nawet szkoda wspominać.

Jeśli według Ciebie, wiedza o fundamentach kultury to niepotrzebny zbytek, na który szkoda pieniędzy w budżecie, to nie mamy o czym rozmawiać.

Wt sie 06, 2019 6:02 pm
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 126 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 9  Następna strona