Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Wt wrz 29, 2020 11:47 pm

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1266 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 73, 74, 75, 76, 77, 78, 79 ... 85  Następna strona
 Kącik towarzyski 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Aktualności II
mniszek_pospolity napisał(a):
Yarpen, bo mogę. Wystarczy?

Nie. Nie wystarczy. Zdradź, proszę, dlaczego modlisz się po łacinie (już pominę, że demonstracyjnie), a nie po polsku, chociaż wiadomo, że Bóg wysłuchuje modlitw wypowiedzianych w naszym języku?

Pt gru 13, 2019 3:56 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Nie mam żadnego obowiązku tłumaczenia się Tobie z tego jak się modlę i w jakim języku. Ty się też nie tłumaczysz ze swoich zaczepek i prowokacji, więc ja również nie muszę 8)

Demonstracyjnie to chyba Ty wzniecasz kłótnie, spory... i to o co? Jak Ci się nudzi a nie masz nic ciekawego do napisania, to może poczytaj jakąś książkę lub coś obejrzyj, serio.

Pt gru 13, 2019 4:08 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Modlę się również po polsku, i to o wiele częściej niż po łacinie... Wiele osób tak czyni (nawet chyba był taki temat na forum, tzn. jest).

Jesteś uprzedzony do łaciny, to OK, Twoja sprawa. Jednak wysoce niestosownym jest wymaganie od innych i "branie na przesłuchanie" użytkowników, żeby się z czegoś przed Tobą tłumaczyli i jeszcze może przepraszali za jakiś nietakt, czy może dlatego, że jak Ty nie lubisz łaciny, to wszyscy inni mają się podporządkować Twojemu myśleniu i lubić to co Ty albo nie lubić.

Pt gru 13, 2019 4:13 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Ciekawe. Zadałem de facto proste pytanie, ale ciągle wymigujesz się od odpowiedzi. Coś mi się zdaje, że hipoteza Jockeya jednak odpowiada prawdzie. :(

Pt gru 13, 2019 4:15 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Odpowiedziałem już na to pytanie postawione przez Ciebie tak jak potrafiłem najlepiej. Jeżeli nie odpowiada Ci moja odpowiedź, to trudno.

Jeżeli Waszym celem (Twoim i Jockeya) było pozbycie się mojej skromnej osoby z forum, to właśnie go osiągnęliście.

Potrafię jeszcze dostrzec kiedy komuś przeszkadzam i najzwyczajniej w świecie nie chce mieć ze mną nic do czynienia - nie będę się narzucał i "męczył i dręczył" Was swoimi postami.

Trochę spraw przede mną, a odpowiadanie na Twoje ciągłe zaczepki po prostu mnie nie bawi. :wink:

Kończąc życzę wszystkim owocnych dyskusji. Za to co złe było z mojej strony przepraszam. Żeby Was uszanować nie używam łacińskiej formy pożegnania, tylko napiszę w naszym pięknym, polskim języku:

Z Panem Bogiem :)

Pt gru 13, 2019 4:31 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Yarpen Zirgin napisał(a):
Cytuj:
Po polsku nie potrafisz? Bóg się nie obrazi, jeżeli modlitwę za zamordowanych odmówisz języku narodowym.

Potrafię. Nie obrazi się również, jeżeli zmówię po łacinie, czyż nie tak?

Pewnie się nie obrazi, ale po co się modlić po łacinie, skoro można po polsku?

Po co sie modlić po polsku skoro można po łacinie?

Pt gru 13, 2019 4:32 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Jockey napisał(a):
Yarpen bo to przecież nie będzie z chamstwem się bratał i jakimś językiem narodowym się modlił. On jest z tych lepszych i on łacinę zna rozumie i modli się po łacinie

Perfidny osąd bez uprawnienia.
Wszak zyjemu w wolnym kraju i kazdy moze sie modlic jak chce.
A na forum w regulaminie nie ma takiego zakazu. Wiec czepiacie sie dla zasady:)

Pt gru 13, 2019 4:34 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Odpowiedziałem już na to pytanie postawione przez Ciebie tak jak potrafiłem najlepiej. Jeżeli nie odpowiada Ci moja odpowiedź, to trudno.

Jeżeli Waszym celem (Twoim i Jockeya) było pozbycie się mojej skromnej osoby z forum, to właśnie go osiągnęliście.

Potrafię jeszcze dostrzec kiedy komuś przeszkadzam i najzwyczajniej w świecie nie chce mieć ze mną nic do czynienia - nie będę się narzucał i "męczył i dręczył" Was swoimi postami.

Trochę spraw przede mną, a odpowiadanie na Twoje ciągłe zaczepki po prostu mnie nie bawi. :wink:

Kończąc życzę wszystkim owocnych dyskusji. Za to co złe było z mojej strony przepraszam. Żeby Was uszanować nie używam łacińskiej formy pożegnania, tylko napiszę w naszym pięknym, polskim języku:

Z Panem Bogiem :)

Pana Jezusa tez chcieli się pozbyć a jakos nie uciekał przed nikim poleca zatem sie glupimi zaczepkami nie przejmować i robic swoje.
Zwlaszcza ze lacina zgodnie z orzeczeniem Soboru Watykanskiego Ii nadal pozostaje jezykiem Koscioła i Liturgii

Pt gru 13, 2019 4:40 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Kończąc życzę wszystkim owocnych dyskusji.

No i właśnie mniszku_pospolity jest przecież dyskusja w wątku sportowym. Chciałeś tam kogoś do rozmowy i masz :P Bez ciebie on umrze zupełnie :cry: Nie to żebym coś sugerowała ale zastanów się może jeszcze.
Serio są jakieś granice, jak mówią celnicy. I myślę że właśnie Yarpenowi Zirgin ale też Jockeyowi się udało je przekroczyć. Nie określę jakie to granice - bo nie zamierzam wszczynać pyskówki - ale jesteście z siebie zadowoleni?

Pt gru 13, 2019 5:03 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
sachol napisał(a):
Jockey napisał(a):
Yarpen bo to przecież nie będzie z chamstwem się bratał i jakimś językiem narodowym się modlił. On jest z tych lepszych i on łacinę zna rozumie i modli się po łacinie

Osad wyrobiony przez kontakty z jak to ich Barney nazywa sredniowiecznikami mylnie nazywającymi się tradycjonalistami w świecie realnym i wirtualnym. Między innymi przez kontakty z obecnymi lub już nieobecnym na dyskusje.katolik.pl

Pt gru 13, 2019 5:08 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Odpowiedziałem już na to pytanie postawione przez Ciebie tak jak potrafiłem najlepiej.

Nie kłam, nie odpowiedziałeś. Tekst "bo mogę", to kolejny unik na liście wymówek, aby tylko nie odpowiedzieć na moje pytanie.

Pt gru 13, 2019 5:14 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Poddaję pod rozwagę moderacji zdyscyplinowanie użytkownika Yarpena Zirgin, w mojej ocenie wszywając dyskusje na temat motywów jakimi kieruje się jeden z użytkowników przy modlitwie w języku łacińskim i drążąc go nadal w celu uzyskania odpowiedzi którą uznałby za satysfakcjonującą łamie on regulamin forum. W zakresie przede wszystkim II. 7 który nakazuje poszanowanie uczuć religijnych innych uczestników. Wszystkich a nie tylko tych które użytkownik Yarpen Zirgin podziela - w tym również uczuć które skłaniają kogoś do modlenia w sposób który mu odpowiada, czy uczuć które powodują niechęć do czynienia ze swojej modlitwy przedmiotu dyskusji na forum. Okoliczność, iż modlitwa jest wysoce osobistą sprawą powinna być oczywista dla każdego katolika, zatem sprowadzanie dyskusji na praktyki pobożnościowe kogoś - w sytuacji gdy ta osoba w sposób oczywisty nie jest tym zainteresowana i daje temu wyraz - i natarczywe domaganie się od niej dalszych tłumaczeń jest wysoce nie na miejscu, i tym samym narusza też pkt. 8.
Dodatkowo zarzut naruszenia regulaminu w zakresie pkt 8 w mojej ocenie tyczy też użytkownika Jockey.

Pt gru 13, 2019 5:35 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Jockey napisał(a):
sachol napisał(a):
Jockey napisał(a):

Osad wyrobiony przez kontakty z jak to ich Barney nazywa sredniowiecznikami mylnie nazywającymi się tradycjonalistami w świecie realnym i wirtualnym. Między innymi przez kontakty z obecnymi lub już nieobecnym na dyskusje.katolik.pl

Super ze masz na tyle odwagi że sie przyznajesz ze osadzasz i generalizujesz byc moze krzywdzaco.
Ku przypomnieniu:
"Nie sądźcie, abyście nie byli sądzeni. Bo takim sądem, jakim sądzicie, i was osądzą; i taką miarą, jaką wy mierzycie, wam odmierzą."

Pt gru 13, 2019 6:52 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
bergamotka napisał(a):
Poddaję pod rozwagę moderacji zdyscyplinowanie użytkownika Yarpena Zirgin, w mojej ocenie wszywając dyskusje na temat motywów jakimi kieruje się jeden z użytkowników przy modlitwie w języku łacińskim i drążąc go nadal w celu uzyskania odpowiedzi którą uznałby za satysfakcjonującą łamie on regulamin forum. W zakresie przede wszystkim II. 7 który nakazuje poszanowanie uczuć religijnych innych uczestników. Wszystkich a nie tylko tych które użytkownik Yarpen Zirgin podziela - w tym również uczuć które skłaniają kogoś do modlenia w sposób który mu odpowiada, czy uczuć które powodują niechęć do czynienia ze swojej modlitwy przedmiotu dyskusji na forum. Okoliczność, iż modlitwa jest wysoce osobistą sprawą powinna być oczywista dla każdego katolika, zatem sprowadzanie dyskusji na praktyki pobożnościowe kogoś - w sytuacji gdy ta osoba w sposób oczywisty nie jest tym zainteresowana i daje temu wyraz - i natarczywe domaganie się od niej dalszych tłumaczeń jest wysoce nie na miejscu, i tym samym narusza też pkt. 8.
Dodatkowo zarzut naruszenia regulaminu w zakresie pkt 8 w mojej ocenie tyczy też użytkownika Jockey.

Popieram. Zglaszaj bergemotko posty Yarpena. Ja juz to uczynilam.

Pt gru 13, 2019 6:55 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
Absens carens i Adhibe rationem difficultatibus -> do mniszka

Arbiter elegantiarum -> Jockey i YZ. Odsłuchacie teraz modlitwy po łacinie i odpowiecie co to była za modlitwa. https://www.youtube.com/watch?v=wjjzWOle8Q0.
Cantus cycneus czy porąbało was?
Zadałam dwa pytania i czekam na odpowiedź. To test na odwagę cywilną. Możecie się podzielić: po jednej odpowiedzi każdy. Kryształowa kula podpowiada, że żaden nie odpowie. Nie moderuję tego działu.

Pt gru 13, 2019 6:58 pm
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1266 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 73, 74, 75, 76, 77, 78, 79 ... 85  Następna strona