Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pn lis 30, 2020 3:09 am

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4705 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 276, 277, 278, 279, 280, 281, 282 ... 314  Następna strona
 Ring "katolika"! Tu kłapiemy dziobem...i nie tylko 
Autor Wiadomość
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Ring "katolika"! Tu kłapiemy dziobem...i nie tylko
Dlatego, że należy unikać kontaktów ze światusami, przyjaźniać się z nimi. To przygotowywania śJ do tego, by cały wolny czas poświęcali Jehowie i głoszeniu. Dzieci to przeżywają a trochę starsze, jeśli nawet pójdą do kolegi do domu to mają poczucie winy i w tyle głowy, że powinni głosić Jehowę temu koledze. Świat zewnętrzny jest pełen zepsucia i ludzi, którzy nie zostana zbawieni, bo nie są śJ. Należy ich unikać, jeśli nie ma konieczności.

Pt gru 06, 2019 10:24 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Jejku merss...W takim razie niszczą swoim dzieciom dzieciństwo.

Pt gru 06, 2019 10:34 am
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
Nie. Niszczą człowieka, bo nawet po 'wybudzeniu' jak oni to mówią potrzebują wielu czasem wielu lat terapii. Oni nie potrafią poruszać się w świecie i dlatego tak boją się wykluczenia. Poza śJ nie mają kompletnie nic, nawet rodziny nie świadków, bo wcześniej pozrywali kontakty. Bardzo częśto po odejściu mają też tak ogromny uraz do Boga, że porzucają jakąkolwiek religię a wsączana im nienawiść do katolików przynosi owoce. Tu powroty sa niezwykle rzadkie. Można otoczyć to dziecko opieką z daleka, ale dzieciom to trudno. Powinno zapamiętać, że ludzie ze świata są życzliwi. Oni pamiętają te wizyty w domach kolegów, mimo, że jako dziecku towarzyszy im poczucie winy, że tam chodzić nie powinni.

Pt gru 06, 2019 11:05 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Czytając co, nieco na ten temat, znalazłam gdzieś w sieci to:
1. Noszenie lub posiadanie symboli-nie tylko religijnych (fałszywe bóstwa).

2. Jakikolwiek związek lub branie udziału w uroczystościach religijnych innych wyznań i czynnościach z tym związanych, np. pogrzebach.

3. Obchodzenie urodzin (bałwochwalstwo).

4. Toasty w czasie wesel i innych uroczystości (fałszywe bóstwa).

5. Udział w wyborach (mieszanie się w sprawy świata - ostatnio jednak Strażnica pozostawiła tę sprawę do uznania swych członków według ich sumienia).

6. Praca w sektorze zbrojeń, np. praczka (popieranie wojen).

7. Obchodzenie jakichkolwiek świąt (bałwochwalstwo).

8. Transfuzja krwi i oddawanie krwi (świętość krwi).

9. Czytanie książek i publikacji innych wyznań religijnych (zaśmiecanie umysłu). 10. Działalność w stowarzyszeniach młodzieżowych (strata czasu).

11. Jakikolwiek udział w polityce.

12. Oglądanie filmów (grzeszny wpływ,stracony czas, który można poświęcić na głoszenie).

13. Noszenie odzieży żałobnej (zwyczaj pogański).

14. Interesowanie się znanymi osobistościami i ich filozofią (cześć oddawana ludziom, niebiblijne wartości).

15. Datki na Czerwony Krzyż lub podobne organizacje charytatywne (popieranie organizacji religijnych).

16. Okazywanie zbyt wielkiej namiętności podczas stosunków płciowych z partnerem małżeńskim (niemoralność).

17. Udział w zajęciach pozaszkolnych (wolny czas wykorzystywać na głoszenie).

18. Czytanie starej literatury Towarzystwa (strata czasu).

19. Udział w służbie wojskowej i formacjach cywilnych (ćwiczenie się do wojny).

20. Ćwiczenie technik samoobrony (pochodzenie militarne).

21. Opuszczanie wspólnych zebrań i działalności głoszenia (nieposłuszeństwo względem Boga).

22. Wizyta u psychiatry lub psychologa (może wprowadzić w błąd).

23. Gra w szachy, warcaby, karty itp. (charakter militarny).

24. Wypracowywanie nadgodzin (czas potrzebny na głoszenie).

25. Przyjaźnienie się z osobami spoza organizacji (światowe towarzystwo).

26. Noszenie przez kobiety spodni (nieodpowiednie ubranie, upodobnianie się do mężczyzn - dozwolone tylko po domu).

Nie dziwię się, że chłopiec z klasy mojego syna, często jest zasmucony i zamknięty w sobie. Chore to jest.

Pt gru 06, 2019 12:54 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
Jaśminowa napisał(a):
18. Czytanie starej literatury Towarzystwa (strata czasu).

To jest dobre :-) Jeszcze by się okazało że to co się kiedyś popierało, chwaliło, teraz się surowo potępia (i na odwrót)..

A tak poza tym smutne jest życie Świadka J.

Pt gru 06, 2019 1:17 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
Ja oglądam na YT filmiki 'światujsy'. Byli śJ odpowiadają na pytania. Zadał je nawet jakiś ksiądz, który ich ogląda. Są fajne i pozwalają zobaczyć kim ci ludzie są. Mają budzący się śJ też swoje forum. Weszlam tam i zobaczyłam ich problemy. Do nas wchodzą śJ, więc uznałam, że warto ich poznać wchodząc do nich samych. Dzięki akcji informacyjnej, którą się w Polsce prowadzi, obserwują niesłychany odpływ śJ, wlaśnie w Polsce. To ewenement na skalę światową. Chyba to gdzieś przeniosę, bo to nie na ring. :)

Pt gru 06, 2019 1:21 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Post Re: Piatek i brak pokarmów miesnych
Yarpen Zirgin napisał(a):
Masz rację. Sęk w tym, że nie ma, a przynajmniej ja nie znalazłem, dokumentu z listą pokarmów dozwolonych i zakazanych.

Jak żyć, panie Premierze, jak żyć... I pisze to osoba która niby nie chce cedzić komarów...

Pt sty 10, 2020 12:56 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Ekhem... To sachol wymyśliła taki dokument ze szczegółowymi wytycznymi, a nie ja. Więc skieruj ten paluszek w inną stronę, jeśli łaska...

Pt sty 10, 2020 1:01 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
A więc kłamałeś z tym ze szukałeś listy pokarmów dozwolonych i zakazanych - "Sęk w tym, że nie ma, a przynajmniej ja nie znalazłem (...). Mogłam się była domyśleć. Bo skoro odpowiedziałeś na post sachol w odstępie 7 minut obiektywnie niemożliwym było rzetelne sprawdzenie czy taki dokument jest czy go "wymyśliła". Zresztą ona pisała o "wytycznych". To ty wyskoczyłeś z listą pokarmów dozwolonych i zakazanych.

Pt sty 10, 2020 1:07 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Szukałem jakiegokolwiek dokumentu z wytycznymi KEP na temat sposobu praktykowania wstrzemięźliwości kiedy ten temat pojawił się na tapecie, czyli zanim jeszcze sachol wrzuciła swojego posta, a nie dopiero po tym, jak to zrobiła. Więc... Kieruj ten paluszek w inną stronę i daruj sobie sugestię, że kłamię.

Pt sty 10, 2020 1:10 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
    Daruj sobie ten protekcjonalizm. Ja jestem osobą dorosłą i dojrzałą. Paluszki to możesz masz sam. Wystarczająco jasno wyraziłam swoje zdanie na temat rozbieżności we zakresie postów jakie piszesz. I na zmianę mojego zdania nie wpłynie to że x razy powtórzysz "skieruj paluszek" gdzieś tam.

Pt sty 10, 2020 1:13 pm
    Niesamowity Gaduła
    Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
    Guzik mnie to obchodzi, co sobie uważasz. Wysunęłaś publicznie nieładne pomówienie pod moim adresem, więc teraz oczekuję, że wykażesz się honorem i przeprosisz.

Pt sty 10, 2020 1:16 pm
    Niesamowity Gaduła
    Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
    Yarpen Zirgin napisał(a):
    Guzik mnie to obchodzi, co sobie uważasz. Wysunęłaś publicznie nieładne pomówienie pod moim adresem, więc teraz oczekuję, że wykażesz się honorem i przeprosisz.

A mnie guzik obchodzą twoje oczekiwania, zwłaszcza w sytuacji gdy piszesz niekonsekwentnie. Zauważ zresztą że i tu jesteś nie konsekwentny. Bo skoro ja mam mieć paluszki to jeszcze jestem przynajmniej mentalnie niedojrzała. A może i cieleśnie. Pretensje kieruj zatem do moich rodziców albo opiekuna prawnego.

Pt sty 10, 2020 1:21 pm
    Niesamowity Gaduła
    Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
    Nie odpowiadam za To, co sobie wymyślasz na mój temat i tego, co uważam, ale nie zwalnia Cię to z odpowiedzialności za swoje słowa. Przykre, że po zwrócenia Ci uwagi, iż nie masz racji, wolisz iść w zaparte zamiast przyznać się do błędu.

Pt sty 10, 2020 1:29 pm
    Niesamowity Gaduła
    Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
    Twoje stany emocjonalne też mnie nie interesują. Podobnie jak twoje rozumienie moich obowiązków i powinności. Jeśli w istocie zależny ci na tym co piszesz to zwróć się o interwencje moderacji - ich ocenie że naruszyłam regulamin się podporządkuję. A jeśli jednak chodzi o to by przyłożyć mi łopatką i sypnąć piaskiem na głowę to ja zwracam się o interwencję moderacji i wydzielenie tego oft-opu albo wyrzucenie go do kosza.

Pt sty 10, 2020 1:40 pm
    Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4705 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 276, 277, 278, 279, 280, 281, 282 ... 314  Następna strona