Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt wrz 25, 2020 7:31 pm

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4705 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 277, 278, 279, 280, 281, 282, 283 ... 314  Następna strona
 Ring "katolika"! Tu kłapiemy dziobem...i nie tylko 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: chrześcijanin, inne (trynitarny i biblijny)
Odpowiedz z cytatem
Post Re: UWAGI DO OBSŁUGI FORUM V
Nie rozumiesz w czym problem merss. Kilkoro moderatorow na tym forum ma bardzo brzydki zwyczaj usuwania postow z ktorymi sie nie zgadzaja zamiast z nimi dyskutowac. Wlasnie to potwierdzilas piszac, ze powodem przeniesienia moich postow bylo to, ze czegos nie rozumiem albo w czyms nie mam racji.

Do oszczerstw, ktore na moj temat napisalas tez nie raczylas sie odniesc, ale nie liczylem na to. To dosyc groteskowe uslyszec, ze podstawy metodologii badan naukowych sa mi obce od kogos, kto nie tak dawno wyciagal daleko idace wnioski na podstawie jednego case reportu opublikowenego w podrzednym czasopismie.

Śr sty 29, 2020 6:05 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: UWAGI DO OBSŁUGI FORUM V
ŚmiałyHarpunnik napisał(a):
Nie rozumiesz w czym problem merss. Kilkoro moderatorow na tym forum ma bardzo brzydki zwyczaj usuwania postow z ktorymi sie nie zgadzaja zamiast z nimi dyskutowac. Wlasnie to potwierdzilas piszac, ze powodem przeniesienia moich postow bylo to, ze czegos nie rozumiem albo w czyms nie mam racji.

Do oszczerstw, ktore na moj temat napisalas tez nie raczylas sie odniesc, ale nie liczylem na to. To dosyc groteskowe uslyszec, ze podstawy metodologii badan naukowych sa mi obce od kogos, kto nie tak dawno wyciagal daleko idace wnioski na podstawie jednego case reportu opublikowenego w podrzednym czasopismie.

Zastanawiales sie czasem nad tym ze skoro nie rozumiesz ich wyjasnien, to moze wola bys sam je w koncu zrozumial, co zle robisz?
Najlepsza nauka jest wlasnie wlasne zastanowienie sie nad tym co sie robi-pisze. Jak zrozumiesz, to bedzie tez rozumial ze taki sposob wyjasniania jest najlepszy, bo nik ci lepiej nie wytllumaczy niz ty sam sobie. :-)

Śr sty 29, 2020 6:25 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Post Re: Ring "katolika"! Tu kłapiemy dziobem...i nie tylko
sam2 napisał(a):
Zastanawiales sie czasem nad tym ze skoro nie rozumiesz ich wyjasnien, to moze wola bys sam je w koncu zrozumial, co zle robisz?
Najlepsza nauka jest wlasnie wlasne zastanowienie sie nad tym co sie robi-pisze. Jak zrozumiesz, to bedzie tez rozumial ze taki sposob wyjasniania jest najlepszy, bo nik ci lepiej nie wytllumaczy niz ty sam sobie.

Masz racje, ale do tego jeszcze trzeba miec dobrych nauczycieli. Uczenie sie na podstawie uwag tutejszej moderacji byloby troche jak... hmm... przychodzi mi do glowy pewna trafna analogia zwiazana z pouczeniami kobiety lekkich obyczajow na temat moralnosci, ale juz kiedys dostalem za nia upomnienie, wiec sobie daruje :wink:

Tak czy inaczej teza zostala udowodniona. Wspomnienie o Janie Pawle Drugim spowodowalo Twoje oburzenie i interwencje moderacji, a newet nie napisalem ani slowa o nim samym. Jedynie o jego wyznawcach.

Śr sty 29, 2020 6:33 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
ŚmiałyHarpunnik napisał(a):
sam2 napisał(a):
Najlepsza nauka jest wlasnie wlasne zastanowienie sie nad tym co sie robi-pisze. Jak zrozumiesz, to bedzie tez rozumial ze taki sposob wyjasniania jest najlepszy, bo nik ci lepiej nie wytllumaczy niz ty sam sobie.

Masz racje, ale do tego jeszcze trzeba miec dobrych nauczycieli. Uczenie sie na podstawie uwag tutejszej moderacji byloby troche jak... hmm... przychodzi mi do glowy pewna trafna analogia zwiazana z pouczeniami kobiety lekkich obyczajow na temat moralnosci, ale juz kiedys dostalem za nia upomnienie, wiec sobie daruje :wink:

Tak czy inaczej teza zostala udowodniona. Wspomnienie o Janie Pawle Drugim spowodowalo Twoje oburzenie i interwencje moderacji, a newet nie napisalem ani slowa o nim samym. Jedynie o jego wyznawcach.

To wszystko dlatego ze nie zauwazasz roznicy miedzy swieta krowa, a uczciwym, szczerym i rozwaznym czlowiekiem.
Samo to stanowi tez o tobie samym, nie tylko o twoich wypowiedziach.
Jak bedziesz szczery sam ze soba (patrz sasiedni temat pelikana) , to w koncu zrozumiesz o co chodzi moderatorom.

Śr sty 29, 2020 6:45 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
sam2 napisał(a):
To wszystko dlatego ze nie zauwazasz roznicy miedzy swieta krowa, a uczciwym, szczerym i rozwaznym czlowiekiem.

Jakbys przeczytal uwaznie to co napisalem w tamtym watku, to wiedzialbys, ze pisalem o postawie pewnych ludzi, a nie o samym czlowieku. Bycie swieta krowa to niekoniecznie postawa danego czlowieka, ale rowniez postawa w innych wobec niego. Np. moj kot jest u mnie w domu traktowany jak swieta krowa, bo jak go wygonie z pokoju, to wszyscy sa oburzeni jak zle go potraktowalem. Czy to swiadczy o postawie samego kota?
Z reszta juz Pelikan podala Ci definicje. Nie ma sensu powtarzac.

Śr sty 29, 2020 7:08 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
ŚH. Problemy 'świętej krowy' zawsze są jednostronne i zafałszowane. Tak jak ten wpis, ktory przeniosłam. Nie lubię więc rozmów z tobą, bo argumentujesz fałszywie, nie ma w tym rozumienia oraz dobrej woli. Nie ma też wynikania ani rozumienia błędów (tu traktujesz ludzi w zależności od poczynionej oceny, czyli jak zwierzęta): prawda to u ciebie wysokopunktowane naukowo czasopismo a fałsz to popularnonaukowe. One mają inną formułę i inne przeznaczenie. Chcialeś mnie punktować? Slabe. O sposobie argumentowania w wątkach naukowych powtarzałam wielokrotnie. Poprzeczka jest postawiona bardzo nisko. Pisanie, że nauka to modele jest buractwem. Nie tak brzmi rozumienie nauki. Nie masz więc pojęcia o metodologii. Pomyłka jest dopuszczalna, pomylenie działu też. Udowadnianie jednak, że białe jest czarne to brak kompetencji, by cokolwiek osiągnąć w nauce...chyba, że na zlecenie i wynik ma potwierdzić, że JPII to święta krowa. Potem się to wykorzysta dla ogłupiania tłumu. I może to zamieszczą w wysokopunktowanym piśmie naukowym podając model JPII jako przereklamowany produkt. Dziś nie mamy bowiem problemów, by pewni ludzie wyznaczali trendy, byli produktem w tej czy innej dziedzinie. Są na sprzedaż i nie widzą w tym nic niewlaściwego. Możesz więc przygotować model człowieka - produktu, bo widocznie tak siebie i innych widzisz.
Wskazałam ci sytuację z brakiem owego rdzenia o którym sam wczesniej pisałeś, że ci go nie dostrzegasz u siebie. Gdybyś go miał, miałbyś odrobinę wyczucia, pomijając rodzaj argumentacji. Te sprawy się jednak krzyżują. Mamy na to określenie: nieuctwo/bardzo wąskie pojmowanie nauki. Można i buractwo. Pozanaukowe, bo nie wyprowadzę tego okreśenia z buraka. Nie połączę też komosy białej z burakiem, mimo że należą do tej samej rodziny botanicznej. Ty nie masz problemów z dialektyką i nazwiesz to logiką. Uważaj i bądź grzeczna, bo będziesz jak ci inni moderatorzy. Jeśli ktoś jako człowiek może nagle spaść do niższej ligii (w indywidualnej klasyfikacji ŚH) to mamy do czynienia z brakiem dojrzałości u człowieka i to bardzo delikatne określenie.

Może etykę w badaniach naukowych miałam jeszcze w czasach, gdy etykę rozumiano jako chrześcijańską w cywilizacji łaćińskiej. Kiedy ktoś postępował nieetycznie w nauce to miał tego świadomość, że się sprzedaje. Nie tak dawno obowiązywało.

Śr sty 29, 2020 7:14 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Piszesz merss jak zwykle o wszystkim naraz i o niczym zarazem. Naduzylas swoich uprawnien przenoszac wpis, ktory byl zgodny z regulaminem i na temat. Kiedy Ci to wytknieto, wytaczasz ciezkie dziala i obrazasz. Robisz to poruszajac jednoczesnie wszystko i nic, czyli na zasadzie skojarzen, co cechuje emocjonalne i nielogiczne umysly.
Wyartukuluj o co Ci chodzi, albo daj mi spokuj i nie wtracaj sie wiecej w moje rozmowy z innymi uzytkownikami o dopoki nie lamia one regulaminu ani netykiety. Wyartykuluj to w taki sposob zebym mial szanse sie odniesc a nie na zasadzie strumienia swiadomosci.

Z tym czasopismem widze ze tez nie masz pojecia o co mi chodzi. Problem nie polega na punktach, tylko na Twoim sposobie myslenia. Kiedy Ci pasuje, to wyciagasz daleko idace wnioski na podstawie wypocin opublikowanych byle gdzie, a kiedy indziej ignorujesz konkretne, systematyczne i powtarzalne badania.
Ok, nie kazdy musi sie znac na nauce, ale pouczanie mnie w takiej sytuacji o metodologii jest zwyczajnie bezczelne.

Śr sty 29, 2020 7:35 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Zrownywanie czlowieka takiego jak JPII ze swieta krowa jest nie tylko nie etyczne, ale takze nieprawdziwe i wrecz chamskie, a co za tym idzie, narusza kilka punktow regulaminu, nie tylko jeden.

Zobaczmy jak zareagujesz gdy na zwe cie zlo dziejem?

Śr sty 29, 2020 9:16 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
sam2 napisał(a):
Zrownywanie czlowieka takiego jak JPII ze swieta krowa jest nie tylko nie etyczne, ale takze nieprawdziwe i wrecz chamskie, a co za tym idzie, narusza kilka punktow regulaminu, nie tylko jeden.

Wasza reakcja świadczy o tym, że miałem rację. Podkreślam jednak po raz ostatni, że świętą krową nie czyni go jego własna postawa, lecz postawa innych wobec niego. Uważam Jana Pawła II za wielkiego człowieka i mam do niego wiele szacunku. Nie uważam go jednak, w przeciwieństwie do wielu katolików, za świętą krowę. Innymi słowy, nie oburzam się tak ja Ty, kiedy ktoś wypowie jego imię nie stając jednocześnie na baczność i nie ściągając z głowy czapki. Zauważam jedynie fakt, że przez Ciebie, merss i Wam podobnych, jest on traktowany jak święta krowa.

Śr sty 29, 2020 9:31 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Jednak w usunietym do kosza poscie twierdziles cos innego.
Czy ty w ogole pamiietasz co pisales?
Swieta krowa jest ten kto sie tak zachowuje, a nie ten kogo ktos traktuje z szacunkiem.

Mysle ze dobry bylby temat, "co bys zrobil gdybys wygral 100 milionow w totka"?
To bylby niezly ubaw dla psychologow, bo charaktery byly by widoczne jak na dloni. Ludzie sami by sie przyznawali do glupot, idiotyzmiw i bezsensu, czy totalnie nielogicznego myslenia, czy nalogow i zboczen. :-)
Byla by to niezla rozrywka. :-)

Śr sty 29, 2020 10:08 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
sam2 napisał(a):
Jednak w usunietym do kosza poscie twierdziles cos innego.
Czy ty w ogole pamiietasz co pisales?
Swieta krowa jest ten kto sie tak zachowuje, a nie ten kogo ktos traktuje z szacunkiem.

Pamiętam co pisałem, ale Ty chyba nie. Przypomnę:
ŚH napisał(a):
"Święta krowa to osoba, odnośnie której żadna niepochlebna wypowiedź nie jest akceptowana. Niezależnie od jej prawdziwości. Nie uważam, że JP2 uznawał siebie za świętą krowę, ale jest on nią za sprawą swoich wyznawców."

sam2 napisał(a):
Mysle ze dobry bylby temat, "co bys zrobil gdybys wygral 100 milionow w totka"?
To bylby niezly ubaw dla psychologow, bo charaktery byly by widoczne jak na dloni. Ludzie sami by sie przyznawali do glupot, idiotyzmiw i bezsensu, czy totalnie nielogicznego myslenia, czy nalogow i zboczen.
Byla by to niezla rozrywka.

Co byś zrobił gdybyś wygrał 100 milionów, samie?

Śr sty 29, 2020 10:15 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Zacytuj lepiej swoj pierwszy post w ktorym wspomniales o JPII.

Co bym zrobil, ze 100 milionami?
Trudne pytanie, bo mi nie sa potrzebne.
Zastanowil bym sie jednak jak najlepiej je wykozystac.

Śr sty 29, 2020 10:27 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
sam2 napisał(a):
Zacytuj lepiej swoj pierwszy post w ktorym wspomniales o JPII.

Cytuj:
Przykład świętej krowy, który pierwszy przychodzi mi do głowy to, z całym szacunkiem, Jan Paweł II.

Myślę, że również w pierwszym poście nie było niczego oburzającego. Zwłaszcza w zestawieniu z doprecyzowaniem, które zamieściłem w poście drugim.
sam2 napisał(a):
Co bym zrobil, ze 100 milionami?
Trudne pytanie, bo mi nie sa potrzebne.
Zastanowil bym sie jednak jak najlepiej je wykozystac.

Jak byś wydał tę część tych pieniędzy, którą postanowiłbyś wydać na siebie?

Śr sty 29, 2020 10:33 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Nie wydal bym. :-)

Ale napisz co ty bys zrobil?

Śr sty 29, 2020 10:36 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
sam2 napisał(a):
Nie wydal bym.

Teraz tak mówisz :wink:
Cytuj:
Ale napisz co ty bys zrobil?

Kupił dom sobie i moim bliskim, część sumy odłożył, założyłbym fundację, a za resztę żył bym pracując kiedy miałbym ochotę, a przez pozostały czas czytał książki, uprawiał sport, podróżował i urządzał imprezy.

Śr sty 29, 2020 10:48 pm
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4705 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 277, 278, 279, 280, 281, 282, 283 ... 314  Następna strona