Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt sie 14, 2020 8:15 am

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 629 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39 ... 42  Następna strona
 Trójca Święta 
Autor Wiadomość
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Trójca Święta
robertson napisał(a):
Pewnie nie trudniej , niż tobie chociaż raz konstruktywnie się do mnie odnieść. Przy czym nie mam żalu, że zwracasz mi na to uwagę, pozwoli mi to poprawniej pisać ,czytelniej.
Wolałbym jednak, żebyś zabierał głos odnośnie tematu, nie tylko mojego niepoprawnego sposobu pisania. Technicznych błędów pisania.
Pozdrawiam.

Albo zastosujesz się do zasad pisania na forum. Albo każdy kolejny post poleci. Zwracam ci uwagę po raz ostatni.

Pn lut 17, 2020 10:57 am
Dyskutant
Dyskutant

wyznanie: wierzę w Jezusa ale nie uznaję Trójcy i/lub Biblii
Odpowiedz z cytatem
Yarpen Zirgin napisał(a):
Nie mam nic do dodania w temacie (inni sobie świetnie radzą) poza tym, że Twoje dotychczasowe posty było bardzo trudno czytać.

Rozumiem, że nie widzisz potrzeby przedstawiania swojego zdania. Ucieszyło mnie twoje zdanie ,po tym jak widzę, że sobie nie radzą : "inni sobie świetnie radzą". Jeszcze bardziej ucieszyła mnie wypowiedź : "dotychczasowe posty b y ł o trudno czytać". I naprawdę jestem wam wdzięczny ,w tym i tobie, za konstruktywne przynajmniej w tym zagadnieniu wypowiedzi i podpowiedzi, co czynić, żeby moje komentarze można było łatwiej czytać.
Teraz jednak poczekam na odpowiedzi na zadane przeze mnie pytania.

Pn lut 17, 2020 11:01 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
robertson napisał(a):
Już napisałem,ze ponieważ nie odpowiadasz na zadane pytania
Już cię któryś raz proszę żebyś wskazał/zacytował na które pytanie nie odpowiedziałem, a ty dalej to powtarzasz bez dowodów...
Cytuj:
Nic nie zmieni faktu,że w określeniu została mi [powtarzam m i ] dana władza Mt.28:18 wyrażona jest myśl o zależności tego,kto otrzymuje od tego ,który daje.I to "zależność całkowita". Jest to oczywiste i wynika z podanych wywodów.
No I ja w pełni się z tobą tutaj zgodziłem więc nie więc z kim walczysz(polemizujesz) ?
Cytuj:
Teraz jednak ,żeby rozmowa miała sens,ponownie zapytam:
Po pierwsze w jakim sensie,po drugie w jakim stopniu, i po trzecie w jaki sposób ? ...Ja w Ojcu a Ojciec jest we Mnie Jana 14:10-11.[ Zwyczajnie proszę,wysil się i odpowiedz na te pytania!
Rozumiem,że twoim zdaniem oznacza to równość nie w ich człowieczeństwie ,tylko w naturze theos.Teraz odpowiedz,w jakim sensie,w jakim stopniu i w jaki sposób?
Pozdrawiam.
Na to pytanie już otrzymałeś odpowiedź we wpisie poprzedzającym twój ale powtórzę: w sensie równości natury boskiej, w stopniu najwyższym, tzn pełni boskości na sposób ciała i w sposób duchowy, bo Bóg jest duchem, tzn jest dla oka/ciała niewidzialny...

Pn lut 17, 2020 12:24 pm
Dyskutant
Dyskutant

Odpowiedz z cytatem
Dziękuję za odpowiedź.Jeżeli jest w istocie tak jak napisałeś, że okr." ja jestem w ojcu,ojciec we mnie " oznacza ich równość w sensie natury [theso] , w stopniu najwyższym , tzn w pełni boskości na sposób ciała i w stopniu niewidocznym ...dla oka" mam pytanie.
Jeżeli w istocie ta wypowiedź. wer.10 i 11 "Ja jestem w
Ojcu, a Ojciec we Mnie
oznacza ich równość w stopniu najwyższym, to jest w pełni na sposób ciała i jest to niewidoczne dla oka.To proszę wyjaśnij mi, czy wypowiedź z wer.20 "w owym dniu poznacie wy, ze ja w ojcu mym i wy w e ...m n i e [gr.en emoi] i ja w was występujące w wer.10 i 11 oznacza , że inni posiadają, posiądą naturę theos w stopniu najwyższym na sposób ciała , niemniej niewidoczną dla oka ?
Ponad to proszę wyjaśnij, co oznacza wypowiedź, słowa z wer. 10 i 11 ojciec, który trwa we mnie... B.T wyd.v [pozostaje we mnie] ...on sam dokonuje tych dzieł
Co oznaczają słowa "ojciec, który trwa we mnie [pozostaje we mnie]?
I o czym to świadczy, czy świadczy to o ich równości?

Pn lut 17, 2020 2:55 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
robertson napisał(a):
Dziękuję za odpowiedź.Jeżeli jest w istocie tak jak napisałeś, że okr." ja jestem w ojcu,ojciec we mnie " oznacza ich równość w sensie natury [theso] , w stopniu najwyższym , tzn w pełni boskości na sposób ciała i w stopniu niewidocznym ...dla oka" mam pytanie.
Ojcu, a Ojciec we Mnie
oznacza ich równość w stopniu najwyższym, to jest w pełni na sposób ciała i jest to niewidoczne dla oka.To proszę wyjaśnij mi, czy wypowiedź z wer.20 "w owym dniu poznacie wy, ze ja w ojcu mym i wy w e ...m n i e [gr.en emoi] i ja w was występujące w wer.10 i 11 oznacza , że inni posiadają, posiądą naturę theos w stopniu najwyższym na sposób ciała , niemniej niewidoczną dla oka ?
Odpowiedź na to pytanie masz w 1Jana 3:
1 Popatrzcie, jaką miłością obdarzył nas Ojciec(czyli Bóg) :
zostaliśmy nazwani dziećmi Bożymi:
i rzeczywiście nimi jesteśmy.
Świat zaś dlatego nas nie zna,
że nie poznał Jego.
2 Umiłowani, obecnie jesteśmy dziećmi Bożymi,
ale jeszcze się nie ujawniło,
czym będziemy.
Wiemy, że gdy się objawi,
będziemy do Niego podobni,
bo ujrzymy Go takim, jakim jest
.
Cytuj:
Ponad to proszę wyjaśnij, co oznacza wypowiedź, słowa z wer. 10 i 11 ojciec, który trwa we mnie... B.T wyd.v [pozostaje we mnie] ...on sam dokonuje tych dzieł
Wstaw sobie w miejsce gdzie jest Ojciec słowo Bóg i już masz odpowiedź...

Pn lut 17, 2020 3:13 pm
Dyskutant
Dyskutant

Odpowiedz z cytatem
Ciach post usunięto z powodów regulaminowych, następnie tak sformatowany i będzie ostrzeżenie -J

Śr lut 19, 2020 6:27 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Bez sensu. Podobieństwo do Ojca, a wzajemne bycie w sobie to dwie różne rzeczy.

Śr lut 19, 2020 9:20 pm
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
robertson napisał(a):
sahcim napisał(a):
robertson napisał(a):
Ojcu, a Ojciec we Mnie
Odpowiedź na to pytanie masz w 1Jana 3:
1 Popatrzcie, jaką miłością obdarzył nas Ojciec(czyli Bóg) :
zostaliśmy nazwani dziećmi Bożymi:
i rzeczywiście nimi jesteśmy.
Świat zaś dlatego nas nie zna,
że nie poznał Jego.
2 Umiłowani, obecnie jesteśmy dziećmi Bożymi,
ale jeszcze się nie ujawniło,
czym będziemy.
Wiemy, że gdy się objawi,
będziemy do Niego podobni,
bo ujrzymy Go takim, jakim jest
.
Cytuj:
Wstaw sobie w miejsce gdzie jest Ojciec słowo Bóg i już masz odpowiedź...

Dziękuję za odpowiedź.Rozumiem, że wer.20 powinno się odnieść do 1 Jana 3:1 - 2 "...kiedy on się objawi staniemy się do niego podobni,ponieważ ujrzymy go takim jaki jest".
Mam w związku z wer.20 pewne zastrzeżenie ,ponieważ nie wiem,czy "staniemy się do niego podobni" znaczy we wszystkim mu równi.
No skoro Bóg(Logos) stając się uczestnikiem ludzkiej natury stał się równy każdemu z nas, to i człowiek stając się z Bożej woli uczestnikiem Jego boskiej natury stanie się/zasiądzie na równi z Nim...
Cytuj:
To samo w sobie nie wskazuje w niczym na równość jego ze swoim ojcem.
Jak to nie...Jeżeli ty, będąc synem swojego ojca, masz w sobie ojcowską naturę w całej pełni, tzn jesteś ojcem dla swojego syna, to w czym ty(co do natury) jesteś mniejszy od swojego ojca...?

Zapytam w związku z tym,czy my wszyscy ,jak i on będziemy mu " podobni " i my wszyscy zostaniemy ustanowieni dziedzicami wszystkiego Heb.1:1 .Przy czym i tu czytamy,że to o j c i e c swego syna " u s t a n o w i ł dziedzicem wszystkiego". Znowu jeden daje drugiemu. I czy my wszyscy staniemy się do niego podobni , i jak on wszystko podtrzymamy słowem swej mocy wer.3
Wydaje się,że pod pewnymi względami już tu i teraz zaznajemy przemiany i , stajemy się mu podobni, o czym świadczy 2 Kor.3:18 .Nie przeczy to okoliczności wielkiej przemiany ,która stanie się udziałem powołanych do nieba.
patrz. Flp.3:20-21
Niemniej ja pytałem, czy okoliczność,że syn jest w ojcu i odwrotnie wskazuje na ich równoważność,równość.Odpowiedziałeś, że tak.Zapytałem,czy tak jest ponieważ o innych czytamy,że zaznają tego samego zaistnienia jeden w drugim.W ojcu i synu.Odpowiedziałeś,że "staniemy się mu podobni". zapytam z tej przyczyny, czy we wszystkim mu równi, jak on przyjmujesz jest równy ojcu.Np.we wszechmocy,wszechwiedzy? Zapytałem,czy okoliczność,że "trwa w ojcu" oznacza równość z ojcem ? [/quote]Tak... okoliczność, że "trwa w ojcu, a ojciec w nim" oznacza równość ich boskiej natury...stąd też prorok Izajasz mówi:
Albowiem Dziecię nam się narodziło,
Syn został nam dany,
na Jego barkach spoczęła władza.
Nazwano Go imieniem:
Przedziwny Doradca, Bóg Mocny,
Odwieczny Ojciec
, Książę Pokoju.
(Iz 9:5)
Cytuj:
Odpowiedziałeś,żebym zamiast ojca pisał theos.Wychodzi w tedy,że to theos trwa w ojcu i to ojciec dokonuje w nim swoich dzieł.To nie czyni ich jednak równymi.
Gdybyś zrobił to o co cię prosiłem tak jak było napisane, to by ci wyszło: "Ja(człowiek) jestem w
Bogu, a Bóg we Mnie(człowieku)" i wtedy zauważył byś może, że wszystko co wychodzi z ust Syna(człowieka) jest Słowem Boga, i każdy czyn Syna jest dziełem Boga, który jest jeden...
Cytuj:
Jednego czyni użytym narzędziem w reku drugiego.I tak,gdy mówimy,że ojciec czyni coś przez syna, oznacza, że się nim posługuje.To oczywiste.
Masz rację...tylko jeżeli będziesz stosował tam gdzie jest napisane "Ojciec" słowo "Bóg" a tam gdzie jest napisana "Syn" słowo "człowiek" to zrozumiesz, że to "posługiwanie się" Synem jest współdziałaniem Boga(Ojca) w człowieku(Synu) i człowieka(Syna) w Bogu(Ojcu)...
Cytuj:
Z tej przyczyny np.w podanych wer. z Heb. 1 Rozdz. 1-3 czytamy ,że to theos wiele razy i na różne sposoby przemawiał kiedyś p r z e z proroków do naszych praojców,teraz zaś w dniach,które uchodzą za ostatnie,przemówił do nas przez syna. Jeden używa proroków,żeby przemówić,potem przemawia przez syna...p r z e z niego stworzył też wszechświat. Jeden używając drugiego.To samo w sobie nie przedstawia ich jako równoważnych.
No jeżeli ty w Synu(człowieku) nie chcesz(?) widzieć Ojca(który jest przecież co do natury Bogiem), a w Ojcu(czyli Bogu), Syna(czyli człowieka co do natury), to potem wychodzi ci ta nierówność natur: boskiej i ludzkiej, o której mówiłem wcześniej i z którą nie polemizuję. Wystarczyłoby jednak, żebyś przyjął do wiadomości to biblijne nauczanie: Ja jestem w Ojcu, a Ojciec we Mnie w taki sposób jak ci mówiłem, tzn Bóg w miejce słowa Ojciec, a wtedy być może zrozumiał byś że Bóg(Ojciec), będący poprzez swoją boską/ojcowską naturę w człowieku(Synu), jest tym samym jedynym Bogiem, a zatem to Bóg(Ojciec) przemawia ustami swojego Syna(człowieka) i to Bóg(Ojciec) poprzez ofiarę z ciała Syna(człowieka) dokonuje naszego zbawienia.
Cytuj:
Wracając jednak do wer.20 określenie,że "syn trwa w ojcu" nie czyni ich równymi we wszystkim i pod każdym względem.
W tym wersecie Autor mówi o naturze boskiej(ojcowskiej) w człowieku, że jest to ta sama natura Ojca(Boga)...Jest to potwierdzenie tego o czym mówimy na wstępie, a mianowicie, że Jezus był Bogiem i człowiekiem w jednej osobie gdyż w Nim współistniały dwie natury: boska i ludzka ..
Cytuj:
Nic wiec nie przemawia za wnioskiem, że przebywanie ojca w synu czyni go równym ojcu.
No skoro to Ojciec(Bóg) przebywa w Synu(człowieku) w całej boskiej pelni, to na jakiej podstawie tenże Ojciec(jedyny Bóg) nie miałby być równym Sobie samemu...?
Cytuj:
Ponieważ przebywanie ich obu w człowieku musiałoby czynić człowiek równymi im.
Jakich obu...toż masz napisane:
Ja(czyli Syn Człowieczy) w Ojcu(czyli Bogu) i Ojciec(Bóg) we Mnie(Synu Człowieczym)...gdzie ty widzisz jakichś dwóch w tej Osobie(człowieku) który to mówi ??
Cytuj:
I na koniec podałeś wer. z Jana 14: 7-11 , i inne , jako ukazujące syna równym ojcu.W związku z twoim wywodem proszę cie, żebyś wyjaśnił to swoje udowadnianie ich równości w obliczu wypowiedzi naszego zbawiciela z rozdz. 14:28 ewang. Jana.Jana 14:28.Tam jest mowa, żeby słuchacze tych słów , w tym i my zaznali radości.Wyjaśnij proszę zgodnie z wersetem 28 , z czego mamy się radować. Bardzo proszę i pozdrawiam.
Mamy się radować, że tego jaką godnością obdarował nas Bóg...

Cz lut 20, 2020 12:12 am
Dyskutant
Dyskutant

Odpowiedz z cytatem
Ponieważ usuwacie moje posty nie widzę sensu , nie nie tyle sensu, co sposobu kontynuowania dyskusji.Szkoda.

So lut 22, 2020 11:19 am
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
Napiszę jeszcze tutaj. Przeczytaj Uwagi do obsługi forum. Za chwilę uznam, ze to złośliwe. Posty są pisane trochę lepiej, więc czytałeś. Nie lubię takich 'zabaw'. Zanim zostanie usunięte, jest ostrzeżenie, że należy coś poprawić.

So lut 22, 2020 1:51 pm
Dyskutant
Dyskutant

Odpowiedz z cytatem
merss napisał(a):
Napiszę jeszcze tutaj. Przeczytaj Uwagi do obsługi forum. Za chwilę uznam, ze to złośliwe. Posty są pisane trochę lepiej, więc czytałeś. Nie lubię takich 'zabaw'. Zanim zostanie usunięte, jest ostrzeżenie, że należy coś poprawić.

Mam przed sobą:"Ogólne zasady pisania tekstów" wierząc, że tym razem uda mi się je uwzględnić podczas pisania.Jeżeli nie we wszystkim uwzględnię zasady proszę o wyrozumiałość i podpowiedzi, co i jak ulepszyć.

Wracając do tematu ponownie zapytam w jaki sposób potraktować stwierdzenia takie jak:"ja jestem w ojcu,ojciec jest we mnie", czy "ojciec przebywa we mnie", jako dowód ich równości w obliczu wersetu 28 w którym czytamy:Słyszeliście, żem ja wam powiedział: odchodzę i przychodzę do was.Gdybyście mnie miłowali, zaiste radowalibyście się, że idę do Ojca. Bo ojciec w i ę k s z y jest niż jaJana 14:28 ks.E.Dąbrowski
Ojciec jest większy ode MniePrzekład Ekumeniczny

Pn lut 24, 2020 1:41 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
Podam jeszcze uwagę praktyczną. Przed wysłaniem wrzuć tekst na podgląd. Wówczas lepiej widać brakujące spacje czy źle usytuowane i można to jeszcze skorygować. Może coś umknąć i to każdy rozumie. Inną sprawą jest lekceważenie zasad.

Pn lut 24, 2020 2:03 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
robertson napisał(a):
Jeżeli nie we wszystkim uwzględnię zasady proszę o wyrozumiałość i podpowiedzi, co i jak ulepszyć.

Skończyła się. Kilka razy Ci wskazywałem co powinieneś poprawić i masz to głęboko w rufie.

Pn lut 24, 2020 2:17 pm
Dyskutant
Dyskutant

Odpowiedz z cytatem
merss napisał(a):
Podam jeszcze uwagę praktyczną. Przed wysłaniem wrzuć tekst na podgląd. Wówczas lepiej widać brakujące spacje czy źle usytuowane i można to jeszcze skorygować. Może coś umknąć i to każdy rozumie. Inną sprawą jest lekceważenie zasad.

Dziękuję za konstruktywne uwagi. Zauważyłem teraz, że po kropce nie użyłem spacji, uczyniłem tak tylko po przecinku. Zapytam jednak co masz na myśli, gdy piszesz "źle usytuowane". Na pewno uwaga o potrzebie spojrzenia na tekst przed wysłaniem jest użyteczna. Wielkie dzięki.

Pn lut 24, 2020 2:30 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
robertson napisał(a):
Wracając do tematu ponownie zapytam w jaki sposób potraktować stwierdzenia takie jak:"ja jestem w ojcu,ojciec jest we mnie", czy "ojciec przebywa we mnie", jako dowód ich równości w obliczu wersetu 28 w którym czytamy:Słyszeliście, żem ja wam powiedział: odchodzę i przychodzę do was.Gdybyście mnie miłowali, zaiste radowalibyście się, że idę do Ojca. Bo ojciec w i ę k s z y jest niż jaJana 14:28 ks.E.Dąbrowski
Ojciec jest większy ode MniePrzekład Ekumeniczny

W sposób, który znakomicie tłumaczy List do Filipian (podaję z tego samego przekładu ekumenicznego, którego użyłeś):
„On, będąc w postaci Bożej, nie wykorzystał swojej równości z Bogiem, ale umniejszył samego siebie, gdyż przyjął postać sługi i stał się podobny do ludzi. A w tym, co zewnętrzne dał się poznać jako człowiek i uniżył samego siebie, gdyż był posłuszny aż do śmierci, i to do śmierci na krzyżu."/Flp 2,6-8 eku/

Jak widzisz, Jezus "umniejszył" samego siebie, "w tym co zewnętrzne" dał się poznać jako człowiek. Fragment nawet mówi, kiedy się owo uniżenie skończyło - w momencie śmierci na Krzyżu.

Wt lut 25, 2020 1:21 am
Zobacz profil WWW
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 629 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39 ... 42  Następna strona