Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz sie 06, 2020 12:34 am

Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 1340 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44 ... 90  Następna strona
 Wybory prezydenckie 2020 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: katolik
Post Re: Wybory prezydenckie 2020
Jockey,

może i tylko clip wyborczy, ale przecież nie ma w nim nieprawdziwych informacji, liczb itd.

Stanęliśmy przed ogromnym dylematem: co wybierać, gospodarkę czy światopogląd, socjalizm gospodarczy czy lewackie zapędy, LGBT i... w sumie też podnoszenie podatków, bo PO też w tym przodowała... także "z dwojga złego" lepszy ten pan Duda z wszystkimi jego biedami, niż mentor i promotor LGBT i antyklerykalizmu (zakaz spotkań opłatkowych w ratuszu warszawskim).

Przynajmniej takie jest moje zdanie, że lepiej głosować w II turze na pana Dudę niż Trzaskowskiego.

N maja 24, 2020 3:27 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Starcie na linii Hołownia - Bosak:

https://www.youtube.com/watch?v=SMBRCXiXoKQ

N maja 24, 2020 5:52 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Holownia to pajac. Nie traktuje go poważnie. To taki katolik który tępi wszystko co katolickie. Taki kandydat partii która nazywa się TVN. Trzaskowski jaki jest wiemy doskonale. Kampania w wyborach samorządowych i niezrealizowane obietnice a na trudne pytania o obietnice opowiada się za likwidacja dziennikarzy wszak odwoływał się do wiersza księdza Twardowskiego w którym mowa o umieraniu. Mamy tez wiedzę jak będzie wyglądało sprawowanie urzędu.

N maja 24, 2020 6:13 pm
Dyskutant
Dyskutant

Na Hołownię nie mogę patrzeć ani nie mogę go słuchać. Albo facet jest kiepsko wyreżyserowanym memem, albo - jeśli to jego prawdziwa twarz - jest niestabilnym emocjonalnie arogantem. Jeśli chodzi o jego tzw. program to pod pewnymi względami jest chyba nawet gorszy od Trzaskowskiego, bo całą tą postępowo-liberalną agendę próbuje podlewać jakimś niestrawnym pseudo-chrześcijańskim sosem. Trzaskowski to przynajmniej taki rasowy neobolszewik i antyklerykał, po którym wiadomo czego się spodziewać i o co mu chodzi. Hołownia robi tylko ludziom wodę z mózgu.

Co do drugiej tury, to jeśli dojdzie do najgorszego, czyli pojedynku Dudy z którymś z powyższych indywiduów, to chyba ostatecznie z niesmakiem zagłosuję na obecnego prezydenta. Generalnie nie hołduję zasadzie wyboru mniejszego zła, ale wizja prezydentury któregoś z tych propagatorów antycywilizacji mnie jednak trochę przeraża.

N maja 24, 2020 7:04 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Mi się wydaje, że za Hołownią stoją służby. To jednak hipoteza na "mój prywatny użytek" - chce być dla wszystkich, czyli tak naprawdę dla nikogo. Emocje, dajcie spokój. Płakanie, gadanie bzdur i sprzecznych z nauczaniem Kościoła tez. Trzaskowski faktycznie jest przewidywalny. Jak gadał "Warszawa dla wszystkich" a potem pytano go o Marsz Niepodległości, to "nie ma miejsca na faszyzm w stolicy Polski"... Czyli patriotyczne manifestacje do kosza, za to tęczowe parady zboczeńców i dewiantów jak najbardziej.

Dla mnie Duda jest o stokroć lepszy niż obydwaj panowie (o Biedroniu już nawet nie piszę), i nawet go nie postrzegam jako na sto procent "mniejszego zła", a jednak dobry wybór. Prawie najlepszy ;) Dziś przypada w ogóle 5 rocznica jego zwycięstwa w II turze z Bronisławem Komorowskim. Jest jaki jest, wiele wad ma, choć w porównaniu do tych po lewej stronie, to prezentuje się nawet przyzwoicie.

N maja 24, 2020 7:26 pm
Dyskutant
Dyskutant

Co do Hołowni, to ta hipoteza jest całkiem wiarygodna. Jakiś czas temu red. Michalkiewicz naświetlił trochę dokładniej kto tam za nim stoi - dość podejrzana zbieranina. Jak dla mnie on na pewno nie jest kandydatem niezależnym, jak usiłuje siebie przedstawiać. Też ma swoich mocodawców. To, że nie jest to aktyw partyjny, tylko jakieś podejrzana indywidua ze styku polityki, biznesu, służb, to jeszcze gorzej.

Co do Dudy, to imho nie potrafi twardo stać na straży polskiego interesu narodowego, jakkolwiek byśmy go w danym momencie nie interpretowali. Jest zbyt miękki i zbyt bezwolny, co zresztą widać po wiernopoddańczym stosunku do szefostwa partii. I taką samą bezwolność prezentuje wobec zewnętrznych nacisków, zwłaszcza amerykańsko-żydowskich. Czy mówimy o kwestiach polityki historycznej, czy kwestiach obronności (a w tych akurat sprawach prezydent powinien odgrywać jakąś rolę, nawet jeśli to rząd jest głównym odpowiedzialnym), jego działania lub częściej ich brak, wystawiają na szwank zarówno nasze dobre imię jak i nasze całkiem realne interesy.

Pn maja 25, 2020 8:49 am
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Nie ma idealnego kandydata.
W moim odczuciu katolik ma wybór pomiędzy Duda a Bosakiem. Reszta odpada.
Teraz pytanie na kogo zagłosować w pierwszej turze. Nie jestem przekonany na 100% do żadnego z nich. Duda zawiódł moje oczekiwania chociażby nie przejawiając inicjatywy ustawodawczej w sprawie aborcji. Więcej tego mam. Wiem walczy o druga kadencje ale to go nie usprawiedliwia. Bosak ma dziwne powiązania z Rosja i w niektórych momentach poglądy czysto putinowskie co tez od niego odrzuca. Jak od całej zreszta partii Konfederacja.

Należy pamiętać ze nie głosujemy na człowieka bo to nie ten człowiek sprawuje władze a na zaplecze. Bo to zaplecze czyli rożnego rodzaju doradcy sprawują władze udzielając takich a nie innych wskazówek. Prezydent nie może znać się na wszystkim. Podejmuje tylko decyzje i za nie odpowiada. Wszystko zależy od sztabu ludzi, którzy za nim stoją.

Pn maja 25, 2020 9:14 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Cytuj:

100% racji

Cytuj:
W moim odczuciu katolik ma wybór pomiędzy Duda a Bosakiem. Reszta odpada.

Nie zapominajmy mimo wszystko o wykładowcy KUL-u, profesorze Mirosławie Piotrowski, założycielu Europa Christi. Moim zdaniem jak najbardziej jest "kandydatem katolickim". Druga sprawa, że jego poparcie jest nikłe (nawet Marian Kowalski w Lublinie swego czasu był bardziej rozpoznawalny niż on). Nie wiem jak tam pan Żółtek, ale to po prostu Korwin 2 bez...Korwina ;)

Cytuj:
Bosak ma dziwne powiązania z Rosja i w niektórych momentach poglądy czysto putinowskie co tez od niego odrzuca. Jak od całej zreszta partii Konfederacja.

A tu znowu ta Rosja... Już odpisywałem Ci Jockey w temacie polityka, tak dla przypomnienia:

Cytuj:
Odbywał się w którymś tam roku marsz nacjonalistów w Rosji., Nieśli flagę Polski. Tłumaczyli to tym, że jako Słowianie Polacy i Rosjanie muszą trzymać się razem i wspierać i liczą, że na Marszu Niepodległości w Warszawie Polacy też będą nieść flagę Rosji...

A na Marszu Niepodległości nikt mimo 100-tysięcznego tłumu flagi Rosji nie niósł. Za to wznosiły się okrzyki "Wal w tył głowę jak w Katyniu" ; "Wczoraj Moskwa, dziś Bruksela, tak się Polskę poniewiera" Tyle w temacie rzekomej mięty polskich narodowców do Rosji.

Mógłbyś dać jakiś link - jakiś wywiad, rozmowa, artykuł, cokolwiek, bo te "dziwne powiązania z Rosją" brzmią dla mnie przynajmniej propagandowo - tak jak zresztą mówił sam Bosak: dajcie karty na stół, bo takie hipotezy bez pokrycia z tą rosyjskością niewielu przekonuje.

Czasem Korwin coś niby palnie, ale Bosak? RN nie jest z Rosją powiązany. Z tą Rosją to jest tak na zasadzie: A Kaczyński to ma powiązania z Koreą Północną, a Trzaskowski z Niemcami, a Biedroń z Marsjanami...

Totalna opozycja, GW, TVN, Onet, Newsweek ma jasny przekaz: faszyści, ksenofobia, islamofobia, homofobia, co tam jeszcze? antysemityzm, rasizm, itd. Z kolei media sprzyjające władzy: Rosja, agentura rosyjska, powiązania "dziwne powiązania" - TVP, Gazeta Polska, TV Republika, Sieci itd.

Sam pochodzę z rodziny gdzie Rosji się "nie kochało". Ojciec mojego taty nawet granat rzucił do remizy tuż po "zakończeniu" wojny gdzie stacjonowało (dewastowało) radzieckie wojsko. Nie wiem jak to się skończyło (ale wiem, że groziła za to "czapa") - atak na przyjacielskie wojsko, sąsiedzką armię.

Z kolei dziadek mojej mamy walczył pod Piłsudskim w Bitwie Warszawskiej przeciw bolszewikom. Ja sam nie kocham Rosji, wiem, że władze tego kraju są nieobliczalne w wielu kwestiach i mają zapędy imperialne. Tak samo USA nie jest święte (słynne więzienia CIA na terenach Polski, o których wiedział i Kwaśniewski i Miller). Poza tym ataki na inne kraje, bo broń chemiczna, której nigdy nie znaleziono. Money - chodziło o ropę.

Dla mnie wadą Bosaka jest wygląd nastolatka i barwa głosu (choć to kwestia gustu pewnie) ;p

Pn maja 25, 2020 2:16 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Fakt, to gadanie o Rosji przewija się często. Z Korwinem to już jest tak że wystarczy by wypowiedział słowo Rosja i dla niektórych to jest koronny dowód jego współpracy z Putinem.
Wielu polaków mieszkających przed II WŚ na terenach które RP straciła miało w dowodach osobistych w czasie PRL napisane urodzony w ZSRR - to pewnie też byłby dowód ich współpracy z ruskami dla tych którzy ciągle jadą z tekstami typu "ruskie onuce".

Pn maja 25, 2020 2:52 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Ja myślę, że to jest na zasadzie zostania przy PiS-ie - kiedyś tak TW Bolek argumentował czemu na PO głosuje - "bo nie ma nic lepszego". I media sprzyjające PiS chcąc, żeby konserwatywny wyborca nie daj Boże pomyślał chociaż o zagłosowaniu, daniu szansy Konfederacji przygotowuje mu "gotowy zestaw rosyjskich powiązań". I co wtedy? Ano, PiS nie jest święty, nie jest idealny, ale Konfederacja nie, bo ruskie... i koniec. Lepszy polski PiS niż ruska Konfederacja (choć przecież ideowo to im bliżej do prawicy).

Z Konfederacji mimo wszystko nikt do PZPR-u nie należał, a w PiS-ie to różnie z tym bywa...

Pn maja 25, 2020 3:10 pm
Dyskutant
Dyskutant

Jockey napisał(a):
Bosak ma dziwne powiązania z Rosja i w niektórych momentach poglądy czysto putinowskie co tez od niego odrzuca. Jak od całej zreszta partii Konfederacja.

Jeśli na podstawie jakichś mglistych insynuacji produkowanych przez aparat propagandy obozu rządzącego (tu ktoś udzielił wywiadu Sputnikowi, tam ktoś inny niewystarczająco skrytykował Putina) można postawić tezę, że Bosak i Konfederacja mają "dziwne powiązania z Rosją", to PiS należałoby nazwać jawną agenturą amerykańską lub/i izraelską.

Pn maja 25, 2020 4:06 pm
Gaduła
Gaduła

Święta prawda. Różnica jest tylko taka, że Konfederacja nie ma nic wspólnego z agenturą rosyjską, ale za to PiS ma powiązania z agenturą amerykańską i izraelską (czyt. żydowską). Widać to chociażby w postawie PiS dotyczącej ustawy 447, czy sprowadzanie tutaj jakby nie patrzeć obcych wojsk - obojętnie jakich.

Ja mam taki pomysł dla Jarka. Niech stanie w prawdzie i powie wprost, że w USA będzie nam lepiej niż w suwerennym kraju.
3 listopada 2020 będzie referendum w Portoryko. Pytanie dotyczy przystąpienia do Unii Amerykańskiej, a tym samym zostanie przez Portoryko 51 stanem USA. Może i my wtedy zróbmy takie samo referendum? Oczywiście to referendum i tak nie będzie wiążące, bo ostateczne zdanie i tak ma Kongres, ale spróbujmy. Po co opowiadać o tym, jaka to Polska jest silna i niepodległa? Tak - silna i niepodległa - z pomocą amerykańskich rąk.

Taką samą propozycję wystosowałem kiedyś do Tuska. Niech stanie w prawdzie i powie wprost, że w UE będzie nam lepiej niż jak będziemy suwerenni.

A tak na marginesie:
"Za każdym razem, kiedy coś robimy, mówicie mi, Ameryka zrobi to i tamto...
Chcę wam coś powiedzieć bardzo jasno:
Nie martwcie się o amerykańską presję na Izrael. My, żydzi, kontrolujemy Amerykę, i Amerykanie o tym wiedzą"
- Ariel Sharon, premier Izraela

Pn maja 25, 2020 4:26 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

polexit napisał(a):
Jeśli na podstawie jakichś mglistych insynuacji produkowanych przez aparat propagandy obozu rządzącego (tu ktoś udzielił wywiadu Sputnikowi, tam ktoś inny niewystarczająco skrytykował Putina) można postawić tezę, że Bosak i Konfederacja mają "dziwne powiązania z Rosją", to PiS należałoby nazwać jawną agenturą amerykańską lub/i izraelską.
Przypomnę tylko aferę Brauna z agentem wydalonym z Polski i to po wydaleniu a nie przed. Przed bym rozumiał. To nie są tylko produkcje PiSu a dziwne niewyjaśnione powiązania i kontakty. Pamiętam jak kiedyś Kwaśniewskiemu wypominano (zresztą słusznie) kontakty z Ałganowem. Słynne wakacje z agentem. Takie powiązania trzeba wyjaśniać i ucinać a osoby powiązane odsuwać od informacji. Jeśli macie informacje o powiązaniach PiS z wywiadem wrogim to podajcie. Amerykański wywiad to sojusznicy. Nie zapominajcie, że jesteśmy razem w NATO. Co do powiązań z Izraelem to poproszę konkrety.

mniszek_pospolity napisał(a):

Cytuj:

A tu znowu ta Rosja... Już odpisywałem Ci Jockey w temacie polityka, tak dla przypomnienia:

Nic się nie zmieniło, nie odcięto się od Brauna, Braun nadal jest w Konfederacji. Nadal zachowania proputinowskie jak to siedzenie gdy były przyjmowane przez aklamacje...

Pn maja 25, 2020 5:30 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: nie chcę podawać
Jockey napisał(a):
Co do powiązań z Izraelem to poproszę konkrety.
Na telefony z Izraela i Ameryki ustawę o IPN zmienili. Mało? Tryb procedowania ekstra szybki. Rosja u nas jakąś ustawę sobie załatwiła? Przypomne że afera Rywina właśnie była o załatwianiu ustaw. Rywin "przynajmniej" łapówkę chciał dać a tu Izrael i Ameryka Polsce po prostu rozkazała jaką ustawę ma zrobić. Polska także wypłaciła odszkodowania Arabom za tortury w Klewkach a kto ich tam torturował, Rosjanie?
Amerykanie i Izrael traktują nas jak Bantustan.

Pn maja 25, 2020 7:23 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Ostatnio Wiadomości w TVP tak zażarcie broniły premiera Izraela Natanjahu, że szczerze się zdziwiłem jak polskie media mogą stawać w obronie człowieka, który powiedział, że "Polacy wyssali antysemityzm z mlekiem matki".

Braun (choć to nie on jest kandydatem na prezydenta) odpowiada na zarzuty bycia ruskim agentem:

https://www.youtube.com/watch?v=n2-ZYQwjIAo

Bosak i Braun MOCNO o Rotmistrzu Pileckim, IPN, 447 i polityce historycznej!

https://www.youtube.com/watch?v=Hqo7VsZMTCU

Pn maja 25, 2020 7:44 pm
Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 1340 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44 ... 90  Następna strona