Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz paź 29, 2020 1:34 am

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 961 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23 ... 65  Następna strona
 Kościoły w których można przyjąć Ciało Chrystusa bezpośred- 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Kościoły w których można przyjąć Ciało Chrystusa bezpoś
Prawda boli, ale jej nie zmienisz.

Pt cze 05, 2020 11:23 am
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
polexit napisał(a):
Dla Twojej wiadomości - od początku epidemii nie przyjmuję Komunii sakramentalnej, choć na Mszy w rycie trydenckim, na którą najczęściej chodzę, mam jak najbardziej możliwość uczynić to w sposób jaki uznaję za właściwy - na kolanach i do ust. Ale właśnie dlatego, żeby nie narazić księdza zrezygnowałem z tego na rzecz Komunii duchowej. Gdy zdarzyło mi się być na Nowej Mszy, postąpiłem zresztą tak samo. To tyle a propos Twoich oskarżeń o brak empatii, miłosierdzia, oraz narażanie życia i zdrowia kapłana, które raczyłeś wyrzygać w moim kierunku powodowany rzecz jasna uprzedzeniami.
Uderz w stół a nożyce się odezwą... tak mawiali ludzie kiedyś
Ale to co piszesz to jeszcze gorzej świadczy o tobie. Skoro warunkujesz przyjęcie Komunii od formy jej udzielenia. A Komunia duchowa jest dla tych, którzy uczestniczyli w mszy św. poprzez media elektroniczne.
Oprócz tego nie pisałem literalnie o tobie ale o grupie osób ale skoro sam się do nich zaliczyłeś to OK. A i dla twojej informacji ja piszę lub mówię. Nie sądź wszystkich swoją miarą. Jak mam problem z oddawaniem treści żołądkowej to idę do ubikacji. To tak odnośnie twojego poziomu kultury.

Swoim postem tylko utwierdziłeś mnie w przekonaniu, że prawidłowo oceniłem postawę tobie podobnych.

Pt cze 05, 2020 2:22 pm
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Jockey napisał(a):
Uderz w stół a nożyce się odezwą... tak mawiali ludzie kiedyś
Ale to co piszesz to jeszcze gorzej świadczy o tobie. Skoro warunkujesz przyjęcie Komunii od formy jej udzielenia. A Komunia duchowa jest dla tych, którzy uczestniczyli w mszy św. poprzez media elektroniczne.
Oprócz tego nie pisałem literalnie o tobie ale o grupie osób ale skoro sam się do nich zaliczyłeś to OK. A i dla twojej informacji ja piszę lub mówię. Nie sądź wszystkich swoją miarą. Jak mam problem z oddawaniem treści żołądkowej to idę do ubikacji. To tak odnośnie twojego poziomu kultury.

Swoim postem tylko utwierdziłeś mnie w przekonaniu, że prawidłowo oceniłem postawę tobie podobnych.

Nie wiem kto to są "mnie podobni" i nie poczuwam się do żadnej bliżej nieokreślonej "grupy osób". Skomentowałeś moją postawę, więc nawet jeśli nie pisałeś personalnie, był to też zarzut pod moim adresem i nie odwracaj teraz kota ogonem. A zarzucanie komuś braku empatii oraz oskarżenie o stwarzanie zagrożenia dla kapłana poprzez to, że chce przyjąć Komunię w należyty sposób, jest poniżej jakiegokolwiek poziomu. Stąd mój mało parlamentarny język.
Rozumiem, że żyjesz w przeświadczeniu o tym, że masz jedyny słuszny patent na to jak człowiek ma wierzyć, jak swoją wiarę manifestować i praktykować, ale swoje kaznodziejskie zapędy realizuj wobec osób, za które jesteś jakoś tam bezpośrednio odpowiedzialny, a mnie tym nie uszczęśliwiaj. A jak już chcesz koniecznie pouczać innych, to sam zasięgnij najpierw informacji, bo to co piszesz np. o Komunii duchowej, że niby jest tylko dla osób, które nie uczestniczą we Mszach fizycznie, jest zwyczajną nieprawdą.
Swoją drogą to naprawdę zastanawiające, że takie oburzenie wywołuje zwracanie uwagi na formę przyjęcia Komunii. Rozumiem, że dla Ciebie nie ma najmniejszego znaczenia jak kapłan czy wierni obchodzą się z konsekrowaną hostią i ochoczo uczestniczyłbyś np. w akcie podawania sobie Ciała Pańskiego przez wiernych z rąk do rąk tym z tylnych rzędów, do których szafarz nie może się dopchać podczas masowej Mszy plenerowej (autentyczny przypadek), bo "taka była przyjęta forma"? jeśli tak, to cóż, Twoje prawo, ale jak to powiedziałeś - nie sądź wszystkich swoją miarą.

Pt cze 05, 2020 3:12 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
polexit napisał(a):
Swoją drogą to naprawdę zastanawiające, że takie oburzenie wywołuje zwracanie uwagi na formę przyjęcia Komunii. Rozumiem, że dla Ciebie nie ma najmniejszego znaczenia jak kapłan czy wierni obchodzą się z konsekrowaną hostią i ochoczo uczestniczyłbyś np. w akcie podawania sobie Ciała Pańskiego przez wiernych z rąk do rąk tym z tylnych rzędów, do których szafarz nie może się dopchać podczas masowej Mszy plenerowej (autentyczny przypadek), bo "taka była przyjęta forma"? jeśli tak, to cóż, Twoje prawo, ale jak to powiedziałeś - nie sądź wszystkich swoją miarą.
A teraz polexit ładnie udowodni ten zarzut w moją stronę

Pt cze 05, 2020 3:26 pm
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Jockey napisał(a):
polexit napisał(a):
A teraz polexit ładnie udowodni ten zarzut w moją stronę

To nie był zarzut, tylko pytanie z tezą. Widzisz tam znak zapytania i warunkowe "jeśli tak"? A postawiłem je dlatego, że stwierdziłeś iż to "źle o mnie świadczy", że uzależniam przyjęcie Komunii od sposobu jej udzielania. Skoro tak, to założyłem że Ty przyjąłbyś Komunię bez takiego warunku. Myliłem się?

Pt cze 05, 2020 6:05 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
Dawaj dowód a nie próbuj się ślizgać jak wąż. Powiedziałeś A to teraz czas na B. Nie odpuszczę.

Pt cze 05, 2020 6:16 pm
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Cytuj:
Ale to co piszesz to jeszcze gorzej świadczy o tobie. Skoro warunkujesz przyjęcie Komunii od formy jej udzielenia.

Napisałeś to, czy nie? No napisałeś. To jeśli uważasz, że "źle to świadczy", to znaczy, że sam tak nie robisz, a zatem wszystko Ci jedno jaki jest sposób. A jeśli jednak sam również przywiązujesz do tego wagę, to by znaczyło, że jesteś hipokrytą. Trzeciej opcji nie ma.

Pt cze 05, 2020 7:46 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
Mieszasz jak biedny w torbie. Widzę że wzorem Wespecjana rzucasz oskarżenia bez podstaw. Cóż macie już dwa wspólne mianowniki.

Pt cze 05, 2020 8:33 pm
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Aha, czyli będziesz teraz udawał Greka. Ok, można i tak.

So cze 06, 2020 11:14 am
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
A jak tam czytanie ze zrozumieniem? Widzę masz z tym problem.
Zaatakowałeś mnie i nie masz na to dowodów. Nie interesuje mnie to co sobie w główce roisz. Za twoje fonie nie odpowiadam. Oskarżyła mnie bez podstaw. I jak to maja pewne typu idziesz w zaparte i próbujesz odwrócić kota ogonem.
Albo przepraszasz za pomówienia albo wskazujesz gdzie ja coś takiego twierdziłem .

So cze 06, 2020 11:30 am
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Jockey napisał(a):
A jak tam czytanie ze zrozumieniem? Widzę masz z tym problem.
Zaatakowałeś mnie i nie masz na to dowodów. Nie interesuje mnie to co sobie w główce roisz. Za twoje fonie nie odpowiadam. Oskarżyła mnie bez podstaw. I jak to maja pewne typu idziesz w zaparte i próbujesz odwrócić kota ogonem.
Albo przepraszasz za pomówienia albo wskazujesz gdzie ja coś takiego twierdziłem .

Wskazałem Ci wyżej fragment, w którym zarzucasz mi, że uzależniam przyjmowanie Komunii od formy jej udzielania. Logicznym wnioskiem jest to, że Ty tak nie robisz i przyjąłbyś Komunię bez względu na sposób. Czy może nie?
Pomijam już fakt że Twoje oburzanie się jest nieco śmieszne zważywszy na to, że sam potrafisz tak łatwo ferować pod adresem innych wyroki w sprawie ich egoizmu, braku chrześcijańskiej postawy, narażania księży itp.

So cze 06, 2020 12:03 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
Nic nie wskazałeś. Ja pisałem ogólnie o osobach które... a ty się poczułeś ze to ty taki jesteś. Natomiast ty bezpośrednio mnie zaatakowałeś i uciekasz od udowodnienia swoich racji. Czyli mogę ogłosić ze polexit nie ma poparcia dla tez które głosi.

So cze 06, 2020 12:12 pm
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Jockey napisał(a):
Nic nie wskazałeś. Ja pisałem ogólnie o osobach które... a ty się poczułeś ze to ty taki jesteś. Natomiast ty bezpośrednio mnie zaatakowałeś i uciekasz od udowodnienia swoich racji. Czyli mogę ogłosić ze polexit nie ma poparcia dla tez które głosi.

Ależ głoś sobie co chcesz - cała dyskusja jest powyżej do wglądu i jak ktoś to przeczyta to będzie mógł sobie ocenić czy masz uzasadnione pretensje, czy może jednak Twoje fochy są dalece przesadzone.

Pn cze 08, 2020 2:13 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
https://www.youtube.com/watch?v=RhbVuA-I6z0

Cz cze 11, 2020 9:19 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
polexit napisał(a):
Nie wiem kto to są "mnie podobni" i nie poczuwam się do żadnej bliżej nieokreślonej "grupy osób". Skomentowałeś moją postawę, więc nawet jeśli nie pisałeś personalnie, był to też zarzut pod moim adresem i nie odwracaj teraz kota ogonem.
Zabawne. Osoba X mówi, że "pewna grupa Y zachowuje się w ten a ten sposób". Polexit sam identyfikuje się z grupą Y i ma pretensję, że Jockey opisuje jej praktyki.
Uśmiałem się :mrgreen:

Cytuj:
Rozumiem, że dla Ciebie nie ma najmniejszego znaczenia jak kapłan czy wierni obchodzą się z konsekrowaną hostią i ochoczo uczestniczyłbyś np. w akcie podawania sobie Ciała Pańskiego przez wiernych z rąk do rąk tym z tylnych rzędów, do których szafarz nie może się dopchać podczas masowej Mszy plenerowej (autentyczny przypadek), bo "taka była przyjęta forma"?
Sugestia w oczywisty sposób fałszywa, o czym sam polexit doskonale wie.
Jest różnica pomiędzy formą dopuszczoną a niedopuszczoną przez Kościół - i ich zrównywanie po pretekstem że obie są "formami" to szyta grubymi nićmi demagogia.

Cz cze 11, 2020 1:40 pm
Zobacz profil WWW
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 961 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23 ... 65  Następna strona