Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest N wrz 27, 2020 9:59 pm

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9412 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 481, 482, 483, 484, 485, 486, 487 ... 628  Następna strona
 Radio Maryja TV Trwam ND 
Autor Wiadomość
Dyskutant
Dyskutant

Odpowiedz z cytatem
Post Re: Radio Maryja TV Trwam ND
thorwald napisał(a):
Spójrz na to trochę bardziej pragmatycznie.

Dużo zbędnych słów, a odpowiedzi na proste pytanie jak nie było tak nie ma.

Cytuj:
Uniemożliwienie zapłacenia grzywny "cudzymi" pieniędzmi jest ograniczone.

To, że jakieś jakiś czyn może pozostać niewykryty, to nie jest argument za tym, żeby w ogóle go nie penalizować. Idąc tym samym tokiem rozumowania: załóżmy, że zabijesz bezdomnego pijaczka, który nie miał żadnej rodziny ani przyjaciół, po czym starannie pozbędziesz się ciała tak że nikt go nie znajdzie. Istnieje szansa, że przestępstwo w ogóle nie zostanie wykryte (kto zauważy zniknięcie jakiegoś menela?), a szansa na wykrycie sprawcy jest jeszcze mniejsza. Czy to powód, żeby zabijanie bezdomnych nie było zabronione?

Mała wykrywalność jest raczej słabym argumentem, a czyn za który jest sądzona Sobecka po prostu powinien być zabroniony, bo to jest kpina z wymiaru sprawiedliwości. Kara ma dotykać tego, komu została wymierzona. Jeżeli ciężar kary zostaje przerzucony na kogoś innego, to staje się ona zupełnie bezcelowa.

Dyskutować można by raczej nad zniesieniem karalności organizowania zbiórek pieniędzy bez zezwolenia (za to Rydzyk dostał grzywnę), ale jakoś tego nikt nie postuluje.

Pt lis 23, 2012 11:22 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Lokalizacja: Mojego motta nauczyłem się w Kościele Rzymsko-Katolickim
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Witold napisał(a):
Po raz kolejny pytam:

Czy zdaniem obrońców Sobeckiej płacenie grzywny w zastępstwie kogoś powinno być legalne? Jeżeli tak, to czy odsiadywanie za kogoś wyroku pozbawienia wolności powinno być legalne? Jeżeli nie, to jaka jest różnica między pierwszym a drugim?

Większość Niemców pełniących funkcje dowódcze w obozach zagłady było na pewno złymi
ludźmi, a jednak gdy ksiądz Maksymilian Maria Kolbe zwrócił się do nich, że pójdzie umrzeć
za jednego z więźniów, to ci Niemcy zgodzili się. A dzisiaj w Polsce wytacza się proces uczciwej
pani za to, że wpłaciła kaucje bądź co bądź za uczciwego człowieka.

So lis 24, 2012 12:11 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Lokalizacja: Mojego motta nauczyłem się w Kościele Rzymsko-Katolickim
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
@Witold
A nie masz Ty przypadkiem chęci wysłać listu do Nieba, że to jest nieuczciwe, że Pan Jezus oddał
życie za grzechy ludzi?

So lis 24, 2012 12:17 am
Dyskutant
Dyskutant

Odpowiedz z cytatem
hen napisał(a):
A dzisiaj w Polsce wytacza się proces uczciwej pani za to, że wpłaciła kaucje bądź co bądź za uczciwego człowieka.

Nie żadną kaucję, tylko grzywnę. Reszty nie komentuję, bo nie ma żadnego sensu.

So lis 24, 2012 12:37 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Witold napisał(a):
To, że jakieś jakiś czyn może pozostać niewykryty, to nie jest argument za tym, żeby w ogóle go nie penalizować. Idąc tym samym tokiem rozumowania:

To prawda.
Nie idźmy więc dalej tym tokiem rozumowania, który zaproponowałeś, pisząc o bezdomnym, bo byłoby to dyskutowanie w w oparciu o sprowadzanie rzeczy do absurdu.
Tu chodzi tylko o ten konkretny czyn.

Cytuj:
Mała wykrywalność jest raczej słabym argumentem, a czyn za który jest sądzona Sobecka po prostu powinien być zabroniony, bo to jest kpina z wymiaru sprawiedliwości. Kara ma dotykać tego, komu została wymierzona. Jeżeli ciężar kary zostaje przerzucony na kogoś innego, to staje się ona zupełnie bezcelowa.

Tyle, że jeszcze większą kpina jest, gdy wszyscy coś robią po kryjomu, a inni udają, że o tym nie wiedzą.
Po II.
W ogóle nie mówiłbym tu o "małej wykrywalności", bo tu raczej nic się nie da wykryć. Jak miano by wykryć że 3000 zł od Sobeckiej, pochodziły od niej, gdyby o tym sama nie powiedziała, a chciała zataić?

Cytuj:
Dyskutować można by raczej nad zniesieniem karalności organizowania zbiórek pieniędzy bez zezwolenia (za to Rydzyk dostał grzywnę), ale jakoś tego nikt nie postuluje.

Bo tu nie ma o czym dyskutować.
Jakieś zezwolenia i kary w tym przypadku są kolejnym curiosum państwa opartego na niewolniczej mentalności.

So lis 24, 2012 9:09 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Witold napisał(a):
hen napisał(a):
A dzisiaj w Polsce wytacza się proces uczciwej pani za to, że wpłaciła kaucje bądź co bądź za uczciwego człowieka.

Nie żadną kaucję, tylko grzywnę. Reszty nie komentuję, bo nie ma żadnego sensu.

Wałkujecie sprawę, jak by w tym obszernym wątku nie było ważniejszych tematów.
Radio Maryja ,TVTrwam i Nasz Dziennik mają swoje portale i znajdziesz tam wiele ciekawych tematów do dyskusji.
Sprawa dobrego uczynku poseł Sobeckiej zostanie rozpatrzona przed sądem
pod koniec stycznia przyszłego roku i wówczas będzie można do sprawy wrócić.
P.S. Pomimo brzydkiej pogody, za półtorej godziny pojadę do Gdańska na protest:"Obudź się Polsko, skrusz kajdany". Na temat tego protestu, też znajdziesz informacje w internecie.

So lis 24, 2012 9:48 am
Dyskutant
Dyskutant

Odpowiedz z cytatem
thorwald napisał(a):
Nie idźmy więc dalej tym tokiem rozumowania, który zaproponowałeś, pisząc o bezdomnym, bo byłoby to dyskutowanie w w oparciu o sprowadzanie rzeczy do absurdu.

Coś, co zbyt łatwo sprowadzić do absurdu jest jak dla mnie z góry podejrzane - czy przypadkiem tak naprawdę nie są absurdalne od samego początku.

Cytuj:
Tu chodzi tylko o ten konkretny czyn.

Nie, nie chodzi. Chodzi o przepis i o zasadę.

Cytuj:
W ogóle nie mówiłbym tu o "małej wykrywalności", bo tu raczej nic się nie da wykryć. Jak miano by wykryć że 3000 zł od Sobeckiej, pochodziły od niej, gdyby o tym sama nie powiedziała, a chciała zataić?

Ciekawe zresztą, dlaczego ona się tak ogłaszała z tym, że popełniła wykroczenie?

Cytuj:
Bo tu nie ma o czym dyskutować.
Jakieś zezwolenia i kary w tym przypadku są kolejnym curiosum państwa opartego na niewolniczej mentalności.

Gdyby nie było potrzeby zezwolenia, to nie byłoby i kar. Dopóki jednak jest wymagane zezwolenie, to prawo obowiązuje wszystkich.

Tak jak pisałem, chodzi o ogólną zasadę, że karę komuś wymierzoną ma ponosić on sam, a nie ktoś inny w zastępstwie. W przeciwnym razie jest bezcelowa. I tą zasadę wy nazywacie "wynaturzeniem systemu" i "zbrodniczym prawem".

So lis 24, 2012 10:45 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Witold,

Masz trochę racji w tym, co piszesz, nie przeczę.
Jest prawo, nie można go łamać.
Ale spójrz na to przez pryzmat tej konkretnej sytuacji, która obnaża absurd wynikający z tego przepisu.
Mamy bowiem przepis, który sam prowokuje łamanie prawa.
To trochę tak, jak uznawanie za fałszowanie podpisu, gdy mąż podpisze za żonę odbiór listu poleconego...
Po co takie idiotyzmy?
Trzeba umieć oceniać wagę poszczególnych zachowań (od tego był chyba w tej sprawie prokurator), nie kierować się bezmyślnie bezduszną literą prawa.

So lis 24, 2012 10:58 am
Odpowiedz z cytatem
Cała sprawa wynikła z tego, że jakaś kanapowa chora partia zapragnęła zaistnieć poprzez negatywne odniesienia do Ojca Rydzyka i jego dzieł i zgłosiła na policję, że Ojciec nawołuje ludzi do składek na rzecz fundacji.
Policja nie mogła odmówić przyjęcia formalnego zgłoszenia, potem sędzia nie mogła odmówić skazania, bo fakty były konkretne, ojciec prosił by ludzie na fundację się składali.

No i dlatego sławna przez to sędzina toruńska skazała ojca na tę grzywnę która wielokrotnie przekracza jego miesięczne dochody. Aby ojciec nie szedł do więzienia, bo nie miał z czego zapłacić, posłanka życzliwa ojcu i jego dziełom zapłaciła tę horrendalną grzywnę.

I wtedy ta chora partia kanapowa zgłosiła, że posłanka popełniła przestępstwo.

Obraz tego procesu jest bardzo żałosny, zwłaszcza na tle wyciekających miliardów z budżetu i rozlicznych afer, związanych z funkcjonowaniem Państwa, takich jak AMBER GOLD, Katastrofa Smoleńska, czy afera ŻELAZO.

So lis 24, 2012 12:37 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
maly_kwiatek napisał(a):
Obraz tego procesu jest bardzo żałosny, zwłaszcza na tle wyciekających miliardów z budżetu i rozlicznych afer, związanych z funkcjonowaniem Państwa, takich jak AMBER GOLD, Katastrofa Smoleńska, czy afera ŻELAZO.

Zgadzam się, ze istotą sprawy jest brak proporcji.
Wymiar sprawiedliwości jest bezwzględny wobec osób o winie albo znikomej albo wręcz urojonej, a bezczynne lub bezsilne wobec prawdziwych przestępców.

So lis 24, 2012 12:46 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Transmisja mszy świętej w intencji Ojczyzny, w której dzisiaj uczestniczyłam jest już w internecie.
Po mszy św. przeszedł marsz w którym w/g policji było 6tysięcy osób, a według organizatorów 50tys, a więc biorąc średnią w proteście wzięło udział 28tysięcy osób. W/g mojej oceny było co najmniej 28tysięcy osób.
Tutaj transmisja mszy świętej:

http://www.radiomaryja.pl/multimedia/ms ... w-gdansku/

So lis 24, 2012 7:44 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
I rzeczywiście były transparenty typu:

"Tusk do Berlina, tam czeka rodzina"
"Nie czerwona, nie tęczowa, tylko Polska narodowa"?

So lis 24, 2012 7:53 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
thorwald napisał(a):
I rzeczywiście były transparenty typu:

"Tusk do Berlina, tam czeka rodzina"
"Nie czerwona, nie tęczowa, tylko Polska narodowa"?

Na banerach tych haseł nie widziałam, ale okrzyki takie słyszałam i aktywnie w nich uczestniczyłam, zresztą nie tylko takie, np.:"Tylko idiota, głosuje na Palikota", ten Ci się na pewno zdecydowanie nie podoba, jeszcze bardziej niż dwa pozostałe, no cóż nie była to manifestacja z Twojej bajki.
Poza okrzykami były śpiewy pieśni religijnych i patriotycznych.
Aby uprzedzić Twój zarzut co do miłości bliźniego, powiem,że dla dobra bliźniego, trzeba go nie tylko głaskać, ale czasami ostrymi upomieniami przywoływać do porządku.

So lis 24, 2012 9:17 pm
Dyskutant
Dyskutant

wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Rozumiem, że to tylko "zbłąkanego bliźniego" trzeba zbesztać.
Natomiast "bliźniego" z, powiedzmy delikatnie, "pewnej partii" należy całować tam, "gdzie plecy swą szlachetną nazwę tracą".
Panowie typu K., M. i inni pięknie kiedys krzyczeli: "Żydzi na Madagaskar".

So lis 24, 2012 9:21 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Brygida napisał(a):
Na banerach tych haseł nie widziałam, ale okrzyki takie słyszałam i aktywnie w nich uczestniczyłam

A nie uważasz, że robienie premierowi zarzutu z rzekomo niemieckiej przeszłości na manifestacji, w której uczestniczą "heilujący" neofaszyści, jest trochę groteskowe?

Cytuj:
zresztą nie tylko takie, np.:"Tylko idiota, głosuje na Palikota", ten Ci się na pewno zdecydowanie nie podoba, jeszcze bardziej niż dwa pozostałe, no cóż nie była to manifestacja z Twojej bajki.
Poza okrzykami były śpiewy pieśni religijnych i patriotycznych.
Aby uprzedzić Twój zarzut co do miłości bliźniego, powiem,że dla dobra bliźniego, trzeba go nie tylko głaskać, ale czasami ostrymi upomieniami przywoływać do porządku.

Ja wiem, że dla Was miłość bliźniego objawia się pogardą i ubliżaniem (thorwald = idiota) i że to jest element tej rzekomej terapii, o której piszesz, Brygido.

So lis 24, 2012 9:34 pm
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9412 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 481, 482, 483, 484, 485, 486, 487 ... 628  Następna strona