Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Śr paź 28, 2020 5:27 am

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9412 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 487, 488, 489, 490, 491, 492, 493 ... 628  Następna strona
 Radio Maryja TV Trwam ND 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Radio Maryja TV Trwam ND
Jozek napisał(a):
pilaster napisał(a):
Wychodzi "niemal potrojenie"? :no:

Wychodzi niemal podwojenie.

Ale co szkodziło napisać o potrojeniu? Wszak lemingi sa głupie i ta polskojęzyczna masa łyknie wszystko, co wymyślą pisowscy oficerowie prowadzący :no:

Tymczasem dług publiczny za PO ani się nie potroił, ani się nie podwoił

Dług publiczny Polski w roku 2011 - 815 300 mln PLN
W roku 2007 - 527 442 mln PLN

Zatem stosunek wynosi 1,55 Ale to według wartości nominalnej. Po uwzględnieniu inflacji, dług przyrósł za PO 1,34 raza nie jest to żadną miarą "prawie potrojenie", ani nawet "prawie podwojenie"

Przy czym oczywiście żadna poważna instytucja nie liczy długu państwowego w wartościach bezwzględnych, tylko jako stosunek do PKB

W roku 2007 wynosił on w Polsce 43,1% PKB, w roku 2011 - 53,4% PKB Ten wzrost długu jest znacznie poniżej europejskiej średniej.

Cytuj:
Cytuj:
Cytuj:
planuje się sprzedaż PKLinowe ,które są dochodową spółką.

Dlatego sprzedaje się je teraz, kiedy można za nie więcej dostać. Bankruta trzeba by opylać za pół darmo :no:

Czy Pilaster dysponuje jakąś nie znaną mi wcześniej informacją ,dot. rządowych planów zrównania gór?A może Pilaster nie wierzy w umiejętności marketingowe właściciela powyższej spółki? Czy szykuje się jakaś konkurencja ,która doprowadziła by do przewidzianej plajty PLK?

Wszystko co jest państwowe, jest zarządzane nieefektywnie. Skoro państwowe PKL przynoszą zysk, to znaczy że prywatne przyniosłyby w tych samych warunkach o wiele wyższy zysk, który właściciel mógłby skapitalizować i poprzez inwestycje zapobiec deficytowi w przyszłości. Państwowy zarządca ma to gdzieś. :no: W końcu, nawet jezeli poniesie straty, pokryją to podatnicy :no:

Cytuj:
Cytuj:
Cytuj:
Lista niegospodarności PO-PSL jest bardzo długa.

Tak długa, że szkoda przytoczyć choć jeden przykład. :(

Wiem gdzie znaleźć odpowiedni wątek ,do takiej rozmowy,nie sprawia mi to jednak przyjemności.

Czyli nie ma żadnego takiego przykładu na "długiej liście" :no:

Cytuj:
Cytuj:
Albowiem? Czy ma Jozek cokolwiek na poparcie tego proroctwa

Czy Pilaster uważa ,że zaciąganie kredytów przez nasz kraj ,będzie odbywać się w nieskończoność ?

Dlaczego ma się odbywać w nieskończoność? Wystarczy dopóty, dopóki nie zrealizuje się najważniejszych inwestycji infrastrukturalnych.

Dlaczego Polska musi podążyć śladem Grecji, Jozek oczywiście nie uzasadnia...

Cytuj:
,czy może Pilaster wie jaka jest różnica w cenie między koncesją wydawaną na poszukiwanie gazu łupkowego w Polsce ,a Bułgarii? O ile dobrze pamiętam wydaliśmy około 100 koncesji.Jaką kwotą powinien zostać zasilony budżet ?

Im mniej kosztuje koncesja, tym niższe są ceny gazu dla odbiorcy, to przecież oczywiste... :no: A im mniej pieniedzy w budżecie, tym więcej u obywateli.

No i proszę o wielkiej geotermii ojca dyrektora, o której kilka lat temu jego koncern medialny, a za nim i jego akwizytorzy w rodzaju brygidy tak się zachłystywali, o elektrowniach geotermalnych w każdej gminie - cisza... :D

Cytuj:
Podobno w Islandii 20% prądu pochodzi z term.

He, he, Witold mnie ubiegł... :D

Ale i tak żaden z wyznawców ojca dyrektora nie potrafi nawet wymienić trzech krajów z największymi zainstalowanymi mocami geotermicznymi (Islandia jest dopiero 6)

Jest inaczej Blog człowieka leniwego

Cz lis 29, 2012 1:03 pm
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Jednym z pierwszych pytań zadanych Giertychowi przez Lisa w programie "Tomasz Lis na żywo", było:czy popiera pan przyznanie o.Tadeuszowi Rydzykowi Orderu Orła Białego.
Oczywiści RG odpowiedział NIE!, nawet zdecydowanie NIE.
Zainteresowałam się sprawą ponieważ, ani na antenie RM, ani w telewizji Trwam nie słyszałam o tym.
Gdyby Lis zapytał mnie, odpowiedziałabym TAK.
Zaczęłam szukać co jest na ten temat w internecie. Okazuje się, że były propozycje przyznania o. Rydzykowi tego wysokiego odznaczenia.
Nim zaczną padać słowa nienawiści, powiadam wam, że w jednej z wypowiedzi kilka /chyba 8/ lat temu o. Rydzyk powiedział, że nie przyjąłby tego odznaczenia.
Propozycje takie padały zwykle przed kolejną rocznicą powstania RM:
http://bronbar49.blog.onet.pl/Order-Orl ... 40527205,n

Cz lis 29, 2012 2:20 pm
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Przeczytałem pierwsze dwa zdania z linka przez Ciebie wklejonego i w głowie rozległa mi się syrena alarmowa: "ACHTUNG! ACHTUNG! PROPAGANDA! PROPAGANDA!".

Sądząc z początkowego fragmentu, reszta brzmiała mniej, więcej tak:

,,Jestem skromny" powiedział piękny, inteligentny, wspaniałomyślny i szarmancki Doktor Ojciec Tadeusz Rydzyk, po czym wręczył dziecku lizaka.

To, że w przestrzeni publicznej pojawiają się czasem głupie pomysły, jest rzeczą normalną. Wtedy, zadaniem racjonalnie myślących obywateli jes popukanie się w czoło i wysłanie oszołomów na wysokie drzewo.

Cz lis 29, 2012 2:32 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
O.Rydzyk nie wypowiada się w ogóle, a więc przed skomentowaniem zapoznaj się z treścią artykułu, to po pierwsze.
Po drugie widzę, że pozbyłeś się mowy nienawiści, a to już dobry znak.

Cz lis 29, 2012 2:36 pm
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Mam to szczęście, że jestem pozytywnie nastawionym do życia hedonistą :-)

Cz lis 29, 2012 3:01 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Kwiatt napisał(a):
Mam to szczęście, że jestem pozytywnie nastawionym do życia hedonistą :-)

Uczynię off top i zapytam: czy hedoniści donoszą?

Cz lis 29, 2012 3:08 pm
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Que?

Cz lis 29, 2012 3:13 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Kwiatt napisał(a):
Que?

Pytanie było po polsku, oczekuję odpowiedzi w tym języku.

Cz lis 29, 2012 3:28 pm
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Co niby donoszą? Pizzę, ciążę, gazety?

Cz lis 29, 2012 3:50 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Kwiatt napisał(a):
Co niby donoszą? Pizzę, ciążę, gazety?

Nie tylko idzie o pizzę, ciążę i gazety:

posting.php?mode=quote&f=4&p=813452
Ale wybaczam Ci, gdyż jesteś moim bliźnim.
Zaraz po Teleexpresie ciekawy program w telewizji Trwam, a więc szkoda czasu na puste pogawędki.

Cz lis 29, 2012 6:01 pm
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Żałosne...

Cz lis 29, 2012 6:15 pm
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
nie ma ochoty na puste pogawędki po głębokim teleoxpressie to właśnie poziom Brygidy teleexpress, klub ludzie pozytywnie zakeconych bo zrobili z kasztanów zegarek, ktoś wybił szybe i miał literówke w ogłoszeniu...

Cz lis 29, 2012 10:05 pm
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Brygida napisał(a):
Jednym z pierwszych pytań zadanych Giertychowi przez Lisa w programie "Tomasz Lis na żywo", było:czy popiera pan przyznanie o.Tadeuszowi Rydzykowi Orderu Orła Białego.
Oczywiści RG odpowiedział NIE!, nawet zdecydowanie NIE.

Odejście z polityki pozytywnie wpływa na pracę mózgu. Oczywiście pod warunkiem, że ktoś potrafi pracować, a nie tylko odbierać pieniądze w kasie.

Giertych był od ok 35 min:
http://www.tvp.pl/vod/audycje/publicyst ... 12/9011586

Cz lis 29, 2012 10:34 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
pilaster napisał(a):
Jozek napisał(a):

Ale co szkodziło napisać o potrojeniu?

Przyznałem się wyraźnie do pomyłki wynikającej z własnej niefrasobliwości i nie powoływałem się na jakiekolwiek wypowiedzi PIsowskich działaczy.Do jedynej informacji jaką podałem o "podwojeniu długu" Pilaster nie raczył się ustosunkować, ufając rządowym analitykom.Niestety dla Pilastra o "kreatywnej księgowości" donoszą także portale nie zawiązane z PiSem.Pilaster sam może wygooglować :"ukryty dług publiczny".W tym świetle poniższe stwierdzenie Pilastra wygląda dość komicznie. :P

Cytuj:
Wszak lemingi sa głupie i ta polskojęzyczna masa łyknie wszystko, co wymyślą ... :no:

Cytuj:
Wszystko co jest państwowe, jest zarządzane nieefektywnie. Skoro państwowe PKL przynoszą zysk, to znaczy że prywatne przyniosłyby w tych samych warunkach o wiele wyższy zysk, który właściciel mógłby skapitalizować i poprzez inwestycje zapobiec deficytowi w przyszłości. Państwowy zarządca ma to gdzieś. :no: W końcu, nawet jezeli poniesie straty, pokryją to podatnicy :no:

A tam.Nie powinien być Pilaster tak krytyczny dla naszej władzy.W końcu w tychże jakże licznych spółkach SP ,zasiadają "oficerowie prowadzący" z nurtu który reprezentuje Pilaster.Skoro wszystko jest źle zarządzane ,PO co Pilaster kruszy kopie ? :P

Początkowo Pilaster wieszczył bliski upadek PLK ,a teraz na potrzeby postawienia na swoim , zmienia strategię na "inni wyciągną więcej".Niech Pilaster będzie konsekwentny i nie prowadzi pokrętnej merytoryki.
W kwestii "inni wyciągną więcej" (kosztem turystów) ,być może Pilaster ma rację ,ale ja nadal nie znajduje logicznego uzasadnienia, chęci sprzedaży spółki przynoszącej wpływy Skarbowi Państwa.Czy może Pilaster dokonać jeszcze jednej analizy i przedstawić procentowe wyliczenie wpływów ,jakie dostarczają spółki SP do budżetu? Czy zdaniem Pilastra jest to znaczący czynnik ,dla tegoż budżetu ?

Cytuj:
Cytuj:
Wiem gdzie znaleźć odpowiedni wątek ,do takiej rozmowy,nie sprawia mi to jednak przyjemności.

Czyli nie ma żadnego takiego przykładu na "długiej liście" :no:

Uzasadniłem swoją odmowę i nie widzę potrzeby ,dla której musiał bym czynić to ponownie. :)

Cytuj:
Cytuj:
Cytuj:
Albowiem? Czy ma Jozek cokolwiek na poparcie tego proroctwa

Czy Pilaster uważa ,że zaciąganie kredytów przez nasz kraj ,będzie odbywać się w nieskończoność ?

Dlaczego ma się odbywać w nieskończoność? Wystarczy dopóty, dopóki nie zrealizuje się najważniejszych inwestycji infrastrukturalnych.

A potem ,jak w wypadku stadionu ,nie zaciągnie się kolejnych zobowiązań na niekończące się poprawki.Przykład idzie z góry ,gdy drogi "wizytowane" są z lotu ptaka :roll:

Zastanawiam się czy to jest naiwność Pilastra ,czy już głupota.

Cytuj:

Cytując klasyka...
Cytuj:
Wszystko co jest państwowe, jest zarządzane nieefektywnie
i nie ma co liczyć na poprawę.

Cytuj:
Cytuj:
,czy może Pilaster wie jaka jest różnica w cenie między koncesją wydawaną na poszukiwanie gazu łupkowego w Polsce ,a Bułgarii? O ile dobrze pamiętam wydaliśmy około 100 koncesji.Jaką kwotą powinien zostać zasilony budżet ?

Im mniej kosztuje koncesja, tym niższe są ceny gazu dla odbiorcy, to przecież oczywiste... :no:

A to stwierdzenie przebiło wszystkie dotychczasowe.
Cenę gazu ustala przede wszystkim rynek ,a nie wysokość koncesji.Opłata za koncesję na poszukiwania jest jednorazowa i nie ma wpływu na cenę gazu ,który jest wydobywany przez dziesięciolecia.
Bez koncesji na poszukiwania nie ma gigantów i nie ma zysków. Wydatek na koncesję ,jest dla gigantów branży paliwowej ,jak kropla w oceanie wydatków , na które są przygotowane finansowo.

Cytuj:
A im mniej pieniędzy w budżecie, tym więcej u obywateli.

Chyba chodzi Pilastrowi o te kraje, na których terenie koncerny paliwowe są zarejestrowane i ich obywateli.Im mniej pieniędzy w budżecie ,tym więcej w kieszeni Shella itp ,a nie naszym.Pilaster nie jest poważny.Wszystkie dotychczasowe argumenty Pilastra ,działają na szkodę SP i interesu publicznego. POnadto Pilaster jest nie konsekwentny.
Nowy zarządca PLK faktycznie zwiększy zysk, ale kosztem ....... obywateli ,nad których losem pochyla się z troska Pilaster.Taka pokrętna argumentacja wielbicieli PO ,jest jednym z powodów dla których nie biorę udziału w sporach politycznych.Nic dobrego z tego nie wychodzi.

Cytuj:
No i proszę o wielkiej geotermii ojca dyrektora, o której kilka lat temu jego koncern medialny, a za nim i jego akwizytorzy w rodzaju brygidy tak się zachłystywali,

Geotermia jest.Aby wodę z term zagospodarować w odpowiedni sposób ,potrzebne są dodatkowe inwestycje ,na które pieniędzy nie ma.

Cytuj:
o elektrowniach geotermalnych w każdej gminie - cisza... :D

Kolejna bujda Pilastra .Redemptoryści nigdy nie uzyskali by wkładu własnego na budowę sieci elektrowni.

Ps. Pozwoli Pilaster ,że nie będę kontynuował naszej dyskusji.Nie czuje się w niej najlepiej i tracę czas na odnajdywanie prawdy ,w mętnym nurcie Pilastrowych argumentów.

Cz lis 29, 2012 10:50 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Jozek napisał(a):
pilaster napisał(a):
Jozek napisał(a):

Ale co szkodziło napisać o potrojeniu?

Przyznałem się wyraźnie do pomyłki wynikającej z własnej niefrasobliwości

Każdy, kto ma jakiekolwiek pojęcie o tym, co to jest "budżet", "dług", "PKB", etc, cofnąłby się przed rzuceniem takiej bredni czysto instynktownie. Każdy, ale nie pisowski propagandysta, działający jak oni wszyscy według nauk Gobbelsa, im większe kłamstwo, tym lemingi szybciej uwierzą :no:

Cytuj:
Do jedynej informacji jaką podałem o "podwojeniu długu" Pilaster nie raczył się ustosunkować,

Bo to taka sama brednia jak "potrojenie", nieco tylko mniejsza. Nie uwierzyły polskojęzyczne larwy w "potrojenie"? To może uwierzą w "podwojenie"?

Cytuj:
Cytuj:

A tam.Nie powinien być Pilaster tak krytyczny dla naszej władzy.W końcu w tychże jakże licznych spółkach SP ,zasiadają "oficerowie prowadzący" z nurtu który reprezentuje Pilaster.Skoro wszystko jest źle zarządzane ,PO co Pilaster kruszy kopie ? :P

Wszystko co jest państwowe. Dlatego też wszystko powinno być sprywatyzowane. Każda prywatyzacja, przeprowadzona w dowolnej formie to wzmocnienie Polski i osłabienie PiS. :no:

Cytuj:
Początkowo Pilaster wieszczył bliski upadek PLK

Państwowe molochy nigdy nie upadają. :no: Co najwyżej, kiedy skończy się koniunktura i zaczynają przynosić gigantyczne straty, każą je sobie refundować kosztem podatnika.

Cytuj:
W kwestii "inni wyciągną więcej" (kosztem turystów) ,być może Pilaster ma rację ,ale ja nadal nie znajduje logicznego uzasadnienia, chęci sprzedaży spółki przynoszącej wpływy Skarbowi Państwa.

Dlatego, ze za 2-3 lata koniunktura może się zmienić a owe wpływy łatwo mogą się zamienić w straty. Wtedy nie tylko nikt tego badziewia nie będzie chciał kupić, ale i oczywiście wszyscy podatnicy będą musieli do tego czegoś dopłacać. :evil:

Cytuj:
Czy może Pilaster dokonać jeszcze jednej analizy i przedstawić procentowe wyliczenie wpływów ,jakie dostarczają spółki SP do budżetu? Czy zdaniem Pilastra jest to znaczący czynnik ,dla tegoż budżetu ?

Państwem, w którym państwowe spółki przynoszą największe wpływy do budżetu, jest Rosja. Nie jest przypadkiem, że ustrój, praworządność, wolność gospodarcza, etc w Rosji wygląda tak jak wygląda. :no: To właśnie jest rezultat tego, ze rząd utrzymuje się ze swoich spółek,a obywatele w gruncie rzeczy są mu do niczego nie potrzebni :no: Tak samo było w Polsce w okresie PRL, gdzie nie istniał nawet podatek dochodowy. :no:

Cytuj:
Cytuj:

Cytując klasyka...
Cytuj:
Wszystko co jest państwowe, jest zarządzane nieefektywnie
i nie ma co liczyć na poprawę.

Czyli żadnego sensownego argumentu - nie ma. Tylko pisowska propaganda typu gobbelsowskiego. A nóż ktoś się złapie. :no:

Cytuj:
Cytuj:
Cytuj:

Im mniej kosztuje koncesja, tym niższe są ceny gazu dla odbiorcy, to przecież oczywiste... :no:

A to stwierdzenie przebiło wszystkie dotychczasowe.
Cenę gazu ustala przede wszystkim rynek ,a nie wysokość koncesji.

Opata koncesyjna jest częścią kosztu, który ponosi producent Im niższe koszty producenta, tym niższa cena towaru.

Cytuj:
Cytuj:
A im mniej pieniędzy w budżecie, tym więcej u obywateli.

Chyba chodzi Pilastrowi o te kraje, na których terenie koncerny paliwowe są zarejestrowane i ich obywateli.Im mniej pieniędzy w budżecie ,tym więcej w kieszeni Shella itp ,a nie naszym.

Naszym? :roll: Nie naszym, tylko budżetowym. Lepiej jednak, aby te pieniądze miał już shell, a nie budżet, bo shell je z pewnością sensowniej niż budżet wyda. :no: Poza tym, jeżeli większość budżetu będzie się składać z wpłat od Shella, to rząd automatycznie będzie przedkładał interesy shella, nad interesy jakichkolwiek innych podatników :dokitu:

Budżet państwa powinien być jak najmniejszy. Im większy budżet, tym większa władza dla władzy, a to oznacza zawsze szkody dla obywateli. :no:

Cytuj:
Nowy zarządca PLK faktycznie zwiększy zysk, ale kosztem ....... obywateli

ROTFL!!!

Kosztem obywateli... :D

niby w jaki sposób?

Cytuj:
Cytuj:
No i proszę o wielkiej geotermii ojca dyrektora, o której kilka lat temu jego koncern medialny, a za nim i jego akwizytorzy w rodzaju brygidy tak się zachłystywali,

Geotermia jest.

Niby gdzie? W Indonezji?

Cytuj:
Aby wodę z term zagospodarować w odpowiedni sposób ,potrzebne są dodatkowe inwestycje ,na które pieniędzy nie ma.

A dlaczego to nie ma? Ojciec dyrektor znalazł sobie inna zabawkę?

Cytuj:
Cytuj:
o elektrowniach geotermalnych w każdej gminie - cisza... :D

Kolejna bujda Pilastra .Redemptoryści nigdy nie uzyskali by wkładu własnego na budowę sieci elektrowni.

Jest to kłamstwo. Media polskojęzyczne koncernu Lux veritatis wielokrotnie zapowiadały zbudowanie elektrowni, przynajmniej jednej. :no:

Zatem gdzie są te elektrownie geotermalne (chociaż jedna), które ojciec dyrektor i jego tutejsi akwizytorzy tak natrętnie zapowiadali?

Cytuj:
Ps. Pozwoli Pilaster ,że nie będę kontynuował naszej dyskusji.

A co, dostał Jozek polecenie, żeby się wycofać? :)

Jest inaczej Blog człowieka leniwego

Pt lis 30, 2012 10:20 am
Zobacz profil WWW
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9412 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 487, 488, 489, 490, 491, 492, 493 ... 628  Następna strona