Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest N paź 20, 2019 7:27 pm

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 86 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona
 Nowenna pompejańska 
Autor Wiadomość
Dyskutant
Dyskutant

wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Nowenna pompejańska
Wielu traktuje modlitwe jak antidotum na kazy problem.Chcę żeby sie spełniło więc odmawiam litanię pompejańską,to tak nie działa

Cz wrz 11, 2014 4:26 pm
Milczek
Milczek

wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Piękne i mądre slowa w moim wątku wypłynęły. Kilka odpowiedzi, a tak dużo daje do myslenia. Jak moglam zwątpić i dopuścić się złych myśli. Obraziłam się jak male dziecko, ktoremu mama nie chce kupic lizaka. A wystarczy tylko zaufać Matce i Jezusowi. Czasami czlowiek nie ogarnia wszystkiego swoim malych, głupim rozumkiem i potrzebuje drogowskazów. Dziękuję za wskazanie drogi! Pozdrawiam!

Cz wrz 11, 2014 10:50 pm
Dyskutant
Dyskutant

wyznanie: katolik w pełnej łączności z papieżem
Odpowiedz z cytatem
maryla20 napisał(a):
Wielu traktuje modlitwe jak antidotum na kazy problem.Chcę żeby sie spełniło więc odmawiam litanię pompejańską,to tak nie działa

a własnie, ze tak powinno sie traktowac modlitwę, jako antidotum na problem, bo Bóg tylko czeka na nią. Jezeli najpierw szukasz rozwiazania problemu w modlitwie to wiara jest głęboka i mysle, ze Bóg jest zadowolony, ze jego stawiasz na 1 miejscu. Oczywiscie nie spelni zawsze wszystkiego od razu, ale modlac sie dajesz mu przyzwolenie do dzialania i pomocy ci, nie teraz to za jakis czas i moze w inny sposob pomoze, nie koniecznie w taki o jaki modlislas sie, ale lepszy.

Cz wrz 11, 2014 11:35 pm
Milczek
Milczek

Odpowiedz z cytatem
ania_mama napisał(a):
Niestety nie otrzymałam łaski o ktorą prosiłam odmawiając przez 54 dni Nowennę. Bardzo jestem zawiedziona i zrezygnowana, straciłam wiarę i sens modlenia się i proszenia o coś, bo jeśli Matka Jezusa obiecala: ktokolwiek pragnie otrzymać łaski... a potem pomimo gorliwego modlenia nie dostaje się nic, to co myśleć? Zresztą, jak M. B mogła dać taką obietnicę ludziom skoro wszystko zależy od Boga???... Czy może mi ktoś pomóc w moich rozmyślaniach?

Spojrz na to co teraz przeżywasz z perspektywy wesela w Kanie Galilejskiej.
Matka Boża przedstawila Jezusowi problem, a co Jezus odpowiedzial?
Cytuj:
«Czyż to moja lub Twoja sprawa, Niewiasto? Czyż jeszcze nie nadeszła godzina moja?»

Co robi Maryja ? Pokornie przyjmuje słowa Syna , ale nie traci nadziei ... Zna swojego Syna, wie ze jej nie odmowi ...
Cytuj:
Wtedy Matka Jego powiedziała do sług: «Zróbcie wszystko, cokolwiek wam powie».

Czy nie tak wydarzyło się z Tobą ?
Cytuj:
Zrobcie wszystko cokolwiek Wam powie
Czyż każdy z tu obecnych nie zrobił tego co Pan im kazał ? Słudzy Jezusa przyszli, aby napełnić stągwie wodą ...
Jezus wlał Łaska w Twoją pustkę, Twój gniew zamienił w skruche, a Ty znowu zaczęłaś kolejną Nowennę i ufam, że ta Nowenna jest już nie taka jak pierwsza , bo tak mówi Pismo Święte
Cytuj:
«Każdy człowiek stawia najpierw dobre wino, a gdy się napiją, wówczas gorsze. Ty zachowałeś dobre wino aż do tej pory».

Twoja modlitwa taka właśnie teraz będzie , czego Ci z całego serca życzę :-*

Wt wrz 16, 2014 10:42 am
Zobacz profil WWW
Milczek
Milczek

Odpowiedz z cytatem
Z własnego doświadczenia wnioskuję, a wynosi ono niemal 6 Nowenn, że Matka Przenajświętsza traktuje te intencje jako "cukierki" (to moja prywatna teoria). Mianowicie - człowiekowi zależy na jakiejś intencji, więc za nią podąża, wchodząc w piękne 54 codziennego Różańca św. Nawet jednak nie zauważa, że w porównaniu do przemiany serca, jaka zachodzi, ta intencja staje się częstokroć coraz to odleglejsza. :) Jednym słowem więc, Nowenna Pompejańska to piękna droga do Pana przez Niepokalaną i polecam każdemu. Mateczka Najświętsza nie zostawi swoich dzieci, chociaż czasem nie da im tego, o co proszą, bo źle proszą lub źle się modlą. Niemniej, modlitwa to wspaniała! :)

Wt wrz 23, 2014 8:35 pm
Zobacz profil WWW
Zagadywacz
Zagadywacz

Odpowiedz z cytatem
Każdego dnia odmawia się trzy części różańca i przed rozpoczęciem każdej wymienia się jedną intencję i teraz moje pytania czy należy odmówić części różańca jedna po drugiej czy mogą być rozłożone etapami ? Jedna intencja przy każdej z części jednego dnia a kolejnego intencja może być już inna czy ta sama przez cały czas trwania nowenny ?

Śr lis 12, 2014 10:27 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
mwb napisał(a):
Każdego dnia odmawia się trzy części różańca i przed rozpoczęciem każdej wymienia się jedną intencję i teraz moje pytania czy należy odmówić części różańca jedna po drugiej czy mogą być rozłożone etapami ? Jedna intencja przy każdej z części jednego dnia a kolejnego intencja może być już inna czy ta sama przez cały czas trwania nowenny ?

Każdego dnia odmawiasz pełny różaniec w jednej intencji, którą wymienia się raz, na samym początku modlitwy tego dnia, i ta jedna intencja jest dla całej nowenny. Tak samo jak tylko raz w ciągu dnia odmawia się "Wierzę w Boga", "Ojcze nasz", 3x "Zdrowaś Mario" i "Chwała Bogu" na początku. Natomiast trzy części różańca można odmawiać w dowolnym terminie w ciągu dnia, czyli np. jedną rano, jedną w południe i jedną wieczorem.

Śr lis 12, 2014 10:34 pm
Milczek
Milczek

Odpowiedz z cytatem
ania_mama napisał(a):
Piękne i mądre slowa w moim wątku wypłynęły. Kilka odpowiedzi, a tak dużo daje do myslenia. Jak moglam zwątpić i dopuścić się złych myśli. Obraziłam się jak male dziecko, ktoremu mama nie chce kupic lizaka. A wystarczy tylko zaufać Matce i Jezusowi. Czasami czlowiek nie ogarnia wszystkiego swoim malych, głupim rozumkiem i potrzebuje drogowskazów. Dziękuję za wskazanie drogi! Pozdrawiam!

Ania_mama, a tak naprawdę Renia odeszła do Pana 13 listopada 2014 roku w Godzinie Miłosierdzia o 15:45. ....
Przyszła do Was w ostatnich dniach swojego ziemskiego życia.
W najtrudniejszym jego momencie, kiedy po skończonej Nowennie dowiedziała się o kolejnych przerzutach ....
Tak bardzo się bała, że utraci wiarę i jej wpis był krzykiem rozpaczy, błaganiem o pomoc, aby jej nie utracić, a ponieważ już wiedziała, że ma bardzo mało czasu, tak irytowało ją zwlekanie z zamieszczeniem jej postów :-(

Proszę przy tej okazji, żeby administratorzy wzięli pod uwagę, że trafiają tu osoby, dla których trzy dni mają zupełnie inną wartość. ....

W imieniu swoim i naszych koleżanek z innego forum ( syrenki.net ) które wspierały Renię przez ostatnie 2 i pół roku w jej zmaganiach z chorobą nowotworową, chciałam Wam wszystkim podziekować za słowa wsparcia, które od Was otrzymała, dzięki którym wiary nie utraciła i rozpoczęła kolejną Nowennę , tym razem w intencji córek, które miała niebawem osierocić ...
Jeśli dobrze liczę, zdażyła ja skończyć przed odejściem do Pana.

Ponieważ to Wam zaufała najbardziej w ostatnich chwilach życia , ośmielam się i ja okazując Wam to samo zufanie prosić o modlitwę za zmarłą Renię i jej dwie pogrązone w bólu i żałobie córeczki, oraz ich ojca :-(
Z całego serca dziekuję za każdą modlitwę.
Niech Wam Bóg Błogosławi.

http://syrenki.net

So lis 15, 2014 2:21 pm
Zobacz profil WWW
Milczek
Milczek

Odpowiedz z cytatem
Maria-Magdalena napisał(a):

Może jeszcze nie nadszedł czas by Bóg mógł spełnić to o co prosiłaś poprzez Maryję.
Nie trać nadziei, prosze.

Czasami trudno rozeznać czy juz dostaliśmy to o co prosimy. Wszystko w naszym zyciu jest procesem i potrzebuje czasu.

Ja po raz trzeci odmawiam teraz Nowennę pompejańską...

Pozdrawiam Cię serdecznie,
M-M

Mario-Magdaleno bardzo Ci dziękuję za wsparcie dla Reni i za ciepłe slowa skierowane do mnie na PW .
Myślę, że Renia rozeznała, że wolą Bożą jest, aby już nie prosiła o zdrowie dla siebie, ale o Bożą Opiekę dla jej córek. Dlatego też ostatnią Nowenne w swoim ziemskim życiu poswięciła właśnie im.
Niestety nie wiem jak Ci odpisać na pocztę, więc tutaj podam imiona córeczek i męża Reni, może inne osoby też zechcą imiennie pomodlić się w ich intencji.
Natalka - 20 lat, Wiktoria - 9 lat , tata Bogdan.

Szczególne podziękowania kieruję do Krysi, bo to dzięki Tobie przypadkiem dowiedziałam się, że Renia do Was napisała.
Chciałam z Tobą nawiązać kontakt, ale też nie wiem jak to zrobić, więc będę wdzięczna za podanie adresu na moją pocztę.

Pozdrawiam bardzo serdecznie wszystkie obecne tu osoby i pokornie proszę raz jeszcze o modlitwę za zmarłą Renie i jej najbliższych.

Niech Was Bóg Błogosławi .

Pn lis 17, 2014 12:06 pm
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Olik, smutna to wiadomość :(

Jeśli chcesz do mnie napisać to zaloguj się, wciśnij na dole moje pw, napisz i wyślij.

Pn lis 17, 2014 4:22 pm
Milczek
Milczek

Odpowiedz z cytatem
Krysiu nie mam opcji pisania na PW :-(
Może nie mam takich uprawnień, ponieważ napisałam mniej niż 10 postów ?
Moderator wspominał Reni, że pierwsze 10 postów jest cenzurowana :-(

Pn lis 17, 2014 4:50 pm
Zobacz profil WWW
Milczek
Milczek

Odpowiedz z cytatem
Krysiu otrzymałam już możliwość pisania maili, ale na PW niestety jeszcze nie, a do Ciebie nie mogę wysłać maila :-(
Mam nadzieję, że niebawem znajdę się w grupie uprawnionej i problem się rozwiąże.
Pozdrawiam cieplutko.

Śr lis 19, 2014 8:26 pm
Zobacz profil WWW
Milczek
Milczek

Odpowiedz z cytatem
Jutro o godzinie 12:00 pożegnamy naszą koleżankę ....
W imieniu swoim i koleżanek Reni , pokornie proszę o modlitwę , aby Bóg Miłosierny przyjął ją do Królestwa Bożego.
Jezu ufam Tobie ....

So lis 22, 2014 12:18 am
Zobacz profil WWW
Dyskutant
Dyskutant

Odpowiedz z cytatem
olik napisał(a):
Ania_mama, a tak naprawdę Renia odeszła do Pana 13 listopada 2014 roku w Godzinie Miłosierdzia o 15:45. ....

Proszę dokładnie zwrócić uwagę na date śmierci p. Renaty 13 listopada..jest to rocznica wniesienia obrazu do Pompejów przez Bartolo Longo...czy to zbieg okolocznosci?..na pewno nie..

Pn gru 01, 2014 11:07 pm
Milczek
Milczek

Odpowiedz z cytatem
To niesamowite ..... Tego nie wiedziałam ale teraz czytam:

Cytuj:
13 listopada 1875 roku, znany już w tym czasie z działalności apostolskiej Bartolo Longo sprowadził do Pompejów, do podupadłej parafii, wizerunek Maryi Różańcowej, który nazwał: Narzędziem do realizacji jednego z największych zamierzeń Bożego Miłosierdzia.

To wobec tego jeszcze dopowiem, że sms z informacją o terminie pogrzebu Reniu otrzymałam dokładnie o godz.15:00 .... Godzina Miłosierdzia , na co od razu zwróciłam uwagę i w tej samej chwili odmówiłam w jej intencji Koronkę do Miłosierdzia Bożego.
13 dzień miesiaca, to dzień Maryjny, 22 listopad 2014r. - dzień pogrzebu , przypadł na sobotę - dzień Maryjny, godzina pogrzebu 12:00 - na Anioł Pański - modlitwa Maryjna .....

Aż się boję, że ktoś powie - nadinterpretacja faktów ......

Wt gru 02, 2014 12:59 am
Zobacz profil WWW
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 86 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona