Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt wrz 20, 2019 2:02 am

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 42 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona
 Dlaczego Jezus szczególnie umiłował nasz kraj? 
Autor Wiadomość
Odpowiedz z cytatem
Post Dlaczego Jezus szczególnie umiłował nasz kraj?
Według dzienniczka siostry Faustyny Jezus powiedział: "Polskę szczególnie umiłowałem, a jeżeli posłuszna będzie woli Mojej, wywyższę ją w potędze i świętości. Z niej wyjdzie iskra, która przygotowuje świat na ostateczne przyjście Moje" (Dz. 1732)

Co Jezus ma na myśli i dlaczego akurat Polskę szczególnie umiłował?

So sty 10, 2015 2:34 pm
Gaduła
Gaduła

wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Dlaczego Jezus szczególnie umiłował nasz kraj?
Trudno sobie wyobrazić, aby prosta polska kobieta ze wsi napisała w dzienniczku, że Jezus umiłował sobie Dżibuti (wiem, wówczas jeszcze nie było tego kraju) albo nawet Turcję (choć to na górze Ararat znajdującej się aktualnie właśnie w Turcji osiadła arka Noego po potopie).
Ja bym nie przywiązywał zbytniej wagi do takich deklaracji umiłowania konkretnego kraju, bo Bogu chyba raczej chodzi o człowieka, a nie o dość jednak umowną kwestię państwowości oraz obszaru przynależnego do konkretnego państwa.

So sty 10, 2015 2:46 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: katolik w pełnej łączności z papieżem
Odpowiedz z cytatem
W moim przekonaniu szczególne umiłowanie Polski przez Pana Jezusa wynika ze szczególnego umiłowania przez Polskę Jego Matki.
W Piśmie św. to ap.Jan jest tym, którego Pan szczególnie miłował, i to Janowi Pan Jezus powierzył swoją Mamę, tak więc(jak dla mnie) analogia jest jasna... :-D
Co do słów, że to z Polski wyjdzie iskra, która przygotowuje świat na ostateczne przyjście Pana Jezusa, to polecam http://www.fronda.pl/blogi/adversae-res ... 38809.html
(kluczową sprawą jeśli chodzi o tą iskrę może być ogłoszenie święta Miłosierdzia Bożego)

So sty 10, 2015 2:52 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
"Powinniśmy tą iskrą zapalić całą naszą Ojczyznę, aby było w niej więcej miłosierdzia, więcej braterstwa, więcej solidarności, więcej zgody i prostej, ludzkiej życzliwości - mówił kard. Dziwisz. Nie marnujmy więc czasu i życia na jałowe spory, na niechęci i urazy" - apelował metropolita krakowski..."
http://ekai.pl/wydarzenia/temat_dnia/x7 ... -w-polske/

So sty 10, 2015 2:59 pm
Zagadywacz
Zagadywacz

Odpowiedz z cytatem
Pan Leszek Panek który ogłasza apokalipsę na 2017,słynna strona apokalipsa-iskra.pl twierdzi że jest iskrą,polecam zajrzeć na stronę.

Ja osobiście nie interesuje się jego objawieniami jak większości prywatnych.
Nie pasuje mi że operuje tam datami.To może być zwiedzenie.

Uważam że Jan Paweł II najbardziej pasuje do opisu,ktoś wspomniał że ogłosił święto bożego miłosierdzia w Kościele katolickim oraz głosił ewangelie narodom o czym wspomina Biblia,Ewangelia o królestwie będzie głoszona po całej ziemi,na świadectwo wszystkim narodom,papież też to robił.

Zatem myślę że koniec nastąpi za życia wielu z nas,potwierdzają to też wydarzenia na świecie.

Stronka dobra jako ciekawostka.

N sty 11, 2015 8:44 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
tradycjonalistaxx napisał(a):
Pan Leszek Panek który ogłasza apokalipsę na 2017,słynna strona apokalipsa-iskra.pl twierdzi że jest iskrą,polecam zajrzeć na stronę.
i po co promujesz stronę skoro masz zdanie:
Ja osobiście nie interesuje się jego objawieniami jak większości prywatnych.
Nie pasuje mi że operuje tam datami.To może być zwiedzenie.
Skoro tak myślisz to po co ktoś ma wchodzić? Po co chcesz kogoś może slabszego w wierze narazić na zwiedzenie?
Zatem myślę że koniec nastąpi za życia wielu z nas,potwierdzają to też wydarzenia na świecie
Może tak a może nie. To może potrwać jeszcze parę lat albo parę wieków. Jeden Bóg zna datę i godzinę kiedy będzie Paruzja.

N sty 11, 2015 9:30 pm
Milczek
Milczek

Odpowiedz z cytatem
Nie czytałem tego. Myślę, że iskra która wyjdzie z państwa Polskiego to osoba Karola Wojtyły i jego pontyfikat jako papieża Jana Pawła II, może to iskra być również święto Bożego Miłosierdzia ustanowione przez papieża w 2001 czy 2002 roku.

Pn sty 12, 2015 5:03 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Nikt z nas nie wie kiedy to nastąpi,nawet aniolowie w niebie,ale sam Bóg,a czy Polska jest tym krajem wybranym przez Jezusa?

Wt sty 13, 2015 12:11 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Pan Leszek Panek jest nieszczęśliwym człowiekiem i szuka szczęścia w wirze,opowiadając ludziom nadejscie apokalipsy.Na kazaniach w kościele księża nie głoszą nadchodzącej apokalipsy,tylko mówią,że każdy z nas ma być przygotowany na przyjście Pana,to przyjście moze nastąpić w czasie najmniej oczekiwanym dla nas a tym czasem to śmierć,a ten pan chce zastąpić kapłanów.

Wt sty 13, 2015 12:39 pm
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Tak, Pan Jezus szczególnie umiłował nasz kraj i nas, oby się tylko szczególnie nie zawiódł. Łatwość wyznawania wiary, brak prześladowań, mnóstwo kościołów, dużo księży prawie proszących ludzi o wiarę, przesiadujących w konfesjonałach i słuchających naszych brudów.Pełno kazań o miłosierdziu, orędzie miłosierdzia rozpoczęte w Polsce, niespotykane od 2000 lat czyli od czasów samego Jezusa. Wcześniejsze pokolenia słuchały raczej o sprawiedliwości i piekle. Mnóstwo literatury chrześcijańskiej bez żadnego prześladowania. Adoracje w każdym kościele, rekolekcje, grupy przy parafiach. Popularność wiary dzięki czemu jest łatwiej o nie trzeba się wstydzić, nie jest się samemu z wiarą dzięki czemu nie tak łatwo się zgubić. Czysta doktryna bez domieszek innycj religii i wypaczeń. A co jest w Chinach gdzie nikt o Jezusie nie mówi, w Afryce gdzie jeden ksiądz przypada na jedno miasto czy państwo, w USA gdzie wiara jest spłycana i zeświedczana typu New Age, w Belgii, Holandii, Francji gdzie kościoły stoją puste a księża są z urzędu i ledwo wierzą. Co w Iraku, Rosji i Afganistanie? Na tym tle to my mamy tu raj i prostą drogę od Opatrzności Boga do uświęcenia. A dodać trzeba do tego jeszcze wsparcie Maryi, Papieża Jana Pawła II, innych świętych których kult rozwinięty jest w Polsce. Czy my jesteßmy za to wdzięczni? I czy nie stracimy tego czego nie doceniamy?

Wt sty 13, 2015 2:14 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Teraz nie ma potrzeby mówić o sprawiedliwości i piekle,zastąpiono miłosierdziem,mamy rozumieć,że wszystkie nasze złe czyny zmaże miłosierny Jezus,nie poniesiemy kary?

Śr sty 14, 2015 10:46 am
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Co do kary to nie wiadomo kto jaką poniesie czyśćcu.Chodzi tu o zbawienie. Jezus powiedział do Faustyny, że najpierw przychodzi jako Król Miłosierdzia. Kto nie chce przejść przez bramę Miłosierdzia przejdzie przez Bramę Sprawiedliwości. Może i takie Orędzie Miłosierdzia to ostatnia szansa dla ludzi aby się podnieśli z upadków. Inna rzecz że istnieje niebezpieczeństwo nadużycia Miłosierdzia tj. brak autentycznego nawrócenia i to niestety grozi nam wszystkim a najbardziej tym co korzystają z Miłosierdzia do woli.

Śr sty 14, 2015 12:41 pm
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
W takim razie żebyśmy nie nadużyli miłosierdzia lepiej żeby kara na nas przyszła od Boga zawczasu i w tym sensie karanie Pana byłoby też dla nas zbawienne.Ufajmy że jednak Pan Jezus chce wszystkich nas zbawić autentycznie i myśli za nas jakie koło ratunkowe podać gdy już sami się pogubimy na dobre.

Śr sty 14, 2015 12:46 pm
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Mam takie pytanie: skąd przekonanie, że Pan nasz Jezus Chrystus jakoś specjalnie wyróżnia jakiegoś człowieka, jakąś grupę osób, jakiś naród?
Ja wiem Izrael to naród wybrany, ale nigdzie nie jest napisane, że szczególnie.
Czemu to plemię Wodaabe jest nieszczególnie umiłowane prze Jezusa Chrystusa?

A już analogii do Jana i Maryi, zupełnie nie rozumiem, co to znaczy, że: Polska szczególnie umiłowała Jego Matkę?
Czyż fakt że: Obok Fatimy, córki Mahometa, Asiji, żony faraona oraz Chadidży, pierwszej żony Mahometa, Maria z Nazaretu jest jedną z najbardziej szanowanych kobiet w islamie. Maryja jest ucieleśnieniem ideału kobiety muzułmańskiej - posłuszna Bogu, oddana i gotowa Mu wszystko poświęcić, prowadząca pobożne i sprawiedliwe życie, nie pozbawione milczenia, modlitwy i postu (za wiki), jest bez znaczenia?

Śr sty 14, 2015 3:21 pm
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Moje przekonanie wynika z patrzenia na to co zostało nam dane jako Polakom i katolikom i z historii naszego kraju. Przecież te wszystkie łaski i dary dla naszego narodu, łącznie z Miłosierdziem to po to aby nam wyprostować i ułatwić drogę do Niego. A to dalej oznacza że Jemu naprawdę zależy na nas żebyśmy byli blisko Niego.

Śr sty 14, 2015 3:45 pm
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 42 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona